Newsletter Plasterek.pl [2012-03-09]

Aktualności

mandala kobiecości.jpgWeź udział w konkursie na Mandalę Kobiecości

Z okazji naszego marcowego tematu miesiąca oraz Święta Kobiet, ogłaszamy konkurs dla Kobiet, o kobietach i z kobiecymi nagrodami.

Konkurs na Mandalę Kobiecości

Narysuj/namaluj/stwórz mandalę kobiecości. Technika dowolna, ważne, byś wczuła się we własne wnętrze i wyraziła to, co odkryjesz, w postaci mandali. Oprócz możliwości odkrycia kolejnych aspektów Twojego wnętrza, możesz wygrać ekskluzywną srebrną biżuterię!


Ruszył nowy cykl opowieści Pani Anety Boryczko Aneta Boryczko.jpg

Cykl, który rozpoczyna opowieść o Maleńkiej i Misiach, nosi tytuł: „Lustra Kobiecości". Gdyby miał podtytuł, byłby on bardzo długi i brzmiałby mniej więcej tak: „Mniej lub bardziej baśniowe opowieści terapeutyczne dla Dużych Dziewczynek (i niektórych Dużych Chłopców)".

Wszystkie te opowieści mają korzenie w życiu moim, moich Przyjaciółek i Klientek. Jestem terapeutką, ale przede wszystkim jestem kobietą - różne aspekty kobiecości w szczególny sposób zajmują moją uwagę...Wiedza zawsze na czasie

Przepis na kobietę.jpgCzy istnieje przepis na kobietę?

Kobiecość jest pojęciem dość nieuchwytnym. W każdym razie na tyle niełatwym do zdefiniowania, że można sobie dowolnie z nim poczynać. No i niektórzy poczynają. Jedni utożsamiają kobiecość z zalotnością, seksapilem, a nawet wprost i bez ogródek, z niejakim "kurwikiem". Dla innych kobiecością jest kapryśne usposobienie i niestałość poglądów, nastrojów i zamiarów - wszak la donna e mobile. Dla jeszcze innych kobiecością jest usłużność, cierpliwość lub wręcz cierpiętliwość ("Mater Dolorosa").


Maleńka i misie.jpgRóżne aspekty kobiecości, czyli jak odnaleźć zagubione kawałki siebie?  - część 1

Nieważne jak. Prawie nieważne. Musiała ją mieć. Musiała poczuć, że w jej brzuchu jest życie. Że w niej jest życie. Decyzja rosła w niej długo. Albo krótko. Zależy. Od września do grudnia. A potem od pierwszej gwiazdki do powrotu z Pasterki. Wigilijne życzenia...Wieści zawsze aktualne

płodność.jpgJesteś sangwiniczką, czy masz usposobienie melancholijne? To do której z tych grup należysz może mieć wpływ na to, czy nie będziesz mieć problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj w jaki sposób temperament wiąże się z płodnością.

 

Chociaż lekarze walczą o każdego przedwcześnie urodzonego maluch, to jednak bardzo małe wcześniaki lepiej sobie radzą, gdy są dziewczynkami. Dr Kent tłumaczy, iż dzieje się tak ponieważ chromosom płciowy Y, który determinuje płeć męską, wpływa również na niektóre aspekty zdrowia. Dowiedz się co zrobić, by Twój maluszek mógł się urodzić o właściwym czasie.


wiosenne przesilenie.jpgCzujesz się ciągle senny, nic Ci się nie chce i już nie pamiętasz, kiedy ostatnio się uśmiechałeś? Prawdopodobnie dopadło Cię wiosenne przesilenie. Sprawdź co możesz zrobić, by zregenerować organizm po zimie, aby móc cieszyć się wiosną.Pomóż, jeżeli możesz

katharsis.pngKatharsisi - Trudne życie

Wychowałam się w domu gdzie rządzi alkohol. Rodzice piją, brat pije... nie umiem sobie z tym poradzić. Jestem na skraju wyczerpania psychicznego. Jestem coraz bardziej nerwowa, płaczliwa. Nie mogę sobie dać z tym rady.


grupa.jpgGrupy - Przemoc

Jestem ofiarą przemoc psychicznej. Również takiej przemocy użyłam wobec rodziców siostry i córki. Córka jest ofiarą przemocy szkolnej. Czy ktoś ma podobne doświadczenia.

 


Trochę rozrywki

Sekrety kobiet.jpgCoś do poczytania... - Sekrety kobiet

Autor: Ewa Woydyłło

Autorka pokazuje rzeczywistość na „tak" - uczy chcieć, pragnąć, wybaczać, oczekiwać, żądać, nazywać po imieniu, płakać bez wstydu, krzyczeć bez poczucia winy, być sobą bez strachu przed cudzą oceną. Uczy bycia kobietą. Demaskuje mity na temat związków sugerując realne sposoby budowania relacji między partnerami („Jak kłócić się bez wrogości?", „Jak wybaczać?" „Jak wyrażać miłość i umieć przyjmować jej oznaki ze strony partnera?"). Pokazuje jak mimo różnic i konfliktów wspólnie przeżyć szczęśliwe życie.


lustereczko powiedz....jpg...coś do przeanalizowania... - LUSTERECZKO, POWIEDZ PRZECIE...

Jak w tej bajce o zarozumiałej królowej, kobiety często szukają głównego potwierdzenia swej wartości... w lustrze. Dobrze jest się sobie podobać, jeszcze lepiej umieć dbać o swą urodę tak, by jej piękne cechy uwydatniać, a od defektów potrafić odwrócić uwagę. Lustro nie jest jednak wiarygodnym ani tym bardziej wszechstronnym źródłem samopotwierdzenia.


...i coś do śmiechu - Śmiech to zdrowie

Pacjent przychodzi do psychoterapeuty:
- Mam ostatnimi czasy, panie doktorze, problemy z postrzeganiem świata.
Doktor wyciąga z szuflady reprodukcję obrazu "Trzej bohaterowie" i pyta:
- Co Pan tu widzi?
- Widzę trzech pedałów.
- Dlaczego?
- No jak to dlaczego? Stoi trzech mężczyzn, żadnej kobiety, nie może być inaczej - to pedały.
Z drugiej szuflady doktor wyciąga obraz lecącego klucza żurawi.
- A co teraz Pan widzi? - pyta.
- Klucz lecących pedałów.
- Dlaczego?
- No jak to dlaczego? ...

nie wiesz? sprawdź
« Lista wszystkich biuletynów