Nowy Newsletter Plasterek.pl [2012-11-27]

Niedoskonali

 

W dzisiejszym newsletterze:

  • Być niedoskonałym - czyli odważyć się na słabość

  • Poczucie własnej wartości - czyli jak wydobyć to co najlepsze z tego, kim jesteśmy

  • Chwila dla Ciebie - Dni Otwarte Centrum Porad


Warto wiedzieć

koniczynaByć niedoskonałym

Jakże chętnie powtarzamy słowa „nikt nie jest doskonały", przytakujemy im, z pobłażaniem kiwamy głową, gdy dotyczą drugiej osoby. Jednakże w momencie, gdy słowa te padają pod naszym adresem budzi się w nas strach. Jednak to nie nasza niedoskonałość budzi lęk, ale obawa, że w związku z tym zostaniemy odrzuceni i odsunięci. Takie rozumowanie rodzi się z błędnej oceny tego, co naszym zadaniem budzi szacunek i sympatię innych ludzi. Wydaje się nam, że będziemy bardziej akceptowani i lubiani, jeżeli będziemy doskonali, jeśli będziemy błyszczeć, jeśli będziemy bez zarzutu. Alfred Adler uczeń Freuda, którego ojciec psychoanalizy wyklął ze względu na rozbieżność w wizji ludzkiej natury, jako jeden z pierwszych podkreślał, że największy ból sprawia człowiekowi, jego własne poczucie niedoskonałości. Dodawał także, że ta niedoskonałość, to nie rzeczywiste braki, czy wady, ale zwyczajność, która wydaje się nam mało atrakcyjna. Dlaczego bycie zwyczajnym, a więc kimś, kto na pewno nie jest doskonały jawi się nam jako coś przytłaczającego? Jednym z podstawowych powodów jest fakt, że mylimy zwyczajność z byle jakością. A przecież już w samym fakcie zaakceptowania własnej zwyczajności kryje się coś nadzwyczajnego.

Jaki jest Twój sposób na własną niedoskonałość? - dołącz do dyskusji na FacebookuĆwiczenie w tym tygodniu

dmuchawiec.jpgPoczucie własnej wartości

Poczucie własnej wartości, to pewnego rodzaju inteligencja siebie. Jest zdolnością do poznania i zrozumienia, a także umiejętnością przystosowania się  do nowych sytuacji i znajdowania rozwiązań w wypadku trudności. W ostatecznym rozrachunku jest więc tym, CO POZWALA NAM WYDOBYĆ TO, CO NAJLEPSZE Z TEGO KIM JESTEŚMY w danej chwili i miejscu.
Poczucie własnej wartości jest dane każdemu z nas w różny sposób. Niestety mają na nie wpływ nierówności społeczne, medyczne, psychologiczne... Bo przecież łatwiej jest cenić siebie, jeżeli nasza rodzina jest szanowana, w dzieciństwie byliśmy kochani, jesteśmy zdrowi, mamy bardzo dobrą pracę, a przed sobą mnóstwo perspektyw. Poczucie własnej wartości jest jednak samo w sobie czynnikiem naprawczym. DZIĘKI NIEMU MOŻEMY ZAAKCEPTOWAĆ NASZE BRAKI I NIE SPROWADZAĆ SIĘ TYLKO DO NICH. MOŻEMY SIĘ CENIĆ POMIMO SŁABYCH STRON.

Ćwiczenie: Dokończ zdania, wpisując pierwszą myśl, jaka przyjdzie Ci do głowy:

1. Myślę o sobie, że:
2. Z myślami tymi czuję się:
3. Wpływają one na moje życie tak:

Jeżeli chcesz odkryć swoją wartość, która tkwi poza słabościami, jeżeli chcesz wyjść z więzienia własnych ograniczeń, stając się wolnym, szczęśliwym człowiekiem dołącz do grupy warsztatowej "SZCZĘŚLIWY CHOĆ NIEDOSKONAŁY"Pomoc dla Ciebie

Chwila dla Ciebie1.jpg

Dni Otwarte Centrum Porad

Jest taki czas, który jest zarezerwowany tylko dla Ciebie, kiedy możesz w szczególny sposób pomyśleć o sobie i dać sobie to, czego akurat potrzebujesz.

Są takie chwile, gdy inni chcą Ci ofiarować cząstkę siebie, chcą dać Ci pomoc i wsparcie.

W piątek 30.XI na Plasterek.pl, specjaliści z Centrum Porad w sposób szczególny są do twojej dyspozycji.

Zamów bezpłatną konsultację w ramach comiesięcznych Dni Otwartych Centrum Porad

 

Dołącz do nas na:

f_logo.jpg   logo-nk.jpg« Lista wszystkich biuletynów