Newsletter Plasterek.pl [2012-05-18]

Aktualności

Uwaga!!! Już jutro - 19 maja - wyjątkowy dzień. Plasterek obchodzi swoje trzecie urodziny.

I jak na jubilata przystało będzie rozdawał prezenty :)

KONIECZNIE zajrzyj jutro na Plasterka, aby przekonać się, co Plasterek ma dla Ciebie.


Temat miesiąca

Mój syn Franek

Franek3.jpgTest pokazał dwie kreski dokładnie w Walentynki. To miał być taki prezent dla nas obojga. Ciąża przebiegała książkowo, a my rzuciliśmy się w wir przygotowań i kiedy tylko znaliśmy płeć, nie było już Fasolka. Był Franek. Franka wymyślił tata, na cześć jego ukochanego dziadka. Rozpuścił wici po rodzinie i pod koniec ciąży nie było już nikogo, kto do mojego brzucha mówiłby inaczej niż Franuś.


Nasze własne życiowe tsunami

nasze tsunami1.jpgNaturalnym środowiskiem człowieka jest społeczeństwo. Od tak dawna zerwaliśmy więź z naturą, że normy kulturowe i nakazy społeczne stały się jak najbardziej naturalnymi mechanizmami regulującymi nie tylko nasz sposób zachowania, ale także myślenia i odczuwania. Przeciwstawienie "natura - kultura" odnoszące się do ludzkich dyspozycji wydaje się jałowe, ponieważ wprowadza fałszywe rozróżnienie na to, co przynależne do "istoty człowieka" i na to, co tę "istotę" z zewnątrz ogranicza i konformizuje. Sądzić raczej należy, że "istota człowieka" - jeśli chcemy pozostać przy tym nieco staroświeckim określeniu - niemal zupełnie zatraciła swój biologiczny wymiar.

 


Aktualne wieści

Siła optymizmu w 11 odsłonach

sztuka optymizmu.jpgZastanawialiście się kiedyś dlaczego dla niektórych ludzi pojawiające się trudności stanowią wyzwanie, a dla innych stają się powodem ogromnych trosk i przygnębienia? Jaka to siła sprawia, że niektóre osoby potrafią „odparować zadany cios", a inne, w zderzeniu z taką samą przeszkodą, nie potrafią się już same podnieść? Choć chciałoby się upatrywać tu szczypty magii, to na darmo jej szukać. Ci pierwsi, to po prostu optymiści, a tym drugim niestety optymizmu brak.


Fikcyjni bohaterowie wpływają na życie czytelnika

fikcyjni bohaterowie.jpgZatracenie się w lekturze, które pozwala na doświadczanie przygód i myśli fikcyjnej postaci jako własnych, jest w stanie odmienić codziennie życie czytelnika i wpłynąć na jego poglądy oraz zachowania, co najmniej na jakiś czas. Badacze z Ohio State University nazwali ten proces przejmowaniem doświadczeń.


Jak zatrzymać szczęście na dłużej?

zatrzymać szczęście.jpgAmerykańscy naukowcy znaleźli przepis na zatrzymanie uczucia szczęścia przez dłuższy czas. Według badaczy kluczem do szczęścia jest odpowiednie podejście, na które składają się dwa podstawowe elementy: potrzeba nowych i pozytywnych doświadczeń życiowych i potrzeba doceniania tego, co już mamy.

 

 


Możesz pomóc

katharsis.pngKatharsis - Co zrobić z wyrzutami sumienia?

Miałam przyjaciela z którym przyjaźniłam się na siłę ponieważ zawsze mam problem z nawiązywaniem kontaktów z innymi ludźmi. W końcu zerwałam tą przyjaźń bo czułam się bardzo źle utrzymując ten kontakt. Zrobiłam to w sposób bardzo głupi i do dzisiaj męczą mnie wyrzuty sumienia. Ale pomimo tego nie cofnę się i do dziś nie utrzymuje z nim kontaktów. Jednak wyrzuty sumienia nie dają mi żyć. Co zrobić ?


katharsis.pngKatharsis - Potrzebuję wsparcia

Witam! Piszę bo potrzebuję wsparcia, jest mi bardzo ciężko, właściwie codziennie. Nie mam siły pisać o problemach, z którymi się borykam, właściwie nie są wcale poważniejsze niż te z którymi styka się większość ludzi. Niestety ja nie umiem sobie z nimi poradzić, mam poważne problemy ze sobą, uczęszczam na terapię, biorę leki antydepresyjne, ale im jestem starsza tym jest gorzej.

 « Lista wszystkich biuletynów