Newsletter Plasterek.pl [2012-01-05]

Temat miesiąca

Postanowienia noworoczne1.jpgPostanowienia noworoczne, czyli od jutra będzie inaczej

Chcę schudnąć, zmienić pracę, zacząć realizować swoje pasje, więcej czasu spędzać z rodziną, zadbać o swoje zdrowie... .Rozpoczynamy to wszystko z każdym Nowym Rokiem, wiosną, jesienią i od niektórych poniedziałków. Bo przecież jesteśmy świetni w robieniu postanowień. Ekscytujemy się, wręcz unosimy ze szczęścia, gdy czytamy poradniki, serfujemy po internecie, śledzimy fora. Szykujemy się na nowe.

 


Wieści

zmiana.jpgSiedem kroków na drodze do wprowadzenia zmian

Każdy z nas pragnie przeżyć swoje życie w najlepszy z możliwych sposobów. Szukamy zatem różnych dróg, a kiedy znajdziemy już tę właściwą chcemy podążać już tylko nią. Ale nie zawsze się nam to udaje. Bo chociaż wiemy, którędy powinniśmy pójść, to wkroczenie na właściwą ścieżkę nie jest łatwe. Boimy się tego co nieznane, nowych wyzwań i ewentualnych trudności. A przecież wprowadzenie zmian jest możliwe, trzeba tylko podjąć odpowiednie kroki i uwierzyć, że się uda.  


samotna matka.jpgSamotne matki przywiązują się do rzeczy

Nadawanie przedmiotom cech ludzkich może być sposobem radzenia sobie z trudnościami samotnego życia. Studentki sopockiego wydziału SWPS wykazały, że uczłowieczanie przedmiotów codziennego użytku oraz pamiątek jest szczególnie częste wśród kobiet znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.


wspomnienia.jpgSpecjaliści ds. marketingu manipulują naszą pamięcią

W naszej pamięci dotyczącej doświadczeń z przeszłości zachodzą zmiany pod wpływem działania czynników marketingowych. Nieświadomie ulegamy wpływom reklam i działaniom polityków, którzy nią manipulują. Podejmując decyzje kierujemy się doświadczeniami, których w rzeczywistości nigdy nie nabyliśmy - alarmują naukowcy z Katedry Psychologii Ekonomicznej SWPS.Literatura

Postanowienia noworoczne.jpgPostanowienia noworoczne.

Jak zmienić nawyki, zrealizować plany i spełnić marzenia

Autor: M. J. Ryan

Zmień swoje życie na lepsze!

Nowy rok, okrągłe urodziny, diagnoza lekarska, osiągnięcie granicy bankructwa - to sytuacje, w których najczęściej podejmujemy pewne postanowienia. Jednak szybko przekonujemy się, że realizacja naszych ambitnych zamierzeń wcale nie jest taka prosta. Brakuje nam determinacji i zapału. Marzymy o doskonałości i każde potknięcie traktujemy jak powód do kapitulacji. Zapominamy o tym, że nie można zmienić swoich nawyków z dnia na dzień, a nawet z tygodnia na tydzień. Jeśli chcemy wytrwać w postanowieniu, trzeba stworzyć wymierny, osiągalny cel i nauczyć się unikać typowych, czyhających na nas pułapek.

 


Katharsis

...

dlaczego...?? od roku jestem mężatką (z obecnym partnerem jestem od 5 lat), myślałam, że chcę tego ślubu, byciem żoną...- jednak pojawiają się takie momenty gdy zaczynam żałować, stwierdzam, że chciałabym się jeszcze"wyszaleć", poznać nowych ludzi, zobaczyć ten błysk w oku innego mężczyzny i poczuć się kobieco...- właśnie tego brakuje mi z moim mężem... gdzie ta chemia....
« Lista wszystkich biuletynów