Newsletter Plasterek.pl [2012-09-07]

Wiedza

Sztuka dokonywania wyborów - wrześniowy "Temat miesiąca"

sztuka wyborów.jpgDokonywanie wyborów należy do najważniejszych i najbardziej odpowiedzialnych czynności ludzkich. Nie na darmo mówi się, że „Życie to sztuka dokonywania wyborów". Każdy nawet najmniejszy wybór określa to kim jesteś. Książki po które sięgasz w wolnej chwili, muzyka jakiej słuchasz jadąc samochodem, nawet rodzaj posiłku jaki zamawiasz w restauracji wszystko to mówi o Tobie bardzo wiele.


PALUSZEK I GŁÓWKA TO... CZYLI O ADAPTACJI DZIECI W PRZEDSZKOLU

przedszkole.jpgRozpoczął się rok szkolny, a więc powraca coroczny dylemat rodziców; jak pomóc dzieciom w adaptacji do przedszkola. Jest to o tyle ważny dylemat, że pierwsze kroki w przedszkolu często wyznaczają dalszą ścieżkę i wpływają na los dziecka w systemie edukacji. Adaptacja jest to proces przystosowywania się do określonych nowych warunków, nowej sytuacji. Pójście do przedszkola, to dla dziecka znalezienie się właśnie w nowej sytuacji, nowej realności. Dziecko doświadczając jej odkrywa, że dotychczasowe wzorce jego zachowania nie do końca tutaj pasują, są niewystarczające.Wieści ze świata nauki

Robiąc zakupy chcemy mieć jak największy wybór

zakupy1.jpgNaukowcy z Washington University w St. Louis przeprowadzili badania dotyczące wyborów konsumenckich i po raz kolejny udowodnili, że robiąc zakupy chcemy mieć jak najwięcej opcji do wyboru. Zresztą Amerykanie już od dawna stasując zasadę „im większy wybór, tym lepiej". Mając kilkanaście, czy kilkadziesiąt opcji do wyboru mamy także wrażenie (chociaż jak pokazały z kolei inne badania w dużej mierze złudne), że to my sami podejmujemy decyzję, co kupić. Cieszymy się, kiedy kupując np. wodę mineralną możemy wybierać spośród kilkunastu ich rodzajów.


Śmiech redukuje stres

uśmiech3.jpgAmerykanie udowodnili, że uśmiech na twarzy może zredukować negatywny wpływ stresu na nasze serce. Badacze sprawdzali, w jaki sposób różne rodzaje uśmiechu oddziałują na organizm w stresujących sytuacjach. I co maja teraz zrobić osoby, które ze swojej natury się nie śmieją? Polecili osobom badanym, aby podczas wykonywania zadań, które wywoływały u nich stres, przybierali minę neutralną, bądź uśmiechali się w różny sposób - tylko ustami (tzw. uśmiech standardowy) lub za pomocą mięśni całej twarzy, szczególnie wokół ust i oczu (tzw. szczery uśmiech).Galeria Plastereka

9 kroków, by podjąć właściwą decyzję

decyzja.jpgDecyzje małe i duże, łatwe i trudne, nieistotne i te mające wpływ na całe nasze życie. Z niektórych decyzji nawet nie zdajemy sobie sprawy automatycznie dokonując wyborów, z kolei inne przyprawiają nas o ból głowy, miesiącami nie pozwalając na spokojny sen. Decyzje podejmujemy wszyscy i właściwie na każdym kroku, a skoro są one tak nieodłącznym elementem naszego życia, to warto nauczyć się podejmować je tak , aby były jak najbardziej trafione.

 


Inspiracje

Dwa ziarenka

roślinka.jpgPewnego razu na jesieni dwa ziarenka zostały posiane w ziemi. Oba przygotowały się do zimowego snu i myślały o tym, jak to będzie, kiedy nadejdzie wiosna. Ziarenka snuły swoje marzenia o tym, jak pierwszy wiosenny promień słońca ogrzeje ziemię i dotrze głęboko do wnętrza. Kiedy poczują ciepło, wypuszczą pędy i będą przebijały się przez wilgotną ziemię, aż wyjrzą na powierzchnię. Następnie zwrócą twarz ku słońcu i będą rosły tak długo, aż przemienią się w zdrowe, silne rośliny.

 


Możesz pomóc

katharsis.pngKatharsisi - 41 lat...

Mam już 41 lat, dzieciństwo pod znakiem domowych awantur wywoływanych przez ojca w napadach manii, matka podjudzająca go jeszcze, chodziłam się uczyć do parku albo obcych ludzi, bo w domu ciągłe krzyki, brak bezpieczeństwa. Niby wyszłam na człowieka, zdobyłam wyższe wykształcenie, mam pracę dom i dzieci, ale mnie mogę wybaczyć moim rodzicom, że zgotowali mi takie piekło...

 


Warsztaty online

Osiołkowi w żłoby dano... - czyli sztuka dokonywania wyborów

osiołek.jpgPierre Wolff guru od dokonywania wyborów przekonuje, że umiejętność dobrego wyboru opiera się na umiejętnościach, które wszyscy posiadamy. Ty również posiadasz ku temu odpowiednie zdolności, narzędzia i podstawy. Trudność zaś polega na prawidłowym ich wykorzystaniu w chwili, gdy trzeba podjąć decyzję.

Dołącz zatem do grupy warsztatowej „Sztuka dokonywania wyborów" i dowiedz się w jaki sposób wykorzystać własny potencjał, by dokonywane przez Ciebie wybory były świadome, trafne i miały moc czynienia Twojego życia lepszym.

 « Lista wszystkich biuletynów