Newsletter Plasterek.pl - sfery Twojego życia [2013-07-05]

życiowa energia.jpg

W dzisiejszym newsletterze:

  • Życiowa energia - czyli, jak możesz lepiej zarządzać swoją życiową siłą

  • Twoje sfery życia - czyli, o którą część ogrodu dbasz najbardziej

  • Rodzicielstwo to dojrzałość - dołącz do grupy Władza rodzicielska

  • Witamy na Plasterku nowego specjalistę, Panią Iwonę Jędruszczuk


Warto wiedzieć

ogród 1.jpgŻyciowa energia

Jeśli porównalibyśmy życie do ogrodu, kwiaty symbolizowałyby poszczególne jego sfery. Ogród wymaga pielęgnacji. Jeżeli zaniedbamy część roślin, zaczną one więdnąć. Te zaś, o które będziemy dbać, pięknie się rozwiną, ale jeżeli przesadzimy z pielęgnacją, również im zaszkodzimy lub sprawimy, że zdominują cały ogród. Czasami zaniedbanie niektórych części ogrodu może być tak duże, że zaczną przeważać w nich chwasty, a my zapomnimy, że kiedyś rosły tam kwiaty.
Każdy człowiek dysponuje określoną ilością energii życiowej, która może się przejawiać zarówno, jako energia fizyczna (witalna), jak i psychiczna (mentalna). Tą życiową energią możemy odżywiać różne sfery naszego życia. Nie zawsze przeznaczamy tyle samo energii na każdą z tych sfer. Zazwyczaj jedna lub dwie z nich są lepiej odżywione niż pozostałe. Niekiedy zupełnie świadomie inwestujemy swoją energię w konkretną sferę życia, zazwyczaj w tę, która jest dla nas najważniejsza. Bywa jednak i tak, że swoją energię trwonimy, a jej „odbiorcami" stają się nasze nawyki i przyzwyczajenia, które działają niczym odkurzacz. Energochłonne nawyki, jak sama nazwa wskazuje, podkradają naszą energię życiową i osłabiają odporność. Zwykle jesteśmy od nich w mniejszym lub większym stopniu uzależnieni. Dają nam coś, czego potrzebujemy. Chwilowo pomagają nam poradzić sobie z samotnością, lękiem, apatią... . Zapełniają w nas lukę, która domaga się wypełnienia, ale zwykle nie wnoszą w nasze życie żadnej pozytywnej wartości.

Która część Twojego życiowego ogrodu rozkwita najpiękniej, a która przez zaniedbanie zaczyna przypominać pole chwastów? - dołącz do dyskusji na Facebooku.Ćwiczenie w tym tygodniu

mozaika życia.jpgTwoje sfery życia

Na nasze życie składają się różne sfery, które wypełniają naszą codzienność. O niektóre z nich dbamy z ogromnym poświęceniem i zaangażowaniem, a inne spychamy na samo dno naszej podświadomości. Jednak, aby nasze życie stanowiło spójną całość, każdej ze sfer powinniśmy poświęcić odpowiednią ilość energii. Odpowiednią dla jej rozwoju, co jednak nie oznacza, że dla każdej sfery taką samą. To od nas samych zależy, która dziedzina naszego życia jest dla nas najważniejsza i w związku z tym pragniemy w nią inwestować. Ważne jest, jednak, aby żadnej nie pozostawiać samej sobie, gdyż zaniedbana pozbawi harmonii i
klikinj.jpgspokoju całe nasze życie.

Aby dowiedzieć się, jak pielęgnować ogród swojego życia, wykonaj proponowane ćwiczenia.

 


Możesz pomóc

władza rodzicielska.jpgGrupa - Władza rodzicielska - władza czy rodzicielstwo

Grupa dla wszystkich, którym nie jest obojętny problem ograniczania kontaktu dziecku z jednym z rodziców przez drugiego rodzica.

(...)Każde dziecko potrzebuje i mamy i taty, a jeszcze bardziej niepodważania jego prawa do bycia kochanym przez oboje rodziców. To prawo dziecka, a rodziców obowiązek - który jest istotą władzy rodzicielskiej. Rodzicielstwo to dojrzałość, nie zaś uzurpowanie sobie prawa do własności i decydowania w imię urodzenia, czy spłodzenia potomka.kliknij i dołącz do grupy.

 


Pomoc dla Ciebie

Iwona Jędruszczuk.jpgWitamy na Plasterku nowego specjalistę Panią Iwonę Jędruszczuk

Pani Iwona z wykształcenia jest pedagogiem, ze specjalizacją resocjalizacja, a także absolwentką podyplomowych studiów z mediacji sądowej i pozasądowej. Posiada niezbędne kwalifikacje, jak również wystarczające doświadczenie zawodowe pozwalające na prowadzenie mediacji i szkoleń.

Pani Iwona udziela pomocy w obszarze: dziecko, małżeństwo, praca, relacje z innymi, rodzina wsparcie w kryzysie. Zapraszamy wszystkich do kontaktu w Plasterkowym centrum Porad


Dołącz do nas na:

f_logo.jpg     logo-nk.jpg« Lista wszystkich biuletynów