Nowy Newsletter Plasterek.pl - poczucie własnej wartości [2014-03-06]

poczucie wartości.jpg

W dzisiejszym newsletterze:

  • Poczucie własnej wartości - czyli stać się sobą

  • Wartość podstawowa - czyli namaluj swój portret

  • Możesz pomóc - wesprzyj, doradź, podziel się wiedzą

  • Konkurs - wygraj książkę dzięki której zbudujesz silne poczucie własnej wartości

  • Polecana literatura

Warto wiedzieć

być sobą.jpgStać się sobą

Stać się i pozostać sobą... Poczucie własnej wartości jest narzędziem naszej wolności i autonomii. Poczucie własnej wartości jest tym, co pozwala nam przyznać sobie - jako istotom ludzkim - wartość ponad wszelką cenę, czy użyteczność. Tym co pozwala nam opierać się naciskom i manipulacjom. Bez niego będziemy tylko ograniczonym, przewidywalnym produktem dwóch dużych grup wpływów.

Po pierwsze - wpływów naszej przeszłości: bez dobrego poczucia własnej wartości będzie nami kierować coś w rodzaju autopilota. Ten pilot, to wszystko to, co wchłonęliśmy w dzieciństwie: słowa, zachowania, postawy. Jeżeli na to pozwolimy ten automatyczny pilot będzie wpływał na nasze sądy o nas samych: „jesteś nic nie wart" „nie można oczekiwać od ciebie zbyt wiele" „na nic nie zasługujesz". Poczucie własnej wartości jest tym, co z wpływów przeszłości pozwala nam wziąć to co najlepsze. A także wyzwolić się z tego, co nas ogranicza, by w pełni stać się sobą.

Po drugie - wpływy społeczne: bez poczucia własnej wartości jesteśmy tylko ofiarami społecznych nacisków w kwestii tego, co powinniśmy robić, kupować, kim być, by zasłużyć na uznanie i swoje miejsce w społeczeństwie. W takiej sytuacji reklama, konformizm, myślowe gotowce, stają się idealnymi zbiornikami na nakazy, bo nie mamy zaufania do własnych myśli i osądów. Dobre poczucie własnej wartości chroni nas przed byciem marionetką, za której sznurki pociągają wszyscy tylko nie my sami.

Jak stać się sobą, uwalniając się od wpływów przeszłości i społecznych nacisków? Jak wybrać kim chce się być i tą ścieżką podążać? Jak docenić siebie i odnaleźć swoje miejsce w świecie?

Budując w sobie silne poczucie własnej wartości!

Czy posiadasz świadomość swojej niezaprzeczalnej wartości? - dołącz do dyskusji na Facebooku.Ćwiczenie w tym tygodniu

maska.jpgTwoja wartość podstawowa

Poczucie własnej wartości jest silną potrzebą człowieka, potrzebą podstawową, która wywiera istotny wpływ na nasze życie - jest niezbędna do normalnego i zdrowego rozwoju oraz do przetrwania. Przy braku poczucia własnej wartości nasz rozwój psychiczny zostaje zablokowany. Jeżeli mamy realistyczne zaufanie do własnego umysłu i własnej wartości oraz poczucie bezpieczeństwa, to doświadczamy świata, który się przed nami otwiera, właściwie reagujemy na wyzwania i możliwości. Poczucie własnej wartości umacnia nas i motywuje, dodając nam energii. Inspiruje do osiągnięć, pozwala czerpać z nich radość i dumę oraz doświadczać satysfakcji. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy z nas ma wpisaną w kodzie swojego człowieczeństwa wartość podstawową, o którą warto dbać i zabiegać, gdyż na jej fundamentach możemy zbudować silne poczucie własnej wartości - kliknij i zbadaj swoją wartość podstawową.

 


Możesz pomóc

katharsis.pngKatharsis - beznadziejny przypadek

Mieszkam na wsi i mam grubo ponad 30 lat. Nigdy nie byłem u psychologa czy psychiatry, jednak dobrze wiem jaki mam problem to fobia społeczna. Mam ogromne problemy w kontaktach z ludźmi, ba nawet żeby coś powiedzieć (...) Od dłuższego czasu zacząłem myśleć o samobójstwie i myśli te są coraz częstsze prawdopodobnie mam też depresje. Coraz bardziej doskwiera mi samotność,  a najgorsze są weekendy, które spędzam w domu przed komputerem. Mam też mega niską samoocenę myśli w stylu "jesteś zerem, jesteś nikim, jesteś ułomny", "takie ułomy jak ty nie zasługują na nic dobrego w życiu" są na porządku dziennym. Nie wiem czego sie spodziewam pisząc tu na swój temat. Lepiej chyba sie niczego nie spodziewać.

 

grupa.jpgGrupa - w cztery oczy z samym sobą

"Ludzie zrobią wszystko, choćby najbardziej absurdalne rzeczy, byle tylko nie zmierzyć się z własną duszą" (Carl Jung) - dołącz do grupy

 


KONKURS

Konkurs.jpgZapraszam Was do wzięcia udziału w konkursie, który przygotowaliśmy dla Was wraz z wydawnictwem Funky Books Grupa Wydawnicza GWP.

Nagrodą w konkursie jest książka tegoż wydawnictwa zatytułowana „10 prostych sposobów na poczucie własnej wartości" autorstwa Glenna R. Schiraldi.

To doskonały poradnik dla wszystkich, którzy pragną popracować nad poczuciem własnej wartości, pokochać siebie i uwierzyć w swoje możliwości. W książce znajdziecie 10 prostych i skutecznych sposobów, dzięki którym wzrośnie Wasza samoocena, pozbędziecie się negatywnych myśli na swój temat i uwierzycie, że życie może Wam zaoferować wszystko czego pragniecie - kliknij, by dowiedzieć się więcej.

 


Polecana literatura

10 prostych spsobów na poczucie własnej wartości.jpgOd poczucia własnej wartości zależy jakość naszego życia. To ono czyni je wyjątkowym i wartościowym, to dzięki niemu możemy być szczęśliwi, żyć z pasją i realizować siebie. Zatem jest o co walczyć. Brak troski o poczucie własnej wartości, to jakby rezygnacja z własnego prawa do szczęścia.

Co zatem należałoby zrobić, aby poczucie własnej wartości było; wysokie, adekwatne i stabilne?

Zacząć nad nim pracować, a najlepiej w asyście pomocnika, którym może być poradnik „10 prostych sposobów na poczucie własnej wartości" autorstwa Glenna R. Schiraldi. Autor w jasny i przejrzysty sposób opisuje w nim 10 kroków, dzięki którym każdy z nas ma szansę docenić swoją wartość. Obok teorii, zainspirowanej tradycjami Wschodu oraz kulturą Zachodu, znajdziecie tu mnóstwo ćwiczeń, które pozwolą Wam przyswoić zdobytą wiedzę i przećwiczyć nowe umiejętności. Dzięki nim praca z książką jest jak trening z coachem, który wskazuje różne drogi rozwoju, a my mamy możliwość wyboru tej najlepszej dla siebie - kliknij, by przeczytać całą recenzję

UWAGA!!! Biorąc udział w naszym konkursie masz szansę zdobyć książkę „10 prostych sposobów na poczucie własnej wartości"


Dołącz do nas:

f_logo.jpg    logo-nk.jpg« Lista wszystkich biuletynów