10 prostych sposobów na poczucie własnej wartości

autor: Aneta Barta , źródło: Plasterek.pl

brak oceny

poczucie własnej wartości10 prostych sposobów

na poczucie własnej wartościAutor: Glenn R. Schiraldi

Wydawnictwo: Funky Books

Data wydania: 2014

Poczucie własnej wartości, to uogólniona ocena na swój własny temat. Zatem problemem nie jest brak poczucia własnej wartości, bo ma je każdy z nas, ale sposób w jaki siebie oceniamy. I tu możliwości mamy mnóstwo. Najlepiej, gdyby nasza samoocena była wysoka, adekwatna i stabilna - to ideał. Niestety, bardzo często któryś ze składników, a czasami i wszystkie, zawodzi. Wówczas do głosu dochodzą różnego rodzaju warianty np. nasze ogólne poczucie wartości jest dobre, ale niestabilne, zależne od okoliczności lub gdzieś w środku czujemy się zupełnie nic nie warci, ale na zewnątrz odgrywamy „twardziela", który może wszystko. Gdyby poczucie własnej wartości było jedynie dodatkiem do naszego życia, mało istotnym elementem moglibyśmy się nad nim nie zastanawiać. Niestety, a może właśnie na całe szczęście, od poczucia własnej wartości zależy jakość naszego życia. To ono czyni je wyjątkowym i wartościowym, to dzięki niemu możemy być szczęśliwi, żyć z pasją i realizować siebie. Zatem jest o co walczyć. Brak troski o poczucie własnej wartości, to jakby rezygnacja z własnego prawa do szczęścia.

Co zatem należałoby zrobić, aby poczucie własnej wartości było; wysokie, adekwatne i stabilne?

Zacząć nad nim pracować. W tym miejscu muszę niestety nadmienić, że nie jest to praca ani łatwa ani krótka. Ale jak najbardziej możliwa. Zwłaszcza jeżeli mamy pomocnika.

A takim pomocnikiem dla każdego może być poradnik „10 prostych sposobów na poczucie własnej wartości" autorstwa Glenna R. Schiraldi. Autor w jasny i przejrzysty sposób opisuje w nim 10 kroków, dzięki którym każdy z nas ma szansę docenić swoją wartość. Obok teorii, zainspirowanej tradycjami Wschodu oraz kulturą Zachodu, znajdziecie tu mnóstwo ćwiczeń, które pozwolą Wam przyswoić zdobytą wiedzę i przećwiczyć nowe umiejętności. Dzięki nim praca z książką jest jak trening z coachem, który wskazuje różne drogi rozwoju, a my mamy możliwość wyboru tej najlepszej dla siebie.

Prawdziwa pewność siebie, to kwestia zaufania do siebie i świata, poradnik Glenna R. Schiraldi uczy, jak obudzić w sobie to zaufanie. Oczywiście, samo przeczytanie książki nie sprawi, że nasze poczucie własnej wartości poszybuje do góry. Może jednak zainspirować nas do podjęcia pracy nad sobą, pokazać jak postawić pierwsze kroki, przekonać, iż jakość poczucia własnej wartości leży w naszych rękach.

Praca nad poczuciem własnej wartości jest jak skok na głęboką wodę, warto mieć wówczas przy sobie koło ratunkowe, a w tym przypadku może nim być poradnik „10 prostych sposobów na poczucie własnej wartości".


Patron medialny                                                                                                                                 Polecam

logoAneta Barta


Komentarze (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy