Dlaczego ze sobą sypiamy. Nieseksualne powody, dla których ludzie uprawiają seks

autor: Aneta Barta , źródło: Plasterek.pl

brak oceny

dlaczego ze ...DLACZEGO ZE SOBĄ SYPIAMY. Nieseksualne powody, dla których ludzie uprawiają seks

 

Autor: Garwood Patricia, Hajcak Frank

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Rok wydania: 2001

 

Miłość fizyczna jest bardzo ważnym elementem składającym się na udane i satysfakcjonujące relacji w związku. Bywa jednak, że z czasem seks traci naturalną moc dostarczania przyjemności, a nawet staje się źródłem problemów i niepokoju.  Wówczas rozczarowani partnerzy szukają przyczyny problemów w seksie, zapominając o emocjonalnych elementach, jakie każdy z nich wnosi ze sobą do sypialni. Analizując wszystko co dotyczy sfery seksualnej, zarzucając się nawzajem pretensjami, zupełnie nie zważają na to, co dzieje się w ich głowach.

Wszystkim parom, które znalazły się właśnie w takim kołowrotku polecam książkę „DLACZEGO ZE SOBĄ SYPIAMY Nieseksualne powody, dla których ludzie uprawiają seks".

Książka składa się z trzech części. Pierwsza poświęcona jest analizie potrzeb emocjonalnych, które nie mając charakteru seksualnego, ograniczają przyjemność i satysfakcję płynącą z miłości fizycznej. Są to głównie potrzeby nieuświadomione, które staramy się zaspokoić uprawiając seks. W książce takich powodów opisanych jest 17. Zaletą jest to, że po  zapoznaniu się z każdą z tych potrzeb nie zostajemy zostawieni sami sobie. Autorzy podają sugestie i propozycje, które mogą nam pomóc w zapobieganiu lub minimalizowaniu problemów wywołanych przez każdą z tych nieuświadomionych potrzeb.

Część druga pokazuje, jak dochodzi do tego, że seks staje się areną, na której staramy się przeforsować własne nieseksualne potrzeby. Opisane są również zagrożenia dla związku i każdego z partnerów z osobna,  jakie mogą się pojawić, jeżeli taka sytuacja będzie trwała dłużej.

Trzecia część jest poradnikiem, który wyjaśnia  co należy zrobić, aby odzyskać radość z seksu. Pokazuje czym jest seks nie obciążony emocjonalnymi problemami. Zawiera również test dzięki któremu sami możemy przeanalizować własne życie seksualne, aby dowiedzieć się nad którym z jego elementów musimy popracować.

Książka napisana jest prostym jeżykiem, wszystkie kwestie wyjaśnione są w taki sposób, że nikt nie powinien mieć problemów z ich zrozumieniem. Dodatkowym atutem są liczne przykłady zaczerpnięte z sesji terapeutycznych par, posiadających rzeczywiste problemy. Wszystko to sprawia, że książka choć czyta się ją łatwo i przyjemnie, dostarcza mnóstwo wiedzy, dzięki której nasze życie seksualne może stać się lepsze.

 

Komentarze (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy