Newsletter Plasterek.pl - marzenia [2013-05-16]

marzenia.jpg

W dzisiejszym newsletterze:

  • Marzenia - codzienne motywatory

  • Mapa marzeń - droga do realizacji

  • Katharsis - możesz pomóc

  • UWAGA!!! Niespodzianka


Warto wiedzieć

marzenia2.jpgMarzenia

Pragnienie wprawia ziemię w ruch,

bez marzeń jesteśmy niczym puste,

nudne, ludzkie skorupy.

-autor nieznany

Marzenia inspirują do działania, przypominają o tym, co ważne, wywołują pozytywne emocje. Aby spełnić swoje marzenia musisz o nich ciągle pamiętać. Marzenia wywołują emocje, a te z kolei wpływają na motywację do podejmowania wyzwań. Mówimy tu o marzeniach nie o celach do osiągnięcia. Ważne, co chcesz zdobyć, zrobić, mieć, nie liczy się natomiast, jak do tego dojdziesz i na ile marzenia są realne. Żeby pomarzyć trzeba dać sobie na to przestrzeń, czyli pozwolić sobie na to i poświęcić temu czas. Codzienne zabieganie nie sprzyja marzeniom. Łatwo wówczas zapomnieć o tym, co dla nas ważne, co sprawia nam przyjemność, co motywuje do działania, co sprawia, że na twarzy pojawia się uśmiech.
Pewien człowiek będąc jeszcze dzieckiem uczestniczył w spotkaniach swojego ojca z przyjaciółmi. Często słyszał, jak zmęczeni pracą mówili, że żałują straconych chwil i rzeczy, których nie zrobili. Obiecał sobie wówczas, że zrobi wszystko, aby nie doświadczyć tego żalu. Postanowił, że przygotuje się do realizacji swoich marzeń. Spisał na kartce 127 marzeń w rodzaju: odwiedzić każdy kontynent, spotkać się z papieżem, skoczyć ze spadochronu, nauczyć się piec czekoladowe ciasto... . W wieku 60 lat miał już zrealizowane 90% marzeń z listy.
Teraz czas na Twoje marzenia!

Czy pozwalasz sobie na to, aby marzyć? - dołącz do dyskusji na Facebooku.Ćwiczenie w tym tygodniu

mapa.jpgMapa marzeń

Weź kartkę (a może i kilka), coś do pisania, usiądź wygodnie i w ciągu kilku minut wypisz jak najwięcej swoich marzeń; wielkich i małych. Ma to być lista spraw, których sobie życzysz, których pragniesz, do których aspirujesz i za którymi tęsknisz. Nie myśl o tym, jak to zrobisz, czy to realne, czy masz zasoby, czy dasz radę. Przypomnij sobie o swoich marzeniach. Nie zastanawiaj się czy uda Ci się je zrealizować. Postaraj się, żeby były nawet większe niż według Ciebie to możliwe. Puść wodze wyobraźni, masz nieograniczone możliwości. Marz odważnie, z rozmachem. Zapisuj każde marzenie i dobrze się przy tym baw.
Kiedy skończysz przyjrzyj się jeszcze raz liście marzeń. Zastanów się, które z nich możesz spełnić już dziś i po prostu to zrób (lub zacznij robić).

 


Możesz pomóc

katharsis.pngKatharsis - problem z chłopakiem

Nazywam się Marta, mam 19 lat. Jestem z moim chłopakiem od 2 miesięcy. Tak wiem, jest to krótki czas. Więc teraz opiszę na czym polega problem. Spotykamy się rzadko ponieważ istnieje ku temu parę powodów. Tylko że nie na tym polega problem. Na początku gdy się poznaliśmy wszystko było pięknie. Nasza miłość kwitła. Od tygodnia w ogóle go nie poznaję. Nie ma dla mnie czasu. Nawet nie ma czasu ze mną rozmawiać przez telefon. Napisał mi że ma jakieś problemy. Chciałam mu pomóc. Przecież nie chciałam dla niego źle. Jesteśmy razem, więc potrzebne jest wzajemne wsparcie. Powiedział że nie będzie obarczał mnie swoimi problemami, bo na pewno mam swoje.


grupa.jpgGrupa - Izolacja

...I to powoduje że czuję się izolowany, a to co mi powiedzieli inni na mój temat, co się kiedyś wydarzy, to że teraz moje życie jest nic nie warte, że na nic nie mam wpływu powoduje, że nie mam ochoty do życia, zawsze o niej myślę, a kiedy przestaję ktoś mi ją podsyca. W zeszłym roku po stracie pracy załamałem się, rodzice wykorzystali to do sprawdzenia mnie. Doszedłem do wniosku, że nic w moim życiu nie ma znaczenia że można mnie powiesić na wieszaku i zapomnieć, zacząłem szukać wyjścia, znowu zacząłem myśleć o samobójstwie. Chcę na nowo zacząć żyć, ale coś mnie hamuję, powstrzymuje.

 


UWAGA!!! Niespodzianka

niespodzianka.jpgUWAGA!!!


Z okazji..., czy zgadniecie jakiej :)? przygotowaliśmy dla Was niespodziankę. Szczegóły zdradzimy w niedzielę 19 maja, dlatego koniecznie w tym dniu zajrzyjcie na Plasterka. 

Do zobaczenia« Lista wszystkich biuletynów