Grupowa terapia schematów w leczeniu borderline

brak oceny

Grupowa terapia schematów w leczeniu borderline

GRUPOWA TERAPIA SCHEMATÓW

W LECZENIU BORDERLINE

 

 

 

Autor: Joan M. Farrell, Ida A. Shaw

Data wydania: listopad 2015

Wydawnictwo: GWP

Patronat: Plasterek.pl, Polskie Stowarzyszenie Terapii Poznawczej i Schematu, Psychotekst.pl,


 

 

 

Grupowa terapia schematów w leczeniu borderline to efekt dwudziestopięcioletniej pracy autorek nad skuteczną i wielostronną metodą psychoterapii osób dotkniętych tym zaburzeniem osobowości. To pierwszy tego typu podręcznik dla specjalistów, powstały na podstawie przeprowadzonych badań i wyników pracy praktycznej. Joan M. Farrell i Ida A. Shaw nie tylko dokładnie opisują stworzony przez siebie model terapii, ale również prezentują zestaw materiałów informacyjno-ćwiczeniowych dla pacjentów, które idealnie uzupełniają i wzbogacają prowadzony proces terapeutyczny. W książce znalazły się też rozdziały międzynarodowych ekspertów w dziedzinie terapii schematów, takich jak: Jeffrey Young, Arnoud Arntz, Hannie van Genderen, George Lockwood, Poul Perris, Neele Reiss, Heather Fretwell i Michiel van Vreeswijk.

 

O autorach

Joan M. Farrell jest dyrektorem do spraw badań i szkoleń w Centrum Leczenia i Badań nad Zaburzeniem Osobowości Typu Borderline na Uniwersytecie Indiany oraz adiunktem w Katedrze Psychologii tegoż uniwersytetu. Ida A. Shaw jest terapeutką i trenerką zaawansowanego poziomu terapii schematów oraz konsultantką w Centrum Leczenia i Badań nad Zaburzeniem Osobowości Typu Borderline. Do grupowej terapii schematów wnosi fachową wiedzę z dziedziny terapii opartej na doświadczaniu i psychologii rozwojowej.

Autorki wspólnie prowadzą Instytut Terapii Schematów w Indianapolis, a od ponad 20 lat także międzynarodowe szkolenia poświęcone terapii schematów i borderline. Dotychczas przeszkoliły ponad 350 terapeutów z 12 krajów. Ich szkolenia i superwizja są bardzo wysoko oceniane - entuzjazm i przekaz autorek inspirują terapeutów do zainteresowania się grupową terapią schematów i zajęcia się nią zawodowo.


Komentarze (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy