Jak (prze)żyć w związku unikając pułapek

brak oceny

Jak przeżyć w zwiąkuJak (prze)żyć w związku unikając pułapek


Książkowa zapowiedź wydawnictwa Funky Books Grupy Wydawniczej GWP. 


Autor: Arnold Lazarus

Tłumacz: Monika Gajdzińska

Data wydania: kwiecień 2014

Patronat:  Plasterek.pl, Wellnessday.eu, Magazyn „Tu i teraz"


W książce Arnolda Lazarusa znajdziemy 24 fałszywe, ale wciąż popularne przekonania na temat związku. Niektóre wydają się w oczywisty sposób błędne i śmieszne, inne wymagają nieco głębszej analizy. Psycholog szczegółowo i bezwzględnie rozprawia się z każdym mitem i podpowiada, co zrobić, by nie wpaść w pułapkę schematów.

Lazarus tłumaczy, że najczęstszą przyczyną konfliktów w związkach są wzajemne oczekiwania i żal, że relacja nie spełnia pokładanych w niej nadziei. Podpowiada, jak komunikować swoje potrzeby, w jaki sposób radzić sobie z kryzysowymi sytuacjami, jakich błędów unikać i co zrobić, by związek był naprawdę satysfakcjonujący. Czytelnik znajdzie w tej książce wskazówki, jak uzdrowić relacje, oraz rady dla osób pragnących stworzyć udany związek.

Poradnik napisany jest niezwykle rzeczowo, a przy tym lekko i z humorem. Autorowi udało się uniknąć nachalnego moralizatorstwa czy psychologicznego zadęcia. Dzieli się z czytelnikami swoim bezcennym doświadczeniem 40 lat prowadzenia terapii, wzbogacając książkę życiowymi przykładami.

 

Dzięki tej książce:

  • stworzysz szczęśliwy związek;
  • nauczysz się komunikować z partnerem;
  • dowiesz się, jakich błędów unikać;
  • poradzisz sobie z kryzysem.

 

Fragment tekstu:

Światła gasną, kurtyna się unosi, a niewidoczna orkiestra cicho gra tęskną melodię o miłości. Kobieta i mężczyzna stoją przytuleni do siebie, zapatrzeni w zachodzące słońce nad opalizującym morzem. Składają przysięgi wiecznej miłości i wierności. Są sobie bezgranicznie oddani. Ich uczucie pokona zarówno prozaiczne przeszkody, jak i różnice kulturowe, sprzeciw rodziców, odmienny status majątkowy oraz społeczny. Najwspanialsze dary życia, miłość i romans, stały się ich udziałem. Odtąd będą jednym, a upływający czas tylko pogłębi ich związek. Wspólnie się zestarzeją, darząc nawzajem miłością, równie głęboką i idealną, jak w dniu ślubu.

Ów piękny obrazek inspiruje bardzo wielu ludzi, i tych młodych, i tych starszych. Poszukują romantycznego związku, który często jednak kończy się o wiele mniej romantycznym rozwodem. Ci spośród nas, którzy oczekują, że ich małżeństwo stanie się przedłużeniem cudownej fazy zalotów, będą głęboko rozczarowani. [...]

Ta zmitologizowana romantyczna tradycja ma wielu zwolenników. Jednym z ulubionych powszechnie tematów jest „miłość od pierwszego wejrzenia". Każdy, kto poznał znaczenie miłości, wie, że jest to uczucie złożone, które potrzebuje czasu, by się w pełni rozwinąć. Pierwsze spotkanie może z pewnością obudzić fascynację lub pociąg fizyczny, ale miłość to odkrywanie cech drugiej osoby, to dzielenie się sobą nawzajem, które rodzi poczucie spełnienia i wzbogacenia.


Informacje o autorze:

Arnold Lazarus był jednym z najbardziej wpływowych psychoterapeutów na świecie i trzecim, obok Alberta Ellisa i Aarona Becka, pionieriem podejścia poznawczo-behawioralnego w psychoterapii. Twórca nowatorskiej terapii multimodalnej, której założeniem było dopasowanie interwencji do indywidualnego profilu pacjenta. Prowadził de Lazaros Institute w New Jersey. Na swoim koncie miał ponad 40-letnie doświadczenie w terapii małżeńskiej, seksualnej oraz psychoterapii. Dzielił się nim na łamach licznych publikacji. „Jak przeżyć w związku, unikając pułapek" są jedną z jego osiemnastu książek.


Komentarze (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy