Newsletter Plasterek.pl [2012-02-24]

Baza wiedzy

królewna i książę1.jpgA potem żyli długo i szczęśliwie...

Książę na białym koniu po wielu, ciężkich przeprawach zdobywa w końcu księżniczkę, która z zachwytem wpada w jego ramiona, przerywając długi czas przebywania w wieży lub wyzwalając się spod rodzicielskich skrzydeł. Potem oczywistym jest, że złe czasy się skończyły a rozpoczął wieloletni okres wspólnego szczęścia aż po grób. Dlaczego w realnym życiu tak trudno nam utrzymać ten cudowny czas szczęśliwości przez długie lata?


kobiecość.jpgKobiecość - co to takiego?

Kim jest kobieta? Czym jest kobiecość?

Istnieje wiele odpowiedzi. Wymienia się w nich zwykle określone cechy właściwe kobietom, skłonności, zachowania, przypisywane kobietom role, emocjonalne i fizyczne wzorce. A może szukając odpowiedzi na te pytania niesłusznie spoglądamy na zewnątrz? I może niepotrzebnie oglądamy się na zewnętrzne wzorce, szukając potwierdzenia swojej własnej kobiecości?Temat miesiąca

Plemienne więzi.jpgPlemienne więzi

Wielkie metropolie i duże miasta coraz mniej mają mieszkańców, którzy przychodzą w nich na świat. Szala w widoczny sposób przechyla się na rzecz przyjezdnych, którzy osiadają w wielkich miastach szukając lepszej pracy, nowych możliwości i perspektyw na rozwój. Jak podają badania w grupie wiekowej miedzy 20, a 30 rokiem życia już mniej niż połowa mieszkańców nie ma w swoim miejscu zamieszkania rodziców. Zazwyczaj powodem przyjazdu do miasta są rozpoczęte studia, brak pracy w miejscu urodzenia, czy przekonanie, że duże miasto, to o wiele ciekawsze życie.


singielka.jpgParadoks singla

Współczesny singiel nie ma łatwo. Cokolwiek by zrobił, będzie źle. Wyzna, że rozpaczliwie pragnie znaleźć swą drugą połówkę - usłyszy, że jest żałosny, że powinien cieszyć się wolnością. Powie, że chce cieszyć się wolnością - dowie się, że jest egoistą. Albo że nikt go nie chce.Wieści

postrzeganie choroby.jpgPostrzeganie choroby może mieć wpływ na jej leczenie

Okazuje się, że przekonanie na temat własnej choroby może być ważniejsze dla wyleczenia niż jej powaga lub kompetencje lekarza prowadzącego. Grupa naukowców dokonała przeglądu literatury na temat postrzegania własnej choroby przez pacjentów i doszli do wniosku, że to, co sądzimy na temat naszych dolegliwości może być bardziej istotne w prognozowaniu wyzdrowienia niż ogólna kondycja medyczna, poziom stresu i otrzymywane wsparcie społeczne.


Pinokio.jpgKłamstwo niezbędne do utrzymywania dobrych relacji społecznych

Kłamstwo jest jedną z najważniejszych umiejętności społecznych, absolutnie konieczną każdemu do utrzymywania dobrych relacji. Badania pokazują, że kłamanie łatwiej przychodzi kobietom, ale w przeciwieństwie do mężczyzn częściej mijają się z prawdą po to, by sprawić przyjemność innym.


czarny pies.jpg7 kroków, aby pokonać Czarnego Psa

Depresja może przybrać wiele form i dotknąć każdego z nas. W którymś momencie swojego życia epizodu depresji doświadczy co czwarta kobieta i co ósmy mężczyzna. Matthew Johnstone w swojej książce "Mój Czarny Pies. Depresja" pokazał własne doświadczenia związane z depresją, którą nazwał Czarnym Psem. Najważniejsza myśl jaka przebija z jego opowieści, to postrzeganie Czarnego Psa jako, czegoś co się nam przydarza, a nie jako czegoś czym jesteśmy.Warsztaty online

Tak!Dla kobiecości.jpgTAK! DLA MOJEJ KOBIECOŚCI  - warsztat dla kobiet

Masz ochotę uwolnić się od zewnętrznej i wewnętrznej kontroli i odnaleźć swoją naturalną kobiecość?

Masz ochotę wreszcie po prostu cieszyć się swoją kobiecością, a nie martwić się o nią?

Zapraszam Cię na tygodniowy warsztaty pracy z ciałem w tańcu

 


Katharsis

Jestem bydlakiem

W domu zawsze bylo nienormalnie. Wychowywała mnie matka, mieszkała też z nami jej matka czyli moja babcia. Kłóciły się w kółko, a słowo "suka" było jednym z delikatniejszych jakie padały. Wyrzucanie rzeczy babki z domu powtarzało się nie raz. I ta pornografia matki poukrywana w szafach, którą znajduję i przeglądam.


ABCbaby.pl

ABCbaby.jpgSerwis ABCbaby.pl zaprasza na Autorski Warsztat Bajkoterapeutyczny

Autorskie Warsztaty Bajkoterapeutyczne przygotowaliśmy z dr Marią Molicką, psychologiem, najlepszym w Polsce ekspertem - bajkoterapeutą.

Część I (dla rodziców, dziadków, nauczycieli, psychologów...)  "Bajkoterapia jako nowoczesna metoda pomocy dziecku w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym" 24.03.2012 g. 9-17.00 w Warszawie

Część II (kontynuację warsztatu dla profesjonalistów pracujących z dziećmi) 25.03.2012 g. 9-17.00  w Warszawa

Szczegóły na stronie: www.abcbaby.pl

 « Lista wszystkich biuletynów