Pomoc psychologiczna on-line - Centrum Porad

źródło: Plasterek.pl

brak oceny

Pomoc psychologiczna on-line - Centrum Porad

 

 

pomoconlineNiekiedy w swoim życiu masz do czynienia z sytuacją, której doświadczanie przerasta Cię emocjonalnie, pojawiają się problemy z jej zrozumieniem i zaadoptowaniem do codziennego życia. Bywa też i tak, że powracają do Ciebie przeszłe, bolesne wydarzenia, które utrudniają Ci codzienne funkcjonowanie. Możesz wówczas dojść do wniosku, że nie jesteś w stanie poradzić sobie samodzielnie, lecz potrzebujesz pomocy drugiej osoby, by odnaleźć w sobie siłę i motywację do zmiany. Warto dobrze rozważyć możliwość poszukania pomocy u specjalisty, gdyż może to być jedna z najważniejszych decyzji w Twoim życiu.


Każdy powinien mieć kogoś, z kim mógłby szczerze pomówić,

bo choćby człowiek był nie wiadomo jak dzielny,

czasami czuje się bardzo samotny.

- Ernest Hemingway

 

Dlaczego pomoc on-line na portalu Palsterek.pl jest dla Ciebie najlepsza?

 

Jedną z podstawowych zalet korzystania z pomocy przez Internet, podkreślaną zarówno przez psychologów, jak i osoby korzystających z tej formy pomocy jest dostępność terapeuty. Chodzi tu właściwie o dwa rodzaje dostępności: możliwości ominięcia barier natury przestrzennej i organizacyjnej, jak i bariery emocjonalnej.

Na Plasterek.pl czeka na Ciebie specjalista niezależnie od tego, gdzie mieszkasz, jaka jest Twoja sytuacja rodzinna lub zdrowotna i jak bardzo liczysz się z czasem. Znajdziesz tu pomoc nawet wówczas, gdy odczuwasz lęk przed osobistym spotkaniem ze specjalistą. Skorzystanie z pomocy on-line pozwoli Ci uniknąć stresu związanego z opowiadaniem, nierzadko bolesnych i intymnych spraw, obcej osobie, w obcym miejscu. Już samo pisanie maila może mieć dla Ciebie ogromne znaczenie terapeutyczne. Pisząc w zaciszu własnego domu łatwiej będzie Ci się skupić na samym sobie, swoich problemach i oczekiwaniach. Słowo pisane pozwoli Cie się zdystansować do własnej opowieści, a tym samym emocjonalnie ją uporządkować. Z drugiej strony brak bezpośredniego kontaktu z odbiorcą Twojego maila sprawi, że  będziesz bardziej odważny i otwarty w opowiadaniu o sobie. Nie bez znaczenia będzie także forma udzielonej pomocy. Otrzymana porad w postaci maila pozwoli Ci spojrzeć na własną sytuację oczami drugiego człowieka. Możliwość wielokrotnego powracania do słów terapeuty, sprawi że za każdym razem będziesz mógł odkryć w nich coś nowego, a możliwość zachowania korespondencji na długie lata, pozwoli Ci powrócić do niej w każdej chwili. 


helpWażnym czynnikiem korzystania z pomocy psychologicznej online jest także możliwość zachowania anonimowości, co szczególnie bywa ważne na pierwszym etapie kontaktu. Opowiadanie o sobie szczególnie, gdy temat jest trudny może się okazać czymś bardzo intymnym i wstydliwym. Bycie „niewidzialnym" dla osoby, do której skierujesz swoją prośbę o pomoc zmniejszy Twój niepokój przed oceną z jej strony. Skorzystanie z pomocy psychologa przez internet Ochroni Cię także przed oceną środowiska w którym żyjesz, rodziny, znajomych, z którymi nie chcesz się dzielić informacją o uczestniczeniu w terapii.

Taki pośredni rodzaj kontakt da Ci poczucie bezpieczeństwa i kontrolowania sytuacji. Możesz  wejść do Plasterkowego Centrum Porad, „porozglądać się", poczytać o znajdujących się tam specjalistach i opuścić je zupełnie niezauważenie, jeżeli uznasz, że tak właśnie chcesz. Możesz także napisać wiadomość i wrócić do niej w innym dogodnym dla Ciebie momencie. 

Wartością dodaną w przypadku korzystania z pomocy psychologicznej online na Plasterek.pl jest także możliwość wzbogacania swojej wiedzy i poznanie ludzi o podobnych doświadczeniach i przeżyciach. Szukając dla siebie najlepszego terapeuty możesz zasięgnąć opinii innych użytkowników, dołączyć do grupy, gdzie znajdziesz ludzi o podobnych problemach, porozmawiać, lub tylko pobyć. Wszystko to sprawi, że niejako mimochodem poszerzysz zakres wiedzy o własnych problemach i sposobach radzenia sobie z nimi. Jednym słowem wejdziesz w świat, który sam w sobie będzie dla Ciebie źródłem ogromnego wsparcia i miejscem odnalezienia pomocy.


Jak możesz skorzystać z pomocy on-line na portalu Plasterek.pl


Z pomocy specjalisty na Plasterek.pl możesz skorzystać w czterech prostych krokach.


Krok 1

 

Wybierz specjalistę

 


W Plasterkowym Centrum Porad czeka na Ciebie 18 specjalistów m.in.: psycholog, pedagog, interwent kryzysowy, psychoterapeuta, seksuolog, doradca zawodowy, trener... . Specjalistę możesz wybrać na dwa sposoby:

1. Za pomocą wyszukiwarki - po wybraniu specjalności oraz problematyki, która Cię interesuje wyszukasz specjalistów odpowiadających Twoim potrzebom.

2. Samodzielnie - z prezentowanej listy specjalistów znajdujących się na stronie - Centrum Porad

Kiedy już wybierzesz specjalistę dla siebie, zdecyduj, jaka forma kontaktu będzie dla Ciebie odpowiednia.


Krok 2

 

Wybierz najlepszą dla siebie formę kontaktu

 

 

forma kontaktu

 

Spośród Plasterkowych możliwości możesz wybrać:

 • Jednorazową poradę przez e-mail
 • Rozmowę w prywatnym pokoju forumowym.
 • Rozmowę na czacie
 • Rozmowę telefoniczną/przez komunikator internetowy
 • Rozmowę w pokoju mediacyjnym
 • Zarezerwować wizytę w gabinecie

Krok 3

 

Opisz problem w jakim potrzebujesz pomocy

 

opisz problem

 

 

Po wyborze specjalisty i formy kontaktu przejdziesz do strony, gdzie możesz opisać sprawę, w której szukasz pomocy. Opisz temat, z którym się zwracasz jak najdokładniej, podaj informacje o sobie, oraz kwestie i okoliczności towarzyszące sprawie, sprecyzuj czego oczekujesz od specjalisty.

 

 

Krok 4

 

Uzyskaj poradę


opłać poradę

 

 

Po kliknięciu przycisku „zamów" Twoje zlecenie zostanie wysłane do wybranego specjalisty. Ty tymczasem przeniesiesz się na stronę, gdzie będziesz mógł dokonać opłaty za poradę. Po dokonaniu wpłaty w terminie określonym przez specjalistę otrzymasz poradę.

Odpowiedź od specjalisty znajdziesz w zakładce "Mój plasterek - centrum porad" znajdującej się w prawej kolumnie portalu.

 

Uświadomienie sobie, że potrzebujesz pomocy, to pierwszy krok. Krok milowy, niezmiernie ważny dla całego procesu wychodzenia z trudnej sytuacji. Jednakże sama świadomość, że potrzebujesz pomocy nie wystarczy, musi wyzwolić reakcję, zmobilizować do działania. Centrum Porad na Plasterek.pl, to doskonałe miejsce, w którym zrealizujesz swoją potrzebę otrzymania pomocy.

 

 

kliknij

 

Artykuły o podobnej tematyce

 • Łącze, które łączy, czyli poradnictwo internetowe w psychologicznym świetle

  łączeTo stosunkowo nowe oblicze świadczenia usług doradztwa personalnego, pomocy psychologicznej i psychoterapii. Wzbudza tyle samo zaciekawienia, co kontrowersji. Bo czy w cyberprzestrzeni, oprócz informacji i rozrywki, można i warto szukać profesjonalnej porady, wsparcia, wskazówek w rozwiązaniu problemu, towarzyszenia w osobistej przemianie? Czy sesja doradcza lub terapeutyczna poprzez skrzynkę mailową, czat i skype może równać się z rozmową w cztery oczy? Z pewnością nie jest to forma ani lepsza, ani gorsza od bezpośredniego spotkania. Jest to raczej alternatywa umożliwiająca uzyskanie profesjonalnej pomocy „na gorąco".

   

  więcej

Komentarze (1)

Zaloguj się, aby dodać komentarz