Nowy Newsletter Plasterek.pl - sztuka wyznaczania i realizacji celów [2014-03-18]

Tytan.jpg

W dzisiejszym newsletterze:

  • Wyznaczanie i realizacja celów - kluczowy element sukcesu
  • Źródła poczucia Twojej kontroli
  • Możesz pomóc - wesprzyj, doradź, podziel się wiedzą
  • Zaproszenie na warsztaty „Przebudzenie Tytana"


Warto wiedzieć

cel.pngJasne cele, to podstawa

Wyznaczając swoje cele, kreujesz własną przyszłość. Nazywając i zapisując cele, angażujesz swój umysł, by pokazać mu, że miejsce, w którym jesteś teraz nie jest tym, w którym chcesz być. Weź kartkę papieru i zapisz na niej wszystkie swoje dotychczasowe sukcesy. Jak skończysz spójrz na zrobioną listę i zastanów się, ile z wypisanych przez Ciebie sukcesów zależało od Twoich działań, a ile było tak naprawdę wynikiem wpływu lub działań innych osób, które zaplanowały je dla Ciebie wierząc, że musisz je osiągnąć, aby doświadczyć szczęścia, radości czy sukcesu. Nauczyli Cię marzyć, ale w ramy Twojej wyobraźni wsadzili swoje marzenia.

Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego w naszym życiu realizujemy cudze marzenia zupełnie ignorując własne?

Z jednego prostego powodu, nie potrafimy jasno i precyzyjnie określać tego, co chcielibyśmy w swoim życiu osiągnąć. O wiele prościej jest podpiąć się pod cudze pragnienia, chęci czy wizje sukcesu. Nie wymaga to wysiłku, a i droga znana i wytyczona, jest o wiele prostsza. Boimy się własnych pragnień, gdyż rządzi nami strach przed porażką i lęk przed krytyką.

Wyznaczanie celów zaczynamy od wyrażenia swojego pragnienia, a więc stanu, który chcielibyśmy osiągnąć. Połowa z osób, które przejdą ten etap, swoje cele zapisuje na kartce. 25% z nich, pod zapisanymi celami, rozpisuje zadania i układa plan ich realizacji.

Więc dlaczego tylko 3% osób realizuje swoje cele osiągając tym samym sukces?!

Ponieważ zrealizować własne cele można tylko w jeden sposób - przejmując odpowiedzialność. Samodzielnie tworzyć własne marzenia, rządzić tym procesem i dzień po dniu, krok po kroku zmierzać do ich realizacji. A umiejętność wyznaczania celów jest niezbędna, aby stan taki osiągnąć.
Cel, to klarowny obraz tego kim jesteś (lub możesz się stać), w co wierzysz i co chcesz osiągnąć. To kluczowy element sukcesu w każdej dziedzinie życia, zawodowej, rodzinnej czy społecznej.
Skupianie się na celach, to cecha wszystkich wybitnych ludzi. Realizacja wyznaczonych sobie zadań jest dla nich nadrzędnym priorytetem, który stanowi zarówno wyzwanie, jak i nagrodę. Każdy, kto cokolwiek w swoim życiu osiągnął, zaczynał od wyznaczenia sobie celów. Jesteśmy niejako zaprogramowany na realizację celów. Dzieje się tak ponieważ za każdym razem, kiedy uda nam się zrealizować jakiś cel, w naszym organizmie zostaje uwolniony zastrzyk energii oraz wzrasta nasze poczucie wartości.

Czy potrafisz jasno określić czego tak naprawdę pragniesz? - dołącz do dyskusji na Facebooku.

 


Ćwiczenie w tym tygodniu

kontrola.jpgŹródła poczucia Twojej kontroli

Ludzie silni psychicznie mają wewnętrzne poczucie kontroli. Wierzą, że kontrolują swoje życie. Natomiast ludzie z zewnętrznym poczuciem kontroli są przekonani o tym, że nie można zapanować nad własnym losem. Od tego, gdzie umiejscowimy poczucie własnej kontroli zależy to, czy bierzemy los we własne ręce, czy też pozwalamy życiu przeciekać przez palce. Biorąc odpowiedzialność za własne życie stajemy się jego autorami, kreujemy rzeczywistość taką, jakiej pragniemy doświadczać. Możesz sprawdzić, czy masz wewnętrzne, czy też zewnętrzne poczucie kontroli, wypełniając kwestionariusz stworzony przez Nowickiego i Stricklanda - kliknij tutaj, by przejść do testu.

 


Możesz pomóc

katharsis.pngKatharsis - Nie radzę sobie

Od kilku miesięcy znienawidziłam swoje ciało, zaczęłam również się okaleczać, nie zabrakło nawet prób samobójczych. Każdy myśli, że już przeszłam ten zły okres i jest dobrze. Z okaleczaniem było tak zaczęło się od ciekawości, byłam po prostu ciekawa jak to jest, rodzice mnie nie rozumieli itd. więc zaczęłam tak jakoś na początku września coś takiego, ale to takie kreseczki , pamiętam, że strasznie się tego wstydziłam i starałam się to ukrywać czułam się strasznie z tym, że cokolwiek sobie zrobiłam (...) Chciałabym pójść do psychiatry, ale boję się powiedzieć o tym mamie. Mimo tego, że ona wie o tym, że się cięłam, błagam kogokolwiek o pomoc. Moje ciało wygląda strasznie, ale wydaję mi się, że tak brzydkie i grube osoby na to zasługują . Na pewno nie zasługują na miłość.

rozmowy.jpgGrupa - Rozmowa o d... Marynie

Moi Drodzy, trochę się już znamy i fajnie nam się ze sobą rozmawia. Zapraszam Was zatem, jeśli chcecie o czymś opowiedzieć, pogadać to to może być miejsce naszych spotkań poza grupami:) - reanimujemy grupę wraz z wiosną - kliknij i zobacz co słychać.Zaproszenie na warsztaty online

przebudzenie-tytana.jpgPRZEBUDZENIE TYTANA - warsztaty online

„Drzemią w tobie ogromne możliwości, musisz je tylko uaktywnić" /Brian Tracy/

Czy myślisz, że jesteś osobą skuteczną w realizacji działań, wykorzystującą w pełni swoje najlepsze zasoby i przekonaną, że Twój sukces zależy wyłącznie od Ciebie?

Nie ???!

Weź zatem udział w warsztatach, dzięki którym odkryjesz w sobie prawdziwego Tytana działania, mogącego osiągnąć wszystko to, czego pragnie.

Warsztaty te są dla Ciebie, jeśli:

Chcesz być skutecznym w podejmowanym działaniu

Chcesz nauczyć się zarządzania sobą oraz własnym czasem

Czujesz, że stać Cię na znacznie więcej niż miałeś/aś okazję dotąd pokazać

Masz marzenia i plany, które dotychczas nie doczekały się realizacji

Radzisz sobie nieźle, mimo że toniesz po uszy w bałaganie, będącym efektem Twego twórczego geniuszu

Masz ochotę pogratulować sobie konkretnych zmian, realizacji ważnych planów lub małych i wielkich zwycięstw nad sobą samym

Dzięki tym warsztatom nauczysz się:

Planowania własnego czasu, wyznaczania priorytetów oraz delegowania zadań

Określania celów, planowania etapów ich realizacji oraz oceny efektów końcowych

Budzenia własnej motywacji oraz tworzenia bazy swych najpotężniejszych zasobów

Skuteczności działania, doprowadzania spraw do końca oraz przygotowania swego środowiska tak, by wspierało ono Twoje działania

                                            zobacz1.jpg              zapisz się2.jpg

Przebudź w sobie Tytana - człowieka, który potrafi odkryć i wykorzystać swe mocne strony po to, by przeżyć życie tak, jak sam tego pragniesz, osiągając kolejne sukcesy z godną podziwu łatwością!

ZAPRASZAMY

Dołącz do nas:

f_logo.jpg  logo-nk.jpg« Lista wszystkich biuletynów