Nowy Newsletter Plasterek.pl - spełnione marzenia [2013-12-28]

marzenia4.jpg

W dzisiejszym newsletterze:

  • Spełnione marzenia - czyli wyciągnij fantazje spod poduszki

  • Ile jest w Tobie nadziei na spełnienie marzeń?

  • Możesz pomóc - wesprzyj, doradź, podziel się wiedzą


Warto wiedzieć

marzenia.jpgSpełnione marzenia

Walt Disney - specjalista od spełnionych marzeń - powiedział: „jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz to zrobić". Nasze marzenia, to nie przypadkowe obrazy pojawiające się znikąd, lecz zawsze są one wyrazem naszych potrzeb, możliwości i talentów. Marzenia, to kompas wytyczający życiową drogę, skarb, którym należy odpowiednio zarządzać, a nie chować pod poduszką. Paul Levesque i Art McNeil autorzy poradnika „Oswajanie marzeń" uważają, że każdy z nas jest stworzony do tego, by zrealizować swoje marzenia, gdyż to czyni nas niepowtarzalnymi. Kiedy zaczniemy marzeniami zarządzać staną się one celem, projektem, dzień po dniu wcielanym w życie. Naszym największym sojusznikiem na drodze do spełnionych marzeń jest entuzjazm zaś największym wrogiem - sabotażysta mieszkający w nas samych. Często słuchamy tego drugiego, gdyż wolimy nie ekscytować się śmiałymi wizjami w obawie przed rozczarowaniem (a im większe nadzieje, tym większe rozczarowanie). Aby go uniknąć dobrowolnie rezygnujemy z własnych marzeń. A po latach ci, co tak dzielnie tłumili własny zapał, by ich nadzieja zanadto się nie rozrosła, zaczynają patrzeć na całe swoje życie, jak na jedno wielkie rozczarowanie.
A przecież każda zmiana wiąże się z ryzykiem, ale też z szansą. Wszystko zależy od punktu widzenia, od Twoich przekonań. Świetnie ujął to Henry Ford, który powiedział „czy uważasz, że możesz, czy też uważasz, że nie możesz, w obu wypadkach masz rację". Ważne aby zacząć, choćby od małego kroku i systematycznie podążać do przodu. Planując realizację marzenia - cokolwiek by to było - warto czasem odłożyć na bok rozważania na temat warunków zewnętrznych i wsłuchać się w swój wewnętrzny głos. Jak zauważył amerykański antropolog Joseph Campbell, dla ludzi, którzy osiągają sukces i dorobili się nieprzeciętnego majątku, zdobycie fortuny nie było podstawowym celem. Oni, po prostu „szli za swoją radością", a pieniądze obrały ten sam kierunek.

Czy wierzysz w realizację swoich marzeń?- dołącz do dyskusji na Facebooku.Ćwiczenie w tym tygodniu

nadzieja.jpgIle jest w Tobie nadziei na spełnienie marzeń?

Mówi się, że nadzieja jest matką głupich, ale czymże bez niej byłaby nasza codzienna wiara w spełnione marzenia? W psychologii nadzieja nie oznacza ułudy, czy naiwnej wiary w cuda. To raczej siła napędowa, cały arsenał umiejętności, który pomaga nam wcielać swoje marzenia w życie. Nadzieja nadaje sens codziennej pracy, wytrwałości, pozwala uczyć się na błędach i z optymizmem patrzeć w przyszłość. Jedni mają nadziei aż po same brzegi, inni muszą się jej dopiero nauczyć. Sprawdź zatem jaki jest poziom Twojej nadziei, rozwiązując test - kliknij tutaj.

 


Możesz pomóc

katharsis.pngKatharsis - zdradzona...

Jestem już u kresu sił. Dwa tygodnie temu dowiedziałam się, że mąż mnie zdradza. Jesteśmy małżeństwem z 15 letnim stażem i mamy dwie córki.(14 i 10 lat) . Zawsze byliśmy zgodnym, dobrym małżeństwem. Romans męża nie trwał długo, ok trzech miesięcy. Mąż przyznał się do niego, gdyż jak mówi, nie dawał już sobie rady. Po trzech nieprzespanych nocach i rozmowach do rana, mąż postanowił zostać w domu, a ja postanowiłam dać mu szansę. problem w tym, że mąż zaangażował się uczuciowo (...). Trudno mi zrozumieć, że był gotów odejść, zostawiając 15 lat naszego życia, dla trzy miesięcznego romansu.


rozwód.jpgGrupa - Rozwód i życie po rozwodzie

Grupa wsparcia dla osób, które przeżywają rozstanie / rozwód. - dołącz do grupy

 


Noworoczne życzenia

Nowy rok.jpg

Na nowy, nadchodzący rok życzymy Wam ODWAGI, abyście zamiast tkwić z przyzwyczajenia tu gdzie jesteście od lat, doszli tam, gdzie chcielibyście być.

Życzymy Wam ROZMACHU, by droga, którą będziecie kroczyć, była piękna, szeroka i pełna zadziwienia.

Życzymy Wam NADZIEI, by czas podróży upłynął pod znakiem radości i wizji spełnienia.

A przede wszystkim życzymy Wam, by rok 2014 obfitował w SPEŁNIONE MARZENIA.

 

 

Dołącz do nas na:

f_logo.jpg     logo-nk.jpg« Lista wszystkich biuletynów