Nowy Newsletter Plasterek.pl - tajemnica kobiecości [2014-02-25]

tulipany.jpg

W dzisiejszym newsletterze:

  • Kobiecość - gdzie tkwi tajemnica?

  • Być kobietą, być kobietą ...

  • Zaproszenie na warsztaty „Być kobietą..."

  • Możesz pomóc - wesprzyj, doradź, podziel się wiedzą

  • Robert Turek - nowy specjalista w „Centrum Porad"


Warto wiedzieć

kobiecość.jpgTajemnica kobiecości

Istnieje kilka cech, które są wykładnikiem kobiecości. To cechy, które różnią kobiety od mężczyzn, a tym samym sprawiają, że drugi człowiek w konfrontacji z kobiecością czuje się zauważony, doceniony, nie anonimowy i bezpieczny. Co zatem sprawia, że mężczyzna patrzy z podziwem na kobietę, którą dopiero poznał, zauważa ją w tłumie albo cieszy się na myśl o spotkaniu? Co sprawia, że kobieta patrzy na inną kobietę z podziwem, pragnąc choć w niewielkim stopniu posiąść tajemnicę jej kobiecości? Zapewne lista cech opisujących kobiecość byłaby imponująca, w tym miejscu skupimy się jednak tylko na jej pięciu elementach:

Wygląd zewnętrzny - kobiecość nie jest przypisana jedynie kobietom pięknym. Kobiecość, to „to coś", co sprawia, że bezwiednie wszystkie oczy kierują się w jej stronę. Czasami to wyraz oczu, kolor włosów, sposób poruszania się... - niezdefiniowane wow.

Wrażliwość - kobieca wrażliwość, to nie mdlenie na widok krwi, czy zbliżającego się pająka. Wrażliwość, to umiejętność rozumienia innych, otwartość na cudze problemy oraz chęć niesienia pomocy. Taka wrażliwość czyni z zachodu słońca spektakularne widowisko, z bukietu kwiatów najpiękniejszy prezent, a z czułych słów prawdziwą symfonię.

Troskliwość - każdy potrzebuje miłości, uczucia, czy chociażby zainteresowania ze strony drugiego człowieka. Kobieca troskliwość jest przestrzenią do wzrastania i realizowania siebie. Odbywa się to nie tylko w wymiarze macierzyństwa, ale każdego spotkania, w którym troska kobiety pozwala rozwinąć skrzydła drugiemu człowiekowi.

Subtelność i tajemniczość - ukradkowe spojrzenie, niedopowiedziane zdanie, przemilczany sekret... Zostawiając na dnie swojej duszy odrobinę tajemnicy, której trzeba się domyślić i ją zgłębiać, kobieta przyciąga jak magnes. Kobiecość skrywa się w małej cząstce pozostawionej tylko dla samej siebie.

Uśmiech i optymizm - życiowy optymizm bardzo wspomaga kobiecość - można by rzec, że jest jej dopełnieniem. Uśmiechnięta kobieta jest jak promień słońca w pochmurny poranek; rozjaśnia, dodaje energii, wzbudza zachwyt. Optymizm dodaje uroku każdej kobiecie, sprawia, że staje się ona najlepszym towarzyszem, z którym życie okazuje się ciekawsze i o wiele łatwiejsze.

A czym dla Ciebie jest kobiecość? - dołącz do dyskusji na Facebooku.Ćwiczenie w tym tygodniu

kobieta1.jpgByć kobietą...

[...]Gdzieś wyjeżdżać niespodzianie, coś porzucać bezpowrotnie,
łamać serca twardym panom, pewną siebie być okropnie...
Może muzą dla poetów, adresatką wielkich wzruszeń?
Być kobietą w każdym calu kiedyś przecież zostać muszę![...]

Truizmem jest powtarzać, że każda kobieta jest inna i niepowtarzalna, ale czy Ty przyznajesz samej sobie do tego prawo, czy też na każdym kroku porównujesz się do innych kobiet. Zamiast szukać swojego wzorca na zewnątrz, warto znaleźć obraz siebie, jako kobiety w swoim wnętrzu. Wówczas na pewno będzie niepowtarzalny i wyjątkowy. Poszukiwania zacznij od rozwiązania naszych testów, które pomogą Ci zagłębić się w siebie:
„Jaką jesteś kobietą" - kliknij, by przejść do testu
„Cztery wymiary kobiecości" - kliknij, by przejść do testu

 


Zaproszenie na warsztaty online

kobieta 2.jpgNikt nie rodzi się kobietą, kobietą się staje.

/Simone de Beauvoir/

# Kobieta silna to taka, która ma odwagę być sobą, godzi się z tym i znajduje w tym satysfakcję;

# to kobieta, która zdaje sobie sprawę z własnych atutów, docenia swoje przymioty i potrafi je mądrze wykorzystać,

# w pełni akceptująca siebie, dążąca do samorealizacji i urzeczywistnienia drzemiącego w niej potencjału indywidualnych zdolności.

# to kobieta, która odnalazła swoje miejsce w życiu i potrafi czerpać z tego radość i satysfakcję.

Czy jesteś kobietą silną? Czy zaakceptowałaś siebie? Odnalazłaś swoje miejsce w życiu? Czujesz się szczęśliwa i radosna?

Weź udział w warsztatach online „BYĆ KOBIETĄ..." na Plasterek.pl

...podczas których wspólnie wyruszymy w dwutygodniową podróż w poszukiwaniu mocy w sobie.

 


Możesz pomóc

katharsis.pngKatharsis - a już tak dobrze mi szło...

Od miesięcy nawet tu nie wchodziłam... wydawało się, że ciężka praca i przełamywanie własnych barier zwyciężyło... A jednak... powracam na portal bo znowu nie wiem co ze sobą zrobić i szukam pomocy gdziekolwiek...(...) Czuję się jak totalny nieudacznik... mam 25 lat nic nie osiągnęłam, od pół roku nie mogę znaleźć pracy, nigdy nie miałam chłopaka, ani prawdziwych przyjaciół.... Chcę żyć normalnie bo wiem że nikt tego nie zrobi za mnie, jednak życie w samotności jest ciężkie...


uzależnienie.jpgGrupa - uzależnienie od miłości

Córka alkoholika, uzależniona od pijącego partnera z którym nie potrafi się rozstać... - kliknij, by  dołączyć do grupy

 


Pomoc dla Ciebie

Robert Turek zdjęcie male.jpgNowy specjalista w Plasterkowym „Centrum Porad"

Robert Turek - psycholog i trener. Pracuje w nurcie Gestalt, koncentruje się na rozpoznawaniu emocji i procesów zachodzących w trakcie terapii. Stara się zrozumieć i pracować z przekonaniami drugiego człowieka. Od ponad 10-ciu lat zapisuje i interpretuje marzenia senne. Prowadzi warsztaty rozwoju osobistego, zajęcia w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zajmuje się też pracą z osobami niepełnosprawnymi oraz terapią indywidualną.

Prywatnie jest szczęśliwym ojcem i mężem. Jego zainteresowania obracają się wokół kultury aborygeńskiej, wytwarza instrumenty stylizowane na digeridoo i gra na nich. Lubi jazdę rowerem w każdych warunkach oraz grę w szachy - zapraszamy do Centrum Porad

 

Dołącz do nas:

f_logo.jpg   logo-nk.jpg

 « Lista wszystkich biuletynów