Newsletter Plasterek.pl [2011-09-16]

Temat miesiąca

joy of life3.jpgOsiem sposobów na ułatwienie sobie życia i więcej radości

Codzienny śmiech odświeży twoją perspektywę i na nowo rozpali dziecięcy entuzjazm, który możliwe, że utraciłeś. Większość z nas jest zbyt zajęta by się śmiać i zbyt poważna by się uśmiechać. Zagubiliśmy się we własnym poczuciu ważności. Zapomnieliśmy w jak sposób dbać o dziecko, które jest w nas i aż przebiera nogami by trochę poszaleć. Nie zapominajmy, że dzieci są po to by nas, dorosłych, czegoś nauczyć. Obserwuj dzieci. Ucz się od nich, bo posiadają naturalną mądrość. Dzieci przypomną ci, że jeśli dziś się nie śmiałeś, nie przeżyłeś w pełni tego dnia.Wieści

popcorn.jpgJak zmienić złe kulinarne nawyki?

Siła przyzwyczajenia może okazać się silniejsza od poczucia dobrego smaku, ale wiedząc o tym, można odkryty negatywny wzór zachowania zmienić. Na przykładzie prażonej kukurydzy w kinie piszą o tym na łamach ostatniego numeru „Personality and Social Psychology Bulletin" naukowcy z zespołu kierowanego przez Davida Neala z University of Southern California.


father4.jpgJak rodzice mogą kształtować przyszłe losy swoich dzieci?

Wpływ rodziców na losy ich dzieci - Stres obojga rodziców w pierwszych latach życia dziecka odbija się na genetycznej ekspresji potomka wiele lat później, natomiast aktywna rola ojca chroni, zwłaszcza córki, przed późniejszymi kłopotami natury wychowawczej i poprawia ich zdolności intelektualne. Do pierwszego wniosku doszedł zespół kierowany przez Michaela Kobora z University of British Columbia, który opisuje swoje badania na elektronicznych łamach ostatniego numeru czasopisma „Child Development". Drugą konkluzję zawdzięczamy grupie Erin Pougneta z Concordia University, a przeczytać o tym możemy w „Canadian Journal of Behavioural Science".


breastfeeding woman.jpgCzy karmienie piersią może uodpornić kobietę na stres?

Agresja karmiącej matki stwierdzona także wśród ludzi - Jennifer Hahn-Holbrook z University of California wraz z zespołem wykazała po raz pierwszy, przynajmniej we własnej opinii, że znany wśród innych ssaków fenomen matczynej agresji występuje także w wersji ludzkiej. Eksperyment w tym celu przygotowany opisany został we wrześniowym wydaniu czasopisma „Psychological Science".

 


Literatura

Jak być szczęśliwym.jpgJak być szczęśliwym

Autor: Liz Hoggard

Naucz się czerpać radość z życia !

Na czym polega szczęście? Co sprawia, że czujemy się szczęśliwi? Inni ludzie, sukces, bogactwo?

Poszukując odpowiedzi na te pytania, grupa specjalistów z różnych dziedzin przeprowadziła w angielskim miasteczku Slough przełomowy eksperyment społeczny (na jego podstawie powstał popularny serial BBC Making Slough Happy). Wraz z mieszkańcami wcielali w życie założenia fascynującej „nauki o szczęściu", opartej na najnowszych odkryciach medycyny, psychologii i nauk społecznych.

 


Inicjatywy

Czarodzieje Usmiechu 2 okladka.jpgZnani artyści na rzecz walki z nowotworami dziecięcymi


„Czarodzieje Uśmiechu 2" - charytatywna płyta polskich gwiazd sceny muzycznej z przebojami Majki Jeżowskiej już niedługo w sprzedaży. Od 16 września będzie można kupić płytę „Czarodzieje Uśmiechu 2". Po raz drugi gwiazdy polskiej sceny muzycznej nagrały pro bono najpopularniejsze utwory z repertuaru Majki Jeżowskiej. Wszystkie piosenki zaśpiewane zostały w nowych aranżacjach z udziałem utalentowanych wokalnie dzieci. Wykonawcy zrezygnowali z honorariów, a całkowity dochód ze sprzedaży krążka zostanie przekazany Fundacji Ronalda McDonalda na realizację programu „NIE nowotworom u dzieci". Płyta będzie w sprzedaży we wszystkich restauracjach McDonald's na terenie całego kraju.

 


Grupy

grupa.jpgDepresja

Jestem smutkiem, rozpaczą, brakiem motywacji, ciągłą sennością, zaniżoną samooceną, brakiem wiary w jakąkolwiek zmianę na lepsze, jestem wyrzutem sumienia wobec bliskich.

Jeżeli słowa te są Ci znajome - dołącz do grupy, podziel się swoim doświadczeniami, poszukaj wsparcia« Lista wszystkich biuletynów