KONKURS!!!

brak oceny

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE !!!

 

konkurs schematy2Dzieciństwo to kraina, do której każdy z nas wraca przez całe swoje dorosłe życie. Niezależnie od tego, czy nasze dzieciństwo było przepełnione szczęściem, czy bólem wycisnęło na nas swoje piętno w postaci schematów, które odtwarzamy przez całe nasze późniejsze życie. Schematy te mogą być adaptacyjne, a więc służące naszemu rozwojowi i odpowiednio dostosowane do kolejnych etapów życia, jaki i nieadaptacyjne, które ciągną się za nami, jak kula u nagi. Schematy składają się ze wspomnień, emocji, postrzeżeń oraz wrażeń cielesnych. I chociaż powstają w okresie dzieciństwa rozwijają się przez całe życie, nierzadko  wzmacniane przez nas samych. Ponieważ w naszej ludzkiej naturze leży dążenie do spójności, schematy „walczą o przetrwanie", stosując podstępne metody. Wywierają wpływ na to co myślimy, czujemy, kierują naszym zachowaniem i modelują nasze kontakty z innymi ludźmi. Uaktywniają się, kiedy znajdziemy się w środowisku lub sytuacji zbliżonej do tej z okresu dzieciństwa, kiedy schemat się narodził. Wówczas przytłaczają nas emocje i doznania, których doświadczaliśmy jako dzieci. I chociaż jesteśmy dorośli poddajemy się tym dziecięcym schematom gubiąc swoją racjonalność, dojrzałość i umiejętność radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Na poziomie nieświadomym znów stajemy się dzieckiem, reagujemy jak ono i wykorzystujemy te środki, które były nam wówczas dostępne. I chociaż w przypadku dziecka mogły się sprawdzać, to w przypadku osoby dorosłej są nieadekwatne i destrukcyjne.

 

Zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie, który przygotowaliśmy dla Was wraz z wydawnictwem GWP. Nagrodą w konkursie są książki poświęcone terapii schematów tegoż wydawnictwa, które mogą stać się cennym uzupełnieniem biblioteki terapeuty. Do zwycięzcy konkursu trafi zestaw trzech książek:


1. TERAPIA SCHEMATÓW Przewodnik praktyka

2. TERAPIA SCHEMATÓW W ZABURZENIU OSOBOWOŚCI TYPU BORDERLINE

3. GRUPOWA TERAPIA SCHEMATÓW W LECZENIU BORDERLINE

 

Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na następujące pytanie:


Jakie są Twoje sposoby radzenia sobie za schematami?


Odpowiedzi w formie pisemnej na jedną stronę A4 prosimy przesyłać na adres anetabarta@plasterek.pl w terminie do końca grudnia 2015 roku. Wybrane teksty zostaną opublikowane na www.plasterek.pl, dlatego też prosimy o przesłanie wraz z odpowiedzią zgody na opublikowanie artykułu na naszym portalu.

4 stycznie 2016 roku wybierzemy trzy osoby, które otrzymają od nas i od wydawnictwa GWP zestaw trzech książek poświęconych terapii schematów.

 

Na temat terapii schematów możesz przeczytać w artykułach:

Terapia schematów oraz Wczesne nieadaptacyjne schematy

 

ZAPRASZAMY!!!

 

Komentarze (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy