Newsletter Plasterek.pl [2012-04-13]

Aktualności

Konkurs na „Mandalę kobiecości" rozstrzygnięty

Mamy przyjemność ogłosić Zwyciężczynie konkursu, które według Waszych głosów, przedstawiły najbardziej poruszające mandale:

mandala kobiecości.jpgmiejsce I: vikkaj

miejsce II: Sylwii

miejsce III: bosaczunia

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w nim udział.

Spośród wszystkich osób, które oceniały mandale wylosowaliśmy trzy osoby, które otrzymują półroczną aktywację Konta Premium. Są to: mironka86, Doroteo, tapatika.

WSZYSTKIM GRATULUJEMY WYGRANYCH!!!Wiedza zawsze na czasie

wybaczyć niewybaczone.jpgPrzebaczyć niewybaczone

Poczucie krzywdy, to jedno z najbardziej znanych i najczęściej przeżywanych ludzkich doświadczeń. I choć poczucie krzywdy jest jednym z podstawowych doświadczeń osobistych, to dla wielu z nas skrywa w sobie wiele ważnych tajemnic. Występuje ono w wielu odmianach, wiąże sie z rozmaitymi sytuacjami i osiąga różny stopień intensywności. Najczęściej kojarzymy je z poczuciem rozżalenia, przykrości i niesprawiedliwości.

 

Jak rozmawiać z introwertykiem?introwertyk0.jpg

Artur od trzech lat pracuje jako fizjoterapeuta w prywatnym ośrodku rehabilitacyjnym, lubi swoją pracę, ale na początku było mu trudno w kontakcie z niektórymi klientami. Zwłaszcza tymi głośnymi, hałaśliwymi, którzy dużo mówili w trakcie zabiegu, często zmieniali tematy. Artur musiał jednocześnie wykonywać masaż i odpowiadać na ich pytania. Teraz dzieli swoich pacjentów na dwie grupy: tych gadatliwych, których nauczył się słuchać i tych cichych, którzy przychodzą, zamienią kilka słów, zamykają oczy i słuchają jego objaśnień. Lubi swoich pacjentów, ale po pracy czuje się naprawdę zmęczony. Wraca do domu, je kolację, słucha ulubionej płyty, spędza czas z dziewczyną. Raz na jakiś czas spotyka się z kumplem, znają się od szkoły podstawowej. Małgosia, jego narzeczona, czasami musi odpowiadać na pytania znajomych  - „Słuchaj, czy Artur zawsze jest taki małomówny?"Wieści

rozwój.jpg10 praw życiowego rozwoju

Rozwój jest fundamentalnym dążeniem wszystkich ludzi. Bez względu na to, jakie masz cele, o co walczysz i jaką lukę w swoim życiu chcesz wypełnić, tak naprawdę chodzi Ci o rozwój. Rozwój jest podstawą wszystkiego, co daje nam poczucie spełnienia i satysfakcję, co nadaje rzeczom sens. Dążenie do rozwoju jest pasją by żyć tu i teraz, by w pełni odkryć własne życie. Zapoznaj się z 10 prawami życiowego rozwoju i jeszcze dziś zacznij je realizować, a przekonasz się, co to znaczy żyć pełnią życia.


siedzieć przy biurku.jpgDlaczego zbyt długie siedzenie skraca życie?

W pracy i w domu należy w miarę możliwości się ruszać. Z badań opublikowanych przez „Archives of Internal Medicine" wynika, że zbyt długie przebywanie w pozycji siedzącej pogarsza zdrowie nawet u osób, które uprawiają sport. Najbardziej zagrożone są osoby, które w ciągu dnia siedzą przez co najmniej 11 godzin. Ryzyko zgonu w najbliższych 3 latach jest u nich aż o 40 proc. większe niż u tych, które w tej pozycji przebywają nie dłużej niż 4 godziny.


świadomość.jpgZagadka świadomości wciąż pozostaje nierozwiązana

Uczeni do dziś nie rozstrzygnęli czym dokładnie jest świadomość. Przeczuwamy, że jest to coś więcej niż tylko umiejętność liczenia, komunikowania się. To coś, co łączy materialne z niematerialnym - mówił podczas XV Festiwalu Nauki I Sztuki w Poznaniu prof. Leon Drobnik z Katedry Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. "Na początku jako anestezjolog byłem pewien siebie. Wydawało mi się, że po operacji potrafię włączyć i wyłączyć świadomość pacjenta, tak jak gasi się i włącza światło. Z czasem zacząłem się jednak zastanawiać: co to takiego ta świadomość" - powiedział prof. Drobnik.

 


Możesz pomóc

katharsis.pngKatharsis - skomplikowane

Może to dziwnie zabrzmi, ale mam 15 lat a psychicznie czuję się co najmniej na 30 parę. Jestem raczej osobą cichą, spokojną, nie lubiącą hałasu, a ostatnio nie mam wręcz ochoty wychodzić z domu, widywać ludzi, których widuje na co dzień, w szkole, na podwórku, w sklepie.. Moja historia jest długa, i dość skomplikowana, ale spróbuje opisać mniej więcej o co chodzi. Wszystko zaczęło się d pewniej dziewczyny, kolegowałam się z nią 6 lat, była to pseudo przyjaźń. Wiedziałam jaka jest naprawdę, wiedziałam kiedy grała, udawała, mówiła prawdę, a kiedy nie. Wiedziałam kiedy płakała poważnie, a kiedy płakała żeby coś wymusić itp. Jest osobą roztrzepaną, wszystko czego chce to ma, nie uznaje sprzeciwu i każdemu dokucza...

 


Wydarzenia

Koło Psychologii Klinicznej.jpgPo drugiej stronie lustra - konferencja na temat zaburzeń osobowości

Członkowie Sekcji Klinicznej Koła Naukowego Studentów Psychologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie serdecznie zapraszają na konferencję na temat zaburzeń osobowości pt. "Po drugiej stronie lustra". Odbędzie się ona w dniach 19-20 kwietnia w Instytucie Psychologii UKSW. Celem konferencji jest zarówno bliższe przyjrzenie się konkretnym zaburzeniom osobowości, ich mechanizmom, funkcjonowaniu osób cierpiącym na nie, jak i zapoznanie się z metodami terapii. Oprócz wykładów przybliżających teoretyczne aspekty głównego tematu konferencji odbędą się również warsztaty.

Serdecznie zapraszamy!


Opowieści z Pacynkowa.jpg„Opowieści z Pacynkowa" - Autorski Program Edukacyjny on-line

dla Rodziców i Nauczycieli

Program pokazuje sposoby i możliwości wykorzystania bajkoterapii w rozwijaniu u dzieci umiejętności społecznych i emocjonalnych. Współczesne teksty, praktyczny poradnik metodologiczny, opisy zajęć i zabaw, gotowe scenariusze zajęć.

Od 6 marca - Opowieść I  - Tajemnica tatusiowej szuflady /problem złości/

Od 6 kwietnia - Opowieść II - Hałaśniaki /problem strachu/

Dla użytkowników liczne promocje i konkursy.

 « Lista wszystkich biuletynów