Katharsis - uwolnij emocje

źródło: Plasterek.pl

brak oceny

Katharsis - uwolnij emocje


katharsis2Słowo katharsis w języku greckim oznacza oczyszczenie, uwolnienie od cierpienia, odreagowanie zablokowanego napięcia wywołanego stłumionymi emocjami. Emocje te mogą mieć zabarwienie pozytywne lub negatywne i trwać w naszym umyśle jeszcze długo po ty, jak ich przyczyna straciła swoją moc oddziaływania. Innymi słowy każdy z nas nosi z sobą bagaż wypełniony emocjami. Jeżeli są to emocje pozytywne nasze życie wypełnia harmonia i spokój. Natomiast, jeśli kłębią się w nas emocje negatywne wówczas nasze życie przypomina jazdę kolejką górską, pełną wzniesień w gorę i spadków w dół oraz ostrych zakrętów.


Emocje są jak dzikie konie, trzeba je w końcu uwolnić.

- Paulo Coelho

 

Dlaczego katharsis na portalu Plasterek.pl jest dla Ciebie najlepsze?

Weź do reki ołówek i mocno zaciśnij dłoń, zamykając go wewnątrz. Przytrzymaj go w taki sposób przez kilkanaście minut, a jeżeli możesz to nawet przez pół godziny. Po pewnym czasie zauważysz, że Twoja ręka przyzwyczaja się do ściskanego przedmiotu, przestajesz o nim myśleć, a Twoje palce bezwiednie oplatają ołówek. Chcąc go wypuścić z ręki będziesz musiał podjąć taką decyzję, rozprostować palce i pozwolić ołówkowi wypaść z Twojej dłoni.

Tak samo dzieje się z Twoimi emocjami. Jeżeli tłumisz je w sobie wystarczająco długo to zaczniesz się do nich przyzwyczajać, staną się one częścią Twojego życia. Jeżeli są to emocje negatywne w sposób ujemny zaczną wpływać na Twoje ciało, umysł i uczucia. Pomimo że mogą sprawiać Ci ból i cierpienie siła przyzwyczajenia sprawi, że staną się one integralną częścią ciebie.

Trzymając w sobie stłumione, negatywne emocje niekiedy zapominasz, że tak po prostu możesz je uwolnić i pozwolić im odejść, tak jak pozwoliłeś wypaść ołówkowi z Twojej dłoni.
Bywa, iż wierzymy, że niektóre emocje są niezależne od nas, że nie mamy wpływu na to, kiedy się pojawiają i jakie jest ich natężenie. Ale to nie prawda. Zawsze możemy mieć kontrolę nad tym czego doświadczamy, bardzo często jednak o tym zapominamy.

Katharsis na Plasterek.pl jest właśnie takim miejscem, w którym możesz pozwolić swoim emocjom odejść, tym negatywnym, by nie zaśmiecały Twojego serca i umysłu oraz tym pozytywnym, by podzielić się radością z innym.Jak możesz skorzystać z katharsis na portalu Plasterek.pl?Z dobrodziejstw katharsis na Plasterek.pl możesz skorzystać klikając w zakładkę Katharsis, która przeniesie Cię do tegoż działu. Następnie kliknij we frazę - Kliknij tutaj, by opisać swoją historię, a otworzy się przed Tobą pole tekstowe, w którym będziesz mógł opisać wszystko to, czym chcesz się podzielić lub od czego chcesz się uwolnić.

 

Katharsis


Możesz także zdecydować się na wybór dodatkowych opcji, które pozwolą innym użytkownikom zobacz Twoje dane, jak login, czy awatar, skomentować Twój wpis lub wysłać go pod wskazany adres e-mail.

Katharsis1

 

Emocje, to nasi stali towarzysze, to właśnie dzięki nim nasze życie ma smak i kolory. Niekiedy ich towarzystwo sprawia, że nasze dni tętnią radością, a innym razem spowija je smutek. Zawsze mamy jednak wybór i to my sami możemy zdecydować, czy mamy ochotę z kimś takim iść pod rękę.

 

kliknij - katharsis

Komentarze (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy