Newsletter Plasterek.pl [2012-06-15]

Baza wiedzy

Miłość to zdrowie, czyli nauka o sercu. Część II - Praktyka

nauka o sercu2.jpgSerce nieustannie „słucha", co dzieje się w naszym organizmie, by następnie przesłać otrzymane informacje do mózgu, drogami opisanymi w ostatnim rozdziale pierwszej części tego artykułu. Naukowcy z Instytutu Matematyki Serca w Boulder Creek w Kalifornii odkryli, że pozytywne uczucia, takie jak miłość, wdzięczność, przebaczenie, czy troska, harmonizują pracę serca, mózgu oraz pozostałych układów naszego ciała, i w ten sposób przyczyniają się do zachowania dobrego zdrowia. Negatywne zaś uczucia, na zasadzie błędnego koła, pogarszają nie tylko nasze samopoczucie, ale także całościowe funkcjonowanie naszego organizmu. Najciekawsze jest jednak to, że posiadamy ogromny wpływ na zawartość przekazu z serca do mózgu: wystarczy poznać kilka naukowo opracowanych metod, by poprawić sobie nie tylko nastrój, ale i nerki na przykład.Temat miesiąca

Joga śmiechu: ho, ho, hahaha!

joga śmiechu.jpgByłam dziś na zajęciach z jogi śmiechu. Połączenie idei jogi (takie stereotypowe, czyli: dieta, trudne ćwiczenia fizyczne oraz medytacja) ze śmianiem się bardzo mnie zaintrygowało. Zresztą jak się okazało, nie tylko mnie, bo frekwencja przeszła oczekiwania wszystkich. Ale do rzeczy. Co robiliśmy? Śmialiśmy się. Do rozpuku.

- Z czego? - Z niczego.

Jak to? Przecież aby się śmiać trzeba mieć powód, dobry humor, usłyszeć dowcip lub zobaczyć zabawną sytuację...Okazuje się, że wcale nie. Można się śmiać tak po prostu, z niczego i robić to bardzo długo.

 


Aktualne wieści - oczywiście o śmiechu :)

Wzór na wywołanie śmiechu

wzór na śmiech.jpgZdążyliśmy się już przyzwyczaić do tego, że naukowcy badają każdą dziedzinę naszego życia, wszystko co nas otacza i co sam człowiek tworzy. Amerykańscy naukowcy wiodą w tym prym, dla nich nie ma rzeczy, która byłaby niegodna zbadania. Nic zatem dziwnego, że badaniu poddali także ludki śmiech. Robert Provine - specjalista od śmiechu - przeprowadził doświadczenie, w którym wzięło udział 1200 osób. Badanie nie odbywało się jednak w kontrolowanym środowisku laboratoryjnym, ale w naturalnym otoczeniu człowieka w tym przypadku były to centra handlowe i restauracje.


6 rzeczy, których jeszcze nie wiesz o śmiechu

śmiech.jpgŚmiać potrafi się każdy. Kiedy wybuchamy gromkim śmiechem lub chichoczemy starając się ukryć rozbawienie nie zastanawiamy się nad specyfiką naszego śmiechu. A śmiech, choć tak zupełnie naturalny skrywa w sobie niezwykłe sekrety. I chociaż do śmiechu nikogo nie trzeba namawiać, to warto je poznać, aby tym bardziej korzystać z jego „niezwykłych właściwości".

 


Inspiracje

To co w życiu najważniejsze

kamień.jpgProfesor filozofii stanął przed swymi studentami i położył przed sobą kilka przedmiotów. Kiedy zaczęły się zajęcia, wziął spory słoik i wypełnił go po brzeg dużymi kamieniami. Potem zapytał studentów, czy ich zdaniem słój jest pełny, oni zaś potwierdzili. Wówczas profesor wziął pudełko żwiru, wsypał do słoika i lekko potrząsnął. Żwir oczywiście stoczył się w wolną przestrzeń między kamieniami. Profesor ponownie zapytał studentów, czy słoik jest pełny, a oni ze śmiechem przytaknęli.

 


Możesz pomóc

grupa - ciąża.jpgGrupy - ciąża i co dalej ?

Jeśli jesteś w ciąży. Brakuje Ci wsparcia w najbliższej rodzinie, chłopaku/mężu. Pisz, a postaram się pomóc i wesprzeć.

Utworzona: 12.06.2012


katharsis.pngKatharsis - Nocne zagrożenie...

Mój problem nie wiem do czego mogę zaliczyć... Mam 13 lat i mam dość nietypowy dla mnie problem. Boję się nocy. Nie chodzi tu o to, że dziecko boi się nocy bo jest ciemno. Boję się nocy, boję się, że przez okno w łazience ktoś mnie obserwuje, a z drugiego pokoju ktoś wyjdzie, gdy zamykam okno boje się, że zaraz ktoś wyjdzie zza okna, gdy gaszę światło szybko ucieka, na łóżko i chowam się pod kołdrę i się cała trzęsę, bo boję się, że nade mną ktoś stoi. Gdy idę do ubikacji rozglądam się, czy przypadkiem nikt mnie nie goni a myjąc sobie głowę podczas prysznicu boję się zamknąć oczy, gdy chce spłukać włosy, bo boję się, że za mną będzie ktoś stał...Wydarzenia

ABCbaby.jpgAutorski Warsztat Bajkoterapeutyczny

Serwis ABCbaby.pl zaprasza na Autorski Warsztat Bajkoterapeutyczny

Część I warsztatu - 30.06.2012, godz. 9-17.00 - dla Rodziców, Nauczycieli, Psychologów, Bibliotekarzy - "Bajkoterapia jako nowoczesna metoda pomocy dziecku w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym"

Część II warsztatu - 01.07.2012, godz. 9-17.00 - przeznaczona dla osób pracujących zawodowo z grupą dzieci - Nauczycieli, Psychologów, Bibliotekarzy - "Bajka terapeutyczna na zajęciach grupowych - formy i metody pracy"

 « Lista wszystkich biuletynów