Nowy Newsletter Plasterek.pl - coaching zdrowia [2013-08-05]

John Kevin Bautista.jpg

W dzisiejszym newsletterze:

  • Zarządzaj własnym zdrowiem - czyli jak o siebie zadbać

  • Prywatna ścieżka zdrowia - czyli przywołaj pełnię swojego zdrowia

  • Możesz pomóc - wesprzyj, doradź, podziel się wiedzą

  • Nowości wydawnicze GWP

  • Plasterkowy konkurs


Warto wiedzieć

zdrowie.jpgZarządzaj własnym zdrowiem

Na własne zdrowie możemy wpływać na czterech obszarach, rozpatrując je pod kątem: doznań w ciele, emocji, tego co o zdrowiu myślimy i duchowości. Chociaż każda z tych płaszczyzn jest niezmiernie ważna, to najistotniejszą rzeczą jest ich harmonijne współgranie. Powiązania pomiędzy poszczególnymi obszarami zarządzania zdrowiem i wpływania na nie są bardzo indywidualne. Są one silnie zdeterminowane przez osobiste doświadczenia oraz skłonność i gotowość do zmiany. Natomiast wspólna dla wszystkich jest możliwość przygotowania z tych elementów zdrowotnego tortu, który każdemu będzie smakował inaczej, wedle jego gustów i upodobań.
Prawie każda choroba jest wynikiem braku harmonii pomiędzy wyżej wymienionymi obszarami. Dlatego jeżeli zaczniesz doświadczać jakiejkolwiek dolegliwości zadaj sobie następujące pytania:

1. Co takiego się wydarzyło, że uciekam w chorobę?
2. Od czego potrzebuję odpocząć?
3. Jak skorzystam na mojej chorobie?
4. Co sobie dzięki niej załatwię?

Po krótkiej praktyce zarządzania własnym zdrowiem osiągniesz taki poziom świadomości, że sam będziesz mógł wybrać, czy chcesz się rozchorować, czy też bez uciekania w chorobę rozwiązać kwestię, która jest przyczyną wołania Twojego ciała o uwagę. Warto nauczyć się słuchać własnego ciała i rozumieć własne emocje, zanim wystąpią zaburzenia stanu zdrowia wymagające zewnętrznej interwencji.

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, co takiego chce przekazać Ci własne ciało uciekając w chorobę? - dołącz do dyskusji na Facebooku.Ćwiczenie w tym tygodniu

ścieżka zdrowia.jpgPrywatna ścieżka zdrowia

Ponieważ na nasze zdrowie wpływają cztery elementy: fizyczność, emocje, intelekt oraz duchowość warto  zaprząc je wszystkie w służbie własnego zdrowia. Jednym z najlepszych ćwiczeń, aktywujących wszystkie cztery obszary jest wizualizacja, dzięki której możemy popracować nad własnym zdrowiem w zaciszu swojego domu. Kliknij tutaj i przekonaj się, jak łatwo i przyjemnie możesz poprawić własne zdrowie.  

 

 


Możesz pomóc

katharsis.pngKatharsis - nie lubię siebie

(...) Bardzo go kocham.. Jestem z nim już od ponad roku, a znam go prawie 3 lata. Ja nawet nie wiem co napisać, płacze, nie mogę spać, przez co ? Boje się, że go stracę, ale też wiem, że trudno mi z nim być. (...) Dużo rzeczy mnie w nim denerwuje, jak sie nie odzywa, jak się obraża.. czasem, aż żałuję , że go poznałam. No i powiedzcie mi, co jest ze mną? Ja normalnie nie wiem co zrobić. Może to i głupio zabrzmi, ale problemów ze znalezieniem sobie innego faceta bym nie miała, także to nie strach przed byciem samotną. A może to seks wszystko pozmieniał? Ja siebie nie rozumiem, teraz leżę i zastanawiam się, czy dalej w tym tkwić czy odpuścić.


dzień jak co dzień.jpgGrupa - dzień jak co dzień

Grupa dla osób, które chcą pomóc sobie nawzajem. Jeżeli i Ty chcesz pomóc innym lub sam potrzebujesz wsparcia dołącz do grupy.

 


Polecana literatura

W dzisiejszym newsletterze chciałabym Wam zaproponować dwie pozycje wydawnictwa GWP.

Coaching zdrowia 1.jpgPierwsza z nich to książka Coaching zdrowia autorstwa: Moniki Zubrzyckiej - Nowak i Katarzyny Rybczyńskiej, na której oparty jest dzisiejszy newsletter.  Książka ta rozkłada zdrowie na czynniki pierwsze, pokazując w jaki sposób każdy z nas może wpływać na swoje zdrowie na czterech poziomach: fizycznym, emocjonalnym, mentalnym i duchowym. Każdy z tych poziomów przedstawia jako zdrowotny plasterek, który odpowiednio zastosowany może przynieść wspaniałe efekty. Książka ta, jak wskazuje tytuł, to coaching, więc znajdziecie tu masę pytań, ćwiczeń, wizualizacji, metafor..., które pozwolą Wam przyjrzeć się własnemu zdrowiu i dokonać w swoim życiu takich zmian, aby było ono dla was źródłem ogromnej siły i radości.

Rozbroić narcyza.jpgDruga pozycja to książka ROZBROIĆ NARCYZA. Jak radzić sobie z osobą zapatrzoną w siebie Behary Wendy T., która ukaże się 17 września 2013 r. Jest to doskonały przewodnik przetrwania dla osób będących w relacji z narcyzem. Dzięki tej książce poznasz skuteczne sposoby radzenia sobie z osobą, która stanowi centrum własnego świata. Dowiesz się, dlaczego narcyz jest, jaki jest, jak postrzega świat i jak za pomocą empatycznej konfrontacji przełamać jego mechanizmy obronne. Nauczysz się wyznaczać granice w waszej relacji, by móc zadbać o zaspokojenie własnych potrzeb i swój rozwój osobisty, a także poznasz siedem darów komunikacji z narcyzem.

 


Plasterkowy konkurs!!!

konkurs.jpgKONKURS

Żar z nieba się leje, ale my nie leniuchujemy. Wraz z wydawnictwem GWP przygotowaliśmy dla Was kolejny konkurs. Tym razem zadbamy o zdrowie, gdyż nagrodą w konkursie jest książka Coaching zdrowia autorstwa Moniki Zubrzyckiej - Nowak i Katarzyny Rybczyńskiej

Pozycja ta pokazuje w jaki sposób cztery płaszczyzny naszego zdrowia: fizyczność, emocjonalność, intelekt i duchowość wzajemnie na siebie wpływają tworząc smakowity tort naszego zdrowia. Ponieważ to coaching, autorki książki przedstawiają zagadnienia związane ze zdrowiem w taki sposób, aby każdy we własnym czasie i tempie mógł wprowadzić do swojego życia zmiany prowadzące do uzyskania, podtrzymania i poprawy zdrowia.

Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na pytanie: Czym dla Ciebie jest zdrowie? a odpowiedź zamieścić w komentarzu pod konkursowymi aktualnościami - kliknij tutaj

Na Wasze odpowiedzi czekamy do 18 sierpnia, a dzień później wybierzemy trzy osoby, które otrzymają od nas i od wydawnictwa GWP książkę Coaching zdrowia.
« Lista wszystkich biuletynów