Odkryj, że biegun nosisz w sobie

autor: Aneta Barta , źródło: Plasterek.pl

brak oceny

BiegunOdkryj, że biegun nosisz w sobie

 

Autor: Marek Kamiński

Wydawnictwo:  Burda NG Polska

Rok wydania: 2014

 

Wyobraź sobie biegun, punkt geograficzny pośrodku białej, skutej lodem pustyni. Temperatura -35 stopni, oślepiające słońce, porywisty wiar, sama myśl o panujących tam warunkach atmosferycznych może przyprawić o drżenie. A teraz wyobraź sobie człowieka, który postanowił ten biegun zdobyć: szaleńca, poszukiwacza, zdobywcę... Marka Kamińskiego. Najpierw odkrył w sobie pragnienie, następnie wytyczył trasę, później poświęcił się przygotowaniom, by na koniec wyruszyć w drogę. I mogłoby się wydawać, że spełnieniem będzie dotarcie właśnie na biegun, postawienie stopy w punkcie zero. Droga miała być tylko etapem, trasą, którą trzeba przebyć, aby osiągnąć określony cel. Jednakże w swej podróż Marek Kamiński odkrył rzecz niezwykłą. Uświadomił sobie, że to nie on tworzy trasę, którą podąża ale, że to droga tworzy jego. Maszerując przez białe pustkowie Marek Kamiński zobaczył, że biegun w rzeczywistości jest białym, pustym ekranem, na którym może zobaczyć samego siebie, a co najważniejsze od lat nosił go w sobie. Bo biegun, to nie tylko punkt na mapie, ale metafora określająca najskrytsze pragnienie. Marzenie, które aby odkryć musimy odbyć podróż w głąb siebie, w głąb swoich myśli do najskrytszych zakamarków duszy, by zrozumieć co tak naprawdę jest dla nas ważne.

Marek Kamiński zdobył biegun, odbył podróż do wnętrza siebie i odkrył, co w życiu jest dla niego naprawdę ważne. A z tej niezwykłej podróży zrodziła się książka „Odkryj, że biegun nosisz w sobie".

Książka polarnika, podróżnika, filozofa... człowieka, który poprzez swoje doświadczenie drogi stworzył metodę odkrywania siebie i osiągania celów. Co znajdziesz w książce? Po pierwsze metodę 10 kroków uczącą, jak osiągnąć wymarzony cel. Ogromny pakiet ćwiczeń, które metodę uczynią ciekawszą. Zbiór anegdot i opowieści dzięki którym zgłębianie metody będzie przyjemne. No i przede wszystkim pasję oraz niesamowitą wiarę we własne możliwości, które to sprawią, że Twoja droga stanie się fascynującą przygodą.

Książka ze względu na swoją treść jest godna polecenia, ale warto również wspomnieć o jej stronie graficznej. Dawno nie miałam w ręce książki, która już samym swoim wyglądem woła: „przeczytaj mnie koniecznie!". „Odkryj, że biegun nosisz w sobie" Marka Kamińskiego, to pozycja, która kojarzy mi się z niezwykłymi przygodami poszukiwaczy skarbów. Mnóstwo w niej map, wytyczonych szlaków, jasnych drogowskazów i pięknych zdjęć. Przeglądając książkę można odnieść wrażenie, że wkracza się do magicznego świata przygód i niezwykłych odkryć. I prawdę mówiąc wrażenie to jest adekwatne. Bo przecież odkrywanie samego siebie to jedna z najciekawszych i najważniejszych przygód naszego życia. Znaleźć drogę do samego siebie, to dopiero wyzwanie, a doświadczyć jej to prawdziwy powód do dumy.

Na koniec nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć Wam odkrycia własnego bieguna, znalezienia tej iskierki, która nada sens waszemu życiu. Książka Marka Kamińskiego nie zrobi tego za Was, ale z pewnością pomoże odkryć drogę, która doprowadzi Was do celu.

„Wybierz swój biegun - będzie Twoją gwiazdą, która Cię poprowadzi" [Marek Kamiński]

 

Aneta Barta


Komentarze (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy