Avon kontra przemoc

brak oceny

 

Zapewne każdy spotkał się kiedyś z firmą Avon. Jest znana i lubiana, to co ją jednak wyróżnia, to szeroko zakrojone działania podejmowane w ramach akcji Avon kontra Rak Piersi.

W tym roku Avon zapoczątkował kolejną akcję, tym razem wypowiedział wojnę przemocy w rodzinie.

Celem programu Avon kontra Przemoc jest walka ze zjawiskiem, które dotyka godność kobiet w zaciszu ich własnych domów - przemocą domową, przejawiającą się jako przemoc fizyczna, psychiczna, ekonomiczna i seksualna. Plasterek.pl postanowił poprzeć tę akcję i dlatego właśnie zamieściliśmy w Bazie wiedzy cykl artykułów "Poznaj swoje prawa".

 

Do skutecznego pomagania nie wystarczy jednak wyłącznie dobra wola. Równie ważna jest wiedza o problemie, jego przyczynach, naturze i istniejących środkach zaradczych.

 

Dlatego, popierając akcję Avon kontra Przemoc, chcemy umożliwić Wam zapoznanie się z prawami, jakie posiadacie, byście mogli uświadamiać w tym względzie również innych. W tym celu, przekazujemy Wam cykl biuletynów „Poznaj swoje prawa", redagowany przez Centrum Praw Kobiet - partnera kampanii „Avon kontra przemoc". Jest on adresowany nie tylko do kobiet, które są ofiarami przemocy ze strony osób najbliższych, ale również do tych, które bywają świadkami przemocy lub znają kobiety, które jej doznają i chciałyby im pomóc.

Warto dodać, że nierzadko ofiarą przemocy domowej padają również mężczyźni. Powyższe artykuły polecamy zatem również panom.

 

W Bazie Wiedzy znajdziecie je pod nazwą „Poznaj swoje prawa". Cykl biuletynów dotyczy następujących zagadnień:

- Przemoc w rodzinie

- Przemoc seksualna

- Alkoholizm partnera

- Pieniądze w małżeństwie

- Rozwód i separacja

- Władza rodzicielska

- Pomoc społeczna

 

Mamy nadzieję, że wiedza jakiej dostarczą powyższe artykuły wyostrzy naszą wrażliwość na problem przemocy w rodzinie i jednocześnie będzie źródłem wewnętrznej  siły dla osób bezpośrednio doświadczających przemocy oraz świadomej postawy wobec tego zjawiska wśród osób, które bywają obserwatorami przejawów przemocy w rodzinie.

 

Z pozdrowieniami

Zespół Plasterek.pl

 

Komentarze (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy