UWAGA KONKURS!!!

źródło: Plasterek.pl

brak oceny

Coaching zdrowiaKONKURS

 

Żar z nieba się leje, ale my nie leniuchujemy. Wraz z wydawnictwem GWP przygotowaliśmy dla Was kolejny konkurs. Tym razem zadbamy o zdrowie, gdyż nagrodą w konkursie jest książka Coaching zdrowia autorstwa Moniki Zubrzyckiej - Nowak i Katarzyny Rybczyńskiej


Pozycja ta pokazuje w jaki sposób cztery płaszczyzny naszego zdrowia: fizyczność, emocjonalność, intelekt i duchowość wzajemnie na siebie wpływają tworząc smakowity tort naszego zdrowia. Ponieważ to coaching, autorki książki przedstawiają zagadnienia związane ze zdrowiem w taki sposób, aby każdy we własnym czasie i tempie mógł wprowadzić do swojego życia zmiany prowadzące do uzyskania, podtrzymania i poprawy zdrowia.

Książka przybliża takie zagadnienia jak:

 • w zdrowym ciele mieszka zdrowy duch
 • śmiech i życzliwość niosą spokój, a złość, strach i smutek prowadzą po równi pochyłej do destrukcji
 • to jak myślisz wpływa na Twoje nastawienie i definiuje odbiór świata
 • to jak współpracujesz z Bezkresnym Kosmosem, którego jesteś częścią, czyni Cię albo jeźdźcem na fali, albo ofiarą zdarzeń

 

Aby wziąć udział w konkursie należy w komentarzu zamieścić odpowiedź na poniższe pytanie:


Czym dla Ciebie jest zdrowie?


Na Wasze odpowiedzi czekamy do 18 sierpnia, a dzień później wybierzemy trzy osoby, które otrzymają od nas i od wydawnictwa GWP książkę Coaching zdrowia.

 

Jeżeli chcesz się zapoznać z recenzją książki i przekonać się, czy rzeczywiście może zmienić Twoje podejście do własnego zdrowia kliknij tutaj

 

Komentarze (10)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

 • dorateo dorateo napisał(a)
  19.08.2013, 19:21
  Dziękuję :)
 • Plasterek.pl Plasterek.pl napisał(a)
  19.08.2013, 14:44
  ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU :)

  Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Miło nam poinformować, że książka "Coaching zdrowia" pojedzie do: Heyday, Milena161 oraz Dorateo. Gratulujemy i prosimy zwycięzców o przysłanie na adres plasterek@plasterek.pl (do 31 sierpnia) adresu, na który mamy przesłać książkę.
  Jeszcze raz wszystkim dziękujemy i mamy nadzieję, że była to dla Was okazja do refleksji nad własnym zdrowiem.
 • dorateo dorateo napisał(a)
  18.08.2013, 17:50
  W kilka tygodni po stracie mojego drugiego Maleństwa, zdrowie zdaje mi się być czymś nieosiągalnym dla mnie, odległym marzeniem... głęboką tęsknotą za tym, by równowaga w przestrzeni fizjologicznej, mentalnej i duchowej pomogła przyjąć pod serce nowe życie, stworzyć miejsce dla jego bezpiecznego, prawidłowego wzrastania i porodu,a potem towarzyszyć i wspierać w kolejnych rozdziałach rozwoju.

  W ostatnich latach nauczyłam się patrzeć na zdrowie jak na pielęgnację ogrodu.
  Zdrowie jest dla mnie procesem, ciągle uczę się jego kolejnych kroków - przygotowywania, nawożenia gleby, dobierania najlepszych ziaren, pielenia chwastów, cierpliwego czekania, gdy ziarenka kiełkują, wypuszczają listki... radości, gdy kwitną. I wdzięczności, gdy przynoszą plon, którym mogę się nasycić, dzielić z innymi.
  Nauczyłam się, że czasem przychodzi susza, a czasem nagła burza z gradem, wiatr łamie konary... wtedy po opłakaniu straty, cóż pozostaje - jak mówi Mamusia Muminka "już po końcu świata, teraz trzeba to wszystko posprzątać".
  I zacząć z nadzieją od początku :)
 • Julus Julus (Juluś) napisał(a)
  18.08.2013, 08:46
  Dla mnie zycie to przede wszystkim bycie w zgodzie ze soba samym. Chodzenie wlasnymi drogami zgodnymi z naszym usposobieniem. Dzialanie na dobre sobie a nie przeciwko sobie. Otwartosc na swiat, powiedzenie swiatu TAK! Zycie to sila napedowa, ktora jest ukryta w nas samych, jezeli wlasciwie nia pokierujemy, to wydobedziemy spore poklady potencjalu, checi i motywacji do dzialania, mysle, ze to jest najwazniejsze !Ciekawosc swiata rowniez napedza ta nasza wewnetrzna sile.
 • Milena161 Milena161 napisał(a)
  16.08.2013, 11:54
  Zdrowie to dla mnie poczucie komfortu bycia we własnym ciele. To stan kiedy całą sobą czuję siebie, kiedy umiem odczytać sygnały, jakie wysyła moje ciało. Dla mnie zdrowie nie zawsze wiąże się z rzeczywistym dobrym stanem fizycznym. Bywa, że pomimo, iż z medycznego punktu widzenia nic mi nie dolega czuję się chora i odwrotnie, zdarza się, że pomimo walki z chorobą czuję się zupełnie zdrowa. Zatem dla mnie zdrowie, to subiektywna ocena bardziej zależna od mojego stanu umysłu, niż fizycznej sprawności.
 • delfinek delfinek napisał(a)
  15.08.2013, 22:19
  Zdrowie to dla mnie równowaga w sferze ciała i ducha. Sprawne funkcjonowanie organizmu, zdrowy przepływ energii, substancji odżywczych, współpraca poszczególnych organów w celu osiągnięcia szczęścia i długiego życia. To wewnętrzna siła napędzająca organizm do działania.
 • ikol.bd ikol.bd napisał(a)
  15.08.2013, 22:01
  Dla mnie zdrowie to szczęśliwy umysł i ciało.
 • Heyday Heyday napisał(a)
  08.08.2013, 15:15
  Dla mnie jest to stan, w którym fizycznie, psychicznie, emocjonalnie, duchowo i nie wiem jak jeszcze, czuję się silna i zdolna do działania, poukladana, spokojna, zrównoważona

  Myślę że zdrowie to też moja własna decyzja. Wiele chorób (również tych fizycznych) sam sobie człowiek na siebie zsyła, zgadza się na nie, poddaje się im.

  Myślę jeszcze sobie tak że zdrowym może być również człowiek w chorym ciele...

  np Jan Paweł II chorował na Parkinsona ale śmiało mogę powiedzieć że był bardziej zdrowy niż choćby ja – której generalnie nic wielkiego nie dolega.

  Czy np. Nick Vujicic, człowiek bez kończyn - obawiałabym się powiedzieć że On jest bardziej chory niż ja. Naprawdę....

  ...ponieważ uważam że zdrowie należy interpretować głębiej. Człowiek zdrowy to człowiek wolny. Człowiek który nie skupia się wyłącznie na swoim zdrowiu ale ten który w centrum swojej uwagi stawia drugiego człowieka. Który w końcu odwraca wzrok od swoich problemów, przestaje się ze sobą niańczyć i oddaje się cały drugiemu człowiekowi.

  I generalnie zmierzam do tego że CZŁOWIEK ZDROWY TO CZŁOWIEK KTÓRY UMIE KOCHAĆ: KOCHA SIEBIE, KOCHA BLIŹNIEGO I KOCHA BOGA.
 • danutaz danutaz napisał(a)
  06.08.2013, 19:55
  Zdrowie dla mnie to harmonia czterech sfer- emocjonalnej, fizycznej intelektualnej i duchowej.Jest radością i poznawaniem samego siebie, osiągnięciem i darem równocześnie.
 • mogę wszystko ale nic nie muszę mogę wszystko ale nic nie muszę (JOLA76) napisał(a)
  06.08.2013, 14:24
  Dla mnie zdrowie to życie, to siła napędowa, motywacyjna, to najsilniejsze źródło mojej życiowej energii. Chciałbym, aby było w lepszej kondycji i staram się by niezmiennie mnie wspierało w ziemskiej wędrówce :)