Nowy Newsletter Plasterek.pl [2012-10-24]

bannerzmianaosobista - Kopia.jpg

W dzisiejszym newsletterze:

  • Program Zmiany Osobistej - czyli jak uskrzydlić swoją motywację

  • BHAG - przypnij sobie skrzydła

  • Zmiana jest możliwa

  • Poszukaj odpowiedzi - Dni Otwarte Centrum Porad 26.X.2012


Warto wiedzieć

skrzydła2.jpgProgram Zmiany Osobistej - czyli jak uskrzydlić swoją motywację

Amerykański psycholog Mihaly Csikszenmihalyi zbadał fenomen motywacji, która uskrzydla. Najważniejszy wniosek z tych badań jest taki, że nie musisz być wizjonerem, by doświadczyć poczucia przypływu uskrzydlenia. Każdy z nas może poznać to uczucie, kiedy realizuje zadanie o wystarczająco wysokim stopniu trudności, posiada jasny cel przed oczami, z którym wewnętrznie się identyfikuje i na bieżąco dostrzega rezultaty swojego działania. Warto szukać takich zajęć i takiej pracy, która nas uskrzydla. Działamy wówczas jak w transie, znaczenie rzadziej pojawia się zmęczenie, a życie nabiera sensu...

Jednym ze sposobów „zdobycia skrzydeł" może być udział w Program Zmiany Osobistej, której możesz doświadczyć biorąc udział w warsztatach na Plasterek.pl.

A co Tobie dodaje skrzydeł? - dołącz do dyskusji na facebooku

 


Ćwiczenie w tym tygodniu

BHAG.pngBHAG - przypnij sobie skrzydła

Jim Collins, autor książek o regułach odnoszenia sukcesu, opisał sposób, w jaki każdy niezależnie od stanu wyjściowego może zdobyć to o czym marzy. Swoją zasadę nazwał BHAG, to akronim od pierwszych liter słów: big (wielki), hairy (dziki), audacioous (zuchwały), goal (cel). Dobry BHAG tym różni się od utopijnych pomysłów, które z reguły spalają na panewce, że spełnia jednocześnie trzy kryteria tak zwanej „zasady jeża":

1. Wykorzystuje Twoje mocne strony i aktywuje zasoby (w czym możesz być najlepszy?)
2.
Przynosi realne, wymierne korzyści, które można zmierzyć (jakie przyniesie Ci to korzyści?)
3. Wcielenie pomysłu w życie dodaje Ci skrzydeł i czyni Twoje życie ciekawszym (co Cię uskrzydla)

Ćwiczenie:

Zamknij oczy i wyobraź sobie co jest Twoim; osobistym, wielkim, dzikim, zuchwałym celem. Zapisz go i zacznij pracować nad jego realizacją.

 


Możesz pomóc

zmiana.jpgOdkryłam wczoraj, że w mojej pracy robię wszystko by mnie koleżanki lubiły: piszę za nie konspekty, daje moje pomoce do zajęć, podwożę do domu itp. i wcale nie przekłada się to na faktyczne ich lubienie... przynajmniej w moim odczuciu... więc usiadłam teraz w weekend i uświadomiłam sobie, że ja faktycznie to nie muszę zabiegać o innych, o ich sympatię dla mnie... nie muszę nic dodatkowo robić, by mnie inni lubili, a moja pomoc może wynikać z tego, że tego po prostu chcę, a nie muszę!!! Więc teraz w pracy zabiegać będę tylko o siebie samą (Basigra)

Uwolnij swoje myśli i pomyśl, że nic nie musisz... wszystko, co robisz, to Twój świadomy wybór i Twoja droga... dołącz do grupy Zmiana jest możliwa.

 


Pomc dla Ciebie

banner - Kopia.jpg

Kiedy pojawiają się w głowach pytania, na które ciężko jest samemu znaleźć odpowiedzi, kiedy od dłuższego czasu nurtują nas pewne sprawy lub nagle potrzebujemy rozwiązać jakiś problem, wówczas warto skorzystać z czyjegoś wsparcia. W poszukiwaniu odpowiedzi dobrze jest zwrócić się z prośbą o radę do kogoś innego, dobrze jest czerpać z doświadczenia osób, które wiedzą jak dane sprawy rozwiązywać, dobrze jest porozmawiać ze specjalistą.

W najblizszy piątek (26.X) zapraszamy Cię do skorzystania z bezpłatnej porady w ramach comiesięcznych Dni Otwartych Centrum Porad. Razem z nami POSZUKAJ ODPOWIEDZI.

Dołącz do nas na:

                                                            f_logo.jpg    logo-nk.jpg« Lista wszystkich biuletynów