Grupy wsparcia

brak oceny

Grupy wsparcia


drzwiCodzienne życie stawia przed nami wybory dotyczące spraw wielkich i zupełnie malutkich. Łatwiej zdecydować się na rozwiązanie poważnego problemu i błahej  zagwostki, gdy obok stoi ktoś, kto już to wie, lub doświadczył tego samego. Idea grupy wsparcia jest bardzo prosta podzielić się swoim doświadczeniem, wiedzą, obecnością, a w zamian otrzymać dokładnie to samo. 


Każdy człowiek jest zobowiązany przyczynić się,

ile w jego mocy, do dobra drugich,

i zaiste nic nie jest wart ten,

kto nikomu do niczego się nie przydaje.

- Kartezjusz


Dlaczego grupy wsparcia na portalu Plasterek.pl są dla Ciebie najlepsze?

 

grupa wsparciaBliskość może mieć wiele twarzy, a jedną z nich może być problem z jakim się zmagasz. Stojąc samotnie w obliczu wyzwania, zmartwienia, czy trudności możesz mieć kłopot z dostrzeżeniem pozytywnego rozwiązania. Brak doświadczenia, wiedzy i możliwości podzielenia się swoimi wątpliwościami sprawia, że nawet niewielki kłopot może urosnąć do rangi poważnego problemu. Sprawa wygląda zupełnie inaczej, gdy znajdziesz się w gronie osób, które doświadczają, lub też doświadczyły tego co Ty. Rozmawiacie, zarażacie się optymizmem, dzielicie ważnymi ideami, podsuwacie rozwiązania. Im więcej tych kontaktów, tym więcej dajecie sobie wsparcia i inspiracji, tym więcej rodzi się możliwości i nadziei. I właśnie takim miejscem są Grupy Wsparcia na Plasterek.pl. To przestrzeń dla Ciebie, jeżeli szukasz wyjścia z życiowego labiryntów i chcesz otworzyć okna nowym możliwościom. To przyjazny zakątek stworzony specjalnie dla Ciebie, gdzie możesz podzielić się swoją siłą lub zaczerpnąć, gdy Ci jej brak.


Jak możesz skorzystać z grup wsparcia na portalu Plasterek.pl?

 

Są trzy możliwości skorzystania z dobrodziejstw grup wsparcia na Plasterek.pl.


Pierwsza możliwość, to zdefiniowanie obszaru, w którym chcesz znaleźć wsparcie lub możesz udzielić pomocy drugiej osobie na podstawie kategorii grup znajdujących się na portalu Plasterek.pl. Kiedy już znajdziesz kategorię, która szczególnie Cię interesuje lub spełnia Twoje oczekiwania, możesz w niej poszukać grupę, która najbardziej Ci odpowiada. 

kategorie grup

 

Druga możliwość, to poszukania wśród grup już istniejących takiej, która odpowiada Twoim potrzebom i dołączenie do niej. Możesz to zrobić poprzez wyszukiwarkę, która wskaże Ci grupę odpowiadającą Twoim preferencjom.

 

szukaj grupy

 

Trzecia możliwość, to założenie własnej grupy, będącej odpowiedzią na Twój konkretny problem. Możesz nadać jej swój osobisty charakter (poprzez awatara i dodany opis) określić jej tematykę i zakres problemów, jaki będziesz w niej poruszać oraz zasady członkostwa (w jaki sposób można się do Twojej grupy dołączyć).


utwórz grupę

 

Pomaganie drugiemu człowiekowi, to jedna z podstawowych wartości powszechnie uznawanych, a szukanie pomocy, to podstawowy obowiązek wobec samego siebie. Grupy wsparcia na Plasterek.pl pozwalają na stworzenie własnego miejsca w wirtualnym świecie, gdzie pomóc drugiemu człowiekowi lub prosić o pomoc jest rzeczą tak naturalną, jak wzięcie głębokiego oddechu. To miejsce pełne ciepła i zrozumienia, do którego zawsze chętnie się powraca.

 

kliknij - Grupy

Komentarze (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy