Newsletter Plasterek.pl [2012-06-01]

Aktualności

Dobry Duch Pacynkowa

Dobry Duch Pacynkowa.jpgPlasterek objął patronat medialny nad programem edukacyjnym „Opowieści z Pacynkowa". Jest to program oparty na pracy z bajkoterapią i pacynką polegający na samodzielnej pracy z tekstem terapeutycznym. Wszystkie teksty powstały w oparciu o metodę bajkoterapii, dlatego też, są one szczególnie bliskie dzieciom, ich emocjom i przeżyciom. Zostały one pomyślane tak, aby oswajały dzieci ze światem emocji i pomagały im w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami.

W okresie, kiedy Plasterek sprawuje funkcję Dobrego Ducha Pacynkowa, każdy użytkownik Plasterka może zakupić pakiet „Opowieści z Pacynkowa" z 15% zniżką.

 


Baza wiedzy

O tym, że każda baba nosi w sobie chłopa, a każdy chłop babę...

wewnętrzna siła.jpgMoja kuzynka po kądzieli to dopiero była złota dziewczyna, wszyscy tak o niej mówili, najstarsi ludzie do dzisiaj wspominają, że potrafiła przełknąć najtwardsze słowo jak karmelek w czekoladzie. Do tego urodziwa, inteligentna i z majętnej familii. Wielką przyszłość cyganka jej przepowiadała, ale ona nic tylko do Józka wzdychała.


Temat miesiąca

Jasiek Mela3.jpgGdybyś musiał zadać sobie pytanie: „czy ja w ogóle chcę żyć, a jeżeli tak, to o jakie życie walczę", to jaka byłaby Twoja odpowiedź? Przeczytaj, jak odpowiedział Jasiek Mela, gdy po tym, jak poraził go prąd o mocy 15 000 V zastanawiał się, co zrobić ze swoim życiem. A czy Ty znalazłbyś w sobie siłę, by tak jak on zakpić z niemożliwego?

 

Kraina śmiechu.jpgRozpoczynamy nowy „Temat miesiąca". Tym razem zapraszam Cię do Krainy Śmiechu, gdzie wspólnie zastanowimy się, co nas rozśmiesza, dlaczego śmiech wyzwala tak dużo dobrej energii i co zrobić, by śmiech zmienić w lekarstwo dla naszej duszy i ciała.

emotikonek.gifPrzyjrzymy się również gelotologii - terapii śmiechem i podglądniemy pracę Patcha Adamsa. PRZYŁĄCZ SIĘ KONIECZNIE

 


Aktualne wieści

Galeria uśmiechów

Galeria uśmiechów.jpgUśmiechnij się! Jak często słyszycie te słowa, a ile razy sami je wypowiadacie? Niby prosta rzecz, polegająca na podniesieniu kącików ust do góry, na skutek skurczu pojedynczego mięśnia jarzmowego większego. Wywołują go najczęściej pozytywne emocje takie jak: radość, szczęście, zadowolenie, chociaż może się też pojawić na skutek, zakłopotania, kpiny, czy lekceważenia. Niby taka prosta rzecz uśmiech, ale ileż treści może w sobie skrywać. Oto galeria uśmiechów, pierwsze pięć to uśmiechy sklasyfikowane naukowo, a dwa ostatnie to uśmiechy mieszkające we mnie.

"Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła".


Czy zdajesz sobie sprawę z wpływu innych?

wpływ społeczny.jpgCzłowiek ma tendencję do idealizowania własnego „ja". Gdy otrzymujemy anonimową ankietę, podświadomie zaznaczamy odpowiedzi, które ukazują nas w dobrym świetle. Śledząc mecz, jesteśmy najlepszymi piłkarzami, bramkarzami i sędziami na świecie. Czy zdajemy sobie sprawę, że często w takich sytuacjach motywatorami są inni ludzie - ich podziw, szacunek, duma?

 


Inspiracje

Czy wiesz jaka jest potęga słów?

wiosna2.jpgPewnego dnia, na placu targowym, pośród tłumu ludzi siedział Niewidomy z kapeluszem na datki i kartonikiem z napisem: „Jestem ślepy, proszę o pomoc". Pewien mężczyzna, który przechodził obok niego, zauważył, że jego kapelusz jest prawie pusty, zaledwie parę groszy... Wrzucił mu parę monet, po czym bez pytania Niewidomego o zgodę wziął jego kartonik, odwrócił na drugą stronę i napisał coś...

 


Możesz pomóc

katharsis.pngKatharsis - Moje dziwne życie :/

Odkąd pamiętam, jestem inna niż wszyscy ludzie. Bardziej lękliwa i przerażona życiem niż moi rówieśnicy. Wiem że to przez rodziców zwłaszcza przez matkę która - jak byłam mała nie pozwoliła mi się bawić z innymi dziećmi nie wiem czemu. Zawsze musiałam jej meldować gdzie dokładnie będę na dworze bo jak nie to były niemiłosierne wrzaski i krzyki oraz musiałam iść do domu. Gdy zaczynałam płakać - ze strachu to ona biła mnie pięścią po głowie ale to już było rzadziej. Ojciec on był rzadko kiedy w domu - tylko on pracował, gdy był to albo spał lub oglądał telewizję...

 


Zapraszamy do Pacynkowa

Opowieści z Pacynkowa.jpg„Opowieści z Pacynkowa", to zupełnie nowy Autorski Program Edukacyjny oparty na pracy z bajkoterapią i pacynką. Przeznaczony jest dla użytkowników indywidualnych i grupowych - zarówno Rodziców, jak i Nauczycieli. Za pomocą profesjonalnych, wcześniej niepublikowanych tekstów terapeutycznych oraz ich omówień autorki programu pokazują, jak pomóc dzieciom rozwijać ich umiejętności emocjonalne i społeczne. Ponieważ w kształtowaniu tekstów odwoływaliśmy się do metody bajkoterapii, są to historie bliskie dzieciom, ich emocjom i przeżyciom. Tak pomyślane, aby oswajały dzieci ze światem emocji i pomagały im w poradzeniu sobie z trudnymi sytuacjami. 

 « Lista wszystkich biuletynów