Newsletter Plasterek.pl [2012-04-06]

Aktualności

Wielkanoc.jpgDrodzy Plasterkowicze!

W ten czas, gdy słabość ulega mocy, gdy ciemność korzy się wobec światła, gdy smutek przemienia się w radość, życzymy Wam, by obudziła się w Was siła i wiara w to, że zawsze jest czas na życie, na przemianę, na zupełnie nowy początek. Życzymy Wam nadziei, która zawieść nie może i miłości, która budzi do życia. Życzymy też radości, niech zawsze rozprasza mroki smutku, niech pozwala patrzeć na każdy dzień z optymizmem, budząc wiarę w to, że wszystko jest możliwe!

Wesołych, pełnych uśmiechu i dobrych, rodzinnych spotkań Świąt Wielkiej Nocy!

życzy zespół Plasterek.pl


mandala kobiecości - konkurs.jpg

Konkurs - Mandala Kobiecości

 

Jeszcze przez cztery dni masz szansę oddać swój głos na Mandalę, która Twoim zdaniem zasługuje na zwycięstwo. Wybierz, zagłosuj i wygraj aktywację konta Premium na Plasterek.pl.

 


Baza wiedzy

Na huśtawce.jpgNa huśtawce

Była sobie Dziewczynka. Był sobie Chłopczyk. Byli sobie i byli. Całkiem długo i całkiem krótko. Spotykali innych chłopczyków i inne dziewczynki, ale wciąż nie mogli spotkać siebie.

Huśtawka skrzypiała: skrzyp, skrzyp, zgrzyt. Mechanizm był nowy i wciąż jeszcze zaznaczał dźwiękiem protest: ciężko mi, ciężko mi, ciężko mi. Wioska indiańska pojawiła się na jej osiedlu osiem lat temu, ale ten kącik wypełnił się niedawno. Przychodziła tu codziennie. Kiedyś zjeżdżała po prostu na zjeżdżalni, albo wspinała się po drabince, siadała na górze i rysowała twarze. Teraz wolała huśtawkę. Siedzieli obok siebie. Milczeli, ale ich ręce pokonywały kolejne centymetry. Nieśmiało. Z wysiłkiem.


Autentyczne życie.jpgAutentycznie  żyć...

„Jak to miło Chmurką być, niebem płynąć jak po wodzie.

Mała Chmurka na dzień dobry taką piosnkę śpiewa, co dzień"

„ KUBUŚ PUCHATEK „  A.A.Milne 

Bujać w obłokach, chodzić z głowa w chmurach, marzyć na jawie. Wszystko to jest nam potrzebne, zmniejsza stres, poszerza horyzonty, wzmaga kreatywność. Jednak dobrze, jeśli taka postawa nie towarzyszy nam przez cały czas. Problem pojawia się wtedy, gdy uciekamy od rzeczywistości i tracimy z nią kontakt.Temat miesiąca

przebaczenie1.jpgPrzebaczenie

Każdy z nas na różne sposoby doświadczył i doświadcza zranień psychicznych. Jesteśmy upokarzani, odrzucani, niesprawiedliwie osądzani, doznajemy krzywd na poziomie fizycznym i psychicznym. Bolą nas zranienia przeszłości. Zranić może nas każdy; rodzic, ukochany/a, przyjaciel, nieznajomy. Takie niezagojone rany możemy nosimy przez całe życie, bardzo często nie zdając sobie nawet z nich sprawy. Zranienia psychiczne, tak jak i te fizyczne, mogą być bardzo różne. Od małych zadrapań, przez skaleczenia, po poważne urazy, wymagające niekiedy pomocy i interwencji medycznej. Oba zranienia i te fizyczne i te psychiczne trzeba i można leczyć. W przypadku tych pierwszych zadziała środek antyseptyczny, plaster, a niekiedy nić chirurgiczna, w przypadku tych drugich PRZEBACZENIE.

 


Wieści na czasie

8 rzeczy....jpg8 rzeczy, które powinieneś zrobić jeszcze dziś

Od jutra zacznę zdrowo się odżywiać, od jutra zapiszę się na kurs grafiki komputerowej, od jutra będę w łóżku o 22:30, od jutra częściej będę się uśmiechać, od jutra będę milszy/a dla osób, które są dla mnie ważne, od jutra... Szkoda tylko, że to „jutro" nigdy nie nadchodzi. Niestety w słowie „jutro" skrywa się nasza obawa przed podjęciem działania, lęk przed porażką, lenistwo, brak motywacji i wiele innych czynników (każdy ma swoją własną listę). Są jednak w życiu każdego z nas takie rzeczy, których na „jutro" odkładać nie można. Dlatego przejrzyj listę 8 rzeczy, które dobrze byłoby zrobić jeszcze dziś, dopisz własne punkty, jeżeli takie przyjdą Ci do głowy i obiecaj sobie, że słowo „jutro" wykreślasz ze swojego słownika.


fast-food.jpgFast-foody powodem depresji

Badania opublikowane przez pismo "Public Health Nutrition" sugerują, że amatorzy jedzenia typu fast-food mogą być bardziej narażeni na depresję. Naukowcy hiszpańscy z Uniwersytetu w Las Palmas na wyspie Gran Canaria oraz z Uniwersytetu Nawarry w Pampelunie doszli do takich wniosków po przeanalizowaniu danych zebranych wśród blisko 9 tys. osób, u których nigdy wcześniej nie występowała depresja i którzy nie stosowali leków przeciwdepresyjnych.


halucynacje.jpgHalucynacje i niezwykłe właściwości mózgu

Halucynacje to doznania wytworzone przez mózg bez udziału bodźców zewnętrznych. Czy zdarzają się także zdrowym osobom i czy zawsze możemy wierzyć temu, co "widzi" mózg? Na te pytania odpowiada PAP neurobiolog dr Grzegorz Juszczak z Zakładu Zachowania się Zwierząt Instytutu Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN - laureat stypendium MNiSW dla wybitnych młodych naukowców. Jak podkreśla Juszczak, w odróżnieniu od snów, halucynacje pojawiają się w stanie czuwania czyli wówczas, kiedy osoba jest zdolna do odbierania bodźców zewnętrznych i jest świadoma swojego otoczenia. Naukowiec zapewnia, że pojawienie się halucynacji nie zawsze musi oznaczać chorobę neurologiczną.Możesz pomóc

grupa.jpgGrupy - Uzależnienie od miłości? od drugiej osoby?

Jestem w związku na ogół szczęśliwym ale ciągle mi czegoś brakuje albo coś drażni, co jest ze mną nie tak?

Utworzona: 01.04.2012, 19:32


katharsis.pngKatharsis - Serce nie sługa...

No to od początku, to że mam dziecko pewnie nikogo nie zdziwi jak o tym powiem, ale urodziłam w wieku 16 lat, trochę czasu minęło bo mał ma już 6 lat. Z Ojcem mego dziecka nie jestem na szczęście bo to człowiek nie zdatny do życia. Miałam 17 lat poznałam faceta starszego ode mnie ale bez przesady jest o 8 lat starszy, spotykaliśmy sie na początku nikt na poważnie tego nie traktował, wspólne wypady za miasto, gril, kino wspólny czas. Potem jakoś poznałam jego mamę, ta mnie polubiła a potem przypadkiem z jego rodziną a on z moją rodziną. I też nie było by nic w tym dziwnego, gdyby oni wiedzieli że mam dziecko...Rozrywka

wybaczać.jpgOdrobina refleksji o sobie samym  - CZY POTRAFISZ ŁATWO WYBACZAĆ?

Najbardziej pogodni i szczęśliwi są ludzie, którzy potrafią szybko przechodzić do porządku dziennego nad doznanymi przykrościami, gaffami i rozczarowaniami. Warto przyjrzeć się sobie i swoim skłonnościom w takich niefortunnych sytuacjach, zwłaszcza kiedy sprawcami przykrości, czy gaffy są inni, a ofiarami my. Co ważniejsze, jeżeli ktoś potrafi wybaczać innym, zwłaszcza drobne przewinienia, na ogół potrafi być również dość wyrozumiały wobec siebie samego. Łatwość wybaczania i "niski próg" mściwości podnoszą pogodę ducha, ułatwiają przyjaźń i zjednują ludzi. A ludzie pogodni mniej chorują, dłużej żyją i mają więcej szczęścia w życiu.


...i coś do śmiechu - Śmiech to zdrowie

- Panie doktorze, każdej nocy śnią mi się nagie dziewczęta, jak wbiegają i wybiegają z pokoju...
- I chce pan, żeby ten sen się nie pojawiał?
- Nie, tylko chciałem spytać, co zrobić, żeby one tak nie trzaskały drzwiami...
« Lista wszystkich biuletynów