Newsletter Plasterek.pl na Nowy Rok [2012-12-27]

2013 - Kopia.jpg


Prywata kopalnia diamentów

„Jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz to zrobić"
[Walt Disney]

diamenty.jpgPewien perski farmer Ali Hafeda marzył o bogactwie. Pewnego dnia zdecydował się sprzedać farmę i odejść od rodziny, żeby oddać się poszukiwaniu diamentów. Tropił je bez wytchnienia, tułając się po całym świecie. Wreszcie bezdomny, samotny i zrozpaczony odebrał sobie życie. Tymczasem człowiek, który kupił od Hafeda farmę z miłością, wdzięcznością i pasją uprawiał ziemię. Pewnego dnia w dawnym ogrodzie Ali Hafeda znalazł... kopalnię diamentów! Stając się tym samym właścicielem ogromnego bogactwa.

Każdy z nas ma taką własną kopalnię diamentów, która czeka na to, by ją odkryć i kopiąc coraz głębiej korzystać z jej zasobów. OSWAJANIE MARZEŃ - do tego jesteśmy stworzeni, to czyni nas niepowtarzalnymi. Bo marzenia, to nie mrzonki - nigdy nie zjawiają się przypadkiem - zawsze są wyrazem naszych potrzeb, możliwości i talentów. Marzenia, to kompas wytyczający życiową drogę, kapitał którym należy odpowiednio zarządzać, a nie trzymać pod poduszką.

Jakie jest Twoje największe marzenie? - dołącz do dyskusji na Facebooku.

Nazwij, Zdecyduj, Zapal się!

marzenie.jpgBardzo ważne jest precyzyjne nazwanie marzenia. Musisz uczciwie powiedzieć sobie, jakie intencje Tobą kierują, do czego dążysz i jaki będziesz, gdy marzenie nabierze realnych kształtów. Staniesz się radosny, wolny, spokojny? Wzrośnie Twoje poczucie bezpieczeństwa? Już teraz zacznij robić coś, by poczuć ten stan. Dobro się mnoży - odczuwając radość, przyciągamy do naszego życia jeszcze więcej radości.

Kiedy już ten najważniejszy cel - WIELKIE MARZENIE sprecyzujesz, kluczową sprawą pozostaje podjecie decyzji: zrobię to!!! Ale nie na zasadzie: spróbuję, może coś z tego będzie, może mi się uda. Nie wystarczy po prostu chcieć, trzeba „pałać chęcią". Taka decyzja, to określone konsekwencje - ustalenie hierarchii wartości, wybory, rezygnacja z niektórych rzeczy nieidących w parze z naszą misją. Za takie zaangażowanie możesz liczyć na poparcie świata. Zdaniem Paula Coelho autora Alchemika „Kiedy się czegoś pragnie, cały świta jednoczy się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie".

Aby marzenie się spełniło...

  • Nazwij swoje marzenie
  • Zdecyduj się na działanie
  • Zapałaj pragnieniem
  • Przygotuj się duchowo - ciesz się i przyciągaj radość
  • Wyciągaj naukę z przeszkód
  • Każdego dnia zrób coś (choćby mały krok), co przybliża Cię do celu
  • Wsłuchaj się w swoje wewnętrzne pragnienie


Na nowy, nadchodzący rok życzmy Wam;
 pragnień
zrodzonych w sercu,
WIELKICH MARZEŃ,
mądrości, by każda przeszkoda była cenną lekcją,
determinacji w działaniu, by każdy krok był tym przybliżającym Was do celu.

Niech ten Nowy 2013 rok będzie dla Was wspaniałym początkiem,radosnego, obfitego w dary losu, szczęśliwego życia.

logotyp - Kopia.png« Lista wszystkich biuletynów