Wakacyjna podróż w świat seksu

źródło: Plasterek.pl, foto:flickr.com, autor:eyesogreen

sexWakacyjna podróż w świat seksu

Seks jest w naszym życiu wszechobecny. Przeczytamy o nim  w literaturze (niekoniecznie erotycznej), obejrzymy w telewizji, zobaczymy w reklamie, usłyszymy na imprezie, doświadczymy w sypialni. Ale przede wszystkim seks, jest w naszej głowie, to w niej rodzą się nasze wyobrażenia, fantazje, pragnienia, świadome i nieuświadomione ograniczenia. I chociaż z tematem seksualności człowieka stykamy się od najwcześniejszych lat dzieciństwa, to nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, że na poziomie emocjonalnym seks, ma taką moc, jaką sami mu nadamy. Emocje towarzyszące seksualnemu aspektowi związku, mogą być magiczne i pełne cudownych przeżyć. Niestety mogą też być koszmarem, z którego trudno się uwolnić.

W sierpniu zapraszam Was do podróży w świat seksu. Aby dobrze ją rozpocząć najpierw przejdziemy przez trudną lekcję, jaką dla rodziców jest uświadamiani własnych pociech. Następnie zastanowimy się jaką rolę seks może odgrywać w związku i odpowiemy na pytanie - co to jest nieseksualny seks?

W kolejnym tygodniu naszej podróży zapytamy seksuologa, co zrobić, aby nasze łóżkowe doświadczenia były wspaniałą przygodą. I nie chodzi tu o instrukcję jak uprawiać seks (tej poszukajcie w poradnikach), ale o  zrozumienie, że to co siedzi w naszej głowie przekłada się na to, jak zachowujemy się w sypialni. Na zakończenie poszukamy odpowiedzi na pytanie, jaki wpływ na nasze życie mają zaburzenia seksualne i co zrobić aby ich uniknąć?

Jak zawsze czekam na Wasze sugestie, opinie i komentarze pod adresem anetabarta@plasterek.pl.

 

Komentarze (4)

Zaloguj się, aby dodać komentarz