Newsletter Plasterek.pl [2012-06-29]

Temat miesiąca

Dr Clown

Dr Clown3.jpgKolorowa peruka, wielobarwny strój, śmieszne buty i obowiązkowo czerwony nos. Tak wygląda Dr Clown, który odwiedza dzieci w szpitalach, ośrodkach opiekuńczych, domach dziecka itp. Jego pojawienie się nieodmiennie kojarzy się maluchom ze śmiechem, dobrą zabawą  i chwilą zapomnienia o bólu, smutku i niepewności. Bo głównym celem wizyt Dr Clowna jest wywołania śmiechu, który jak najlepsze lekarstwo pomaga dzieciakom szybciej wrócić do zdrowia. O Fundacji Dr Clowna i jego pracy z dziećmi rozmawiałam z Panią Elżbietą Baran-Cebulą - psychologiem, pełnomocnikiem i terapeuta Fundacji „Dr Clown" w Krakowie - Dr Kapelusik.

 


Aktualne wieści

10 życiowych zasad, co do których mama miała świętą rację

mama.jpgCiągle szukamy jakichś porad. Encyklopedie, Wikipedia, serwisy tematyczne. Istnieją jednak podstawowe zasady, które są najcześciej ignorowane. Nie rozumiemy tego w dzieciństwie i w okresie dorastania, ale czy coś stoi na przeszkodzie, aby pochylić się nad nimi TERAZ? Zasady te są lekceważone, mimo że zawierają głęboką mądrość i troskę - w końcu najwięcej cierpliwości i zrozumienia otrzymujemy od bliskich osób, które bardzo nas kochają i życzą nam jak najlepiej. Przypomnijmy sobie najczęściej słyszane (i przez dłuższy czas skutecznie lekceważone) lifehacki od naszych mam.


Zdaj egzamin z dzieckiem

Aneta Bartnicka-Michalska.jpgEgzaminy to czas wielkiego stresu. Warto pomyśleć o tym, jak pomóc studentom, aby znieśli trudy przygotowań. Świadomość, że mogą liczyć na rodziców, ich troskę, akceptację, radę i pomoc w zmaganiu ze stresem może okazać się kluczowa - radzi Aneta Bartnicka-Michalska, psycholog z SWPS. Dostępne badania pokazują, że szczególnie ważne w stresujących sytuacjach życiowych jest społeczne wsparcie - przekonanie, że są wokół nas ludzie życzliwi, na których możemy polegać.


Depresja u mężczyzn

mężczyzna i depresja.jpgMężczyźni chorują na depresję dwa razy rzadziej od kobiet. Jednak może mieć to duży związek z trudnością mężczyzn do przyznania się do niej zarówno przed innymi, jak i przed samymi sobą. Depresja postrzegana jest jako słabość, na którą mężczyzna nie powinien sobie pozwolić, problem, z którym nie potrafi sobie poradzić i zagrożenie dla jego poczucia męskości. Depresja u mężczyzn jest zjawiskiem niedocenianym, zarówno pod względem powszechności występowania, jak i powagi zaburzenia - uważa psycholog Marta Bryk.

 


Inspiracje

Zapach deszczu

zapach deszczu.jpgZimny marcowy wiatr tańczył za oknem szpitala w Dallas, kiedy lekarz wszedł do małego pokoju, w którym leżała Diana Blessing wciąż wykończona po operacji. Jej mąż, David, trzymał jej rękę, kiedy drżeli w oczekiwaniu na wiadomości. Tamtego popołudnia 10 marca 1991 roku, komplikacje zmusiły Dianę, która była dopiero w 24 tygodniu ciąży, do cesarskiego cięcia, które miało sprowadzić na świat córeczkę pary, Danę Lu Blessing. Rodzice mieli świadomość, że mierząca 30,5 cm i ważąca 708g córeczka urodziła się niebezpiecznie wcześnie, jednak słowa lekarza nadal wydawały się być raniącymi ich bombami.

 


Możesz pomóc!

katharsis.pngKatharsisi - Kasia

Może nie jest to taki problem jak poniżej są napisane, ale chcę z siebie to wyrzucić, bo nawet nie mam komu się wygadać. Ostatnio z moim chłopakiem Radkiem, z którym jestem dobre półtora roku, byłam na weselu jego koleżanki. Przy barze był barman, na którego od razu zwróciłam uwagę, gdyż był bardzo przystojny i miał śliczną twarz. Pierwszym razem podeszłam do niego z koleżanką po drinki dla nas i chłopaków. Gdy zagadywał nas to tylko na mnie się patrzył i uśmiechał. Na koniec powiedział "zapraszam ponownie" ...


Wiara w Boga.jpgGrupy - Wiara w Boga

Zapraszam do grupy aby każdy podzielił się swoją opinią na tematy Boga, Kościoła i faktów. Jeśli ktoś ma problem z wiarą proszę o podzielenie się tym ponieważ Ja sama nie mogę się z tym uporać...

 « Lista wszystkich biuletynów