Newsletter Plasterek.pl [2012-07-06]

Aktualności

Drodzy Plasterkowicze,

konto premium.jpgw czerwcu, w akcji „Premium za aktywność", w której najaktywniejsze osoby nagradzamy miesięczną aktywacją konta premium, z prawdziwą przyjemnością gratulujemy - JOLI76.

JOLA76 napisała w zeszłym miesiący najwięcej postów oraz to jej posty najczęściej oznaczaliście jako wartościowe.


Temat miesiąca

Czas na odpoczynek!

czas na odpoczynek.jpgJednym z najczęściej wypowiadanych przez nas stwierdzeń są słowa „jestem zmęczony/a". Czasami można wręcz odnieść wrażenie, że zmęczenie to nasze największe i niewyczerpywane dobro narodowe. A zmęczyć można się na wiele sposobów. Przysłuchując się niekiedy rozmowom można odnieść wrażenie, że wszyscy bierzemy udział w narodowych zawodach „Kto lepiej się zmęczy".


Warto sobie przypomnieć - Planowanie urlopu...

planowany urlop.jpgDla większości z nas urlop wiąże się z nadejściem tych wymarzonych chwil, kiedy to możemy wypocząć, poświęcić czas sobie i swoim bliskim. Samo planowanie wypoczynku wzbudza w nas często ekscytację, podniecenie, ale u niektórych również negatywnie odczuwane napięcie. Badania naukowe, przeprowadzone przez dwóch amerykańskich psychiatrów, Holmesa i Rahe'a, ukazały najczęstsze i najważniejsze zdarzenia życiowe wywołujące stres. Oceniali go oni na skali, przypisując danemu zdarzeniu lub sytuacji punkty. Na liście owych wydarzeń znalazł się także „urlop", w związku z czym warto trochę szerzej przedstawić wyniki ich badań.Aktualne wieści

Odpoczywać musimy codziennie, czyli 6 sposobów, by złapać oddech

codzienny odpoczynek.jpgUrlop wypoczynkowy przynajmniej raz w roku jest niezbędny, aby praca dawała radość i przynosiła korzyści. Jeżeli jednak na co dzień zapominamy złapać oddech, nawet trzy tygodnie na rajskiej wyspie nie zregenerują naszych nadwątlonych sił. Odpoczynku nie da się odwlec, nie można też odpocząć na zapas, dlatego tak ważna jest codzienna troska i zadbanie o własną potrzebę związaną z odpoczynkiem.


Czego może nas nauczyć bambus?

bambus.jpgGarr Reynolds, profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie Kansai Gaidai (Japonia), wykłada marketing. Po latach zarządzania jednym z działów japońskiego przedstawicielstwa Apple Inc., osiadł w tym kraju. Jest również znany jako ekspert od designu oraz kształtowania wizerunku społecznego firmy. Jakiś czas temu wystąpił gościnnie na TEDx Tokyo 2011, gdzie opowiedział uczestnikom o lekcjach, które wyniósł, obserwując otaczające jego wioskę uprawy bambusa.Inspiracje

Dwa wilki

dwa wilki.jpgPewien mistrz, jak to z mistrzami bywa, miał swojego ucznia. Uczeń bardzo często zadawał mu pytania dotyczące natury ludzkiej. Pewnego razu mistrz odpowiada mu tak:

- Synu, wyobraź sobie, że w człowieku żyją dwa wilki. Wilki te, stworzenia silne i dynamiczne, nieustannie toczą ze sobą walkę. Jeden z nich żywi się tym, co dobre i jasne, pozytywnymi emocjami, życzliwością, miłością i radości, tańcem, przyjaźnią, prawdą. Drugi z nich żywi się tym, co ciemne, złością, agresją, bólem, żalem, zazdrością, nienawiścią, zaborczością.

 « Lista wszystkich biuletynów