Newsletter Plasterek.pl [2012-07-20]

Temat misiąca

Odpoczynek skrojony na miarę cz.2 - Spokój umysłu

spokój umysłu.jpgNie zawsze możemy uciec od codzienności, by zaszyć się z dala od problemów i zgiełku. Czasami, aby złapać oddech i choć trochę się zrelaksować musi nam wystarczyć przysłowiowe pięć minut. Może się wydawać, iż w tak krótkim czasie nie jesteśmy w stanie nie tylko należycie odpocząć, ale nawet zebrać rozbieganych myśli. W pierwszej części „Odpoczynku skrojonego na miarę" pisałam, że za tę gonitwę myśli jesteśmy odpowiedzialny my sami, to od nas zależy, czy zaprowadzimy w naszej głowie porządek i czy zdołamy go utrzymać. W części drugiej pokażę Wam w jaki sposób zapanować nad własnymi myślami, zwłaszcza tymi negatywnymi, by odnaleźć spokój i odpocząć nawet wówczas, gdy zamiast kojącego szumu morza słyszymy szum przejeżdżających samochodów.


Czas wcisnąć hamulec

stop.jpgWedług raportu Głównego Urzędu Statystycznego, ponad milion Polaków pracuje ponad 12 godzin dziennie, blisko milion dwieście tysięcy osób zatrudnionych jest w więcej niż jednym miejscu pracy, ponad 80% pracowników przyznała, że zostaje w pracy po godzinach przynajmniej raz w tygodniu. Przeciętnie spędzamy w pracy 48 godzin tygodniowo (powinno to być 40), ale to i tak niewiele w porównaniu z rekordzistami w tej dziedzinie, którzy pracują nawet 60 godzin tygodniowo. Nie możemy zapominać również o tych, dla których praca nie ma tygodniowego limitu. Dla kontrastu podam jeszcze jedną wielkość  - tylko 16% spośród  wszystkich osób zatrudnionych jest zadowolona z równowagi pomiędzy pracą, a czasem wolnym.Aktualne wieści

Sabbatical - płatne wagary od pracy

sabbatical.jpgSabbatical pochodzi od greckiego słowa: sabbaton i oznacza przerwę. Mówiąc najprościej sabbatical, to płatny urlop trwający od kilku tygodni do kilku miesięcy. Na grunt zawodowy został on przeniesiony ze świata akademickiego, a po raz pierwszy został przyznany na Uniwersytecie Harvarda pod koniec XIX wieku. Czas trwania sabbatical zależy od oferującej go firmy. Przeciętny wymiar dodatkowego urlopu waha się zazwyczaj między 3, a 6 miesiącami, ale zdarzają się i takie do 12 miesięcy.


W wakacje uwolnij się od pracy

wakacje.jpgKażdy z nas potrzebuje odpoczynku, ale niestety wiele osób odkłada urlop lub zabiera pracę ze sobą nawet na wakacje. Należy pamiętać, że relaks może pozytywnie wpłynąć nie tylko na wyniki zawodowe, ale również na życie prywatne.

 


Inspiracje

Sklep prawdy

Csklep prawdy.jpgzłowiek spacerował małymi zaułkami pewnego prowincjonalnego miasteczka. Ponieważ nie spieszyło mu się nigdzie, zatrzymywał się na chwilę przed każda witryną, przed każdym sklepem, na każdym placu. Skręcając na jednym z rogów, zobaczył skromny lokal z białym daszkiem. Zaciekawiony podszedł do szyby, do której przywarł twarzą, żeby przyjrzeć się wnętrzu słabo oświetlonej wystawy... Wewnątrz widać było jedynie pulpit, na którym leżała ręcznie wypisana kartka:...

 « Lista wszystkich biuletynów