Coś zupełnie innego. Piekło dorastania

źródło: wydawnictwo Smak Słowa

brak oceny

Coś zupełnie innegoCoś zupełnie innego. Piekło dorastania


Autor: Arnhild Lauveng

Wydawnictwo: Smak Słowa

Data wydania: maj 2013 rok


Coś zupełnie innego. Piekło dorastania, to niezwykle pozytywna i niosąca nadzieję książka, w której autorka pokazuje, że choroba psychiczna nie jest wyrokiem na całe życie. Pisze też, że często jest to taka sama choroba, jak dolegliwości somatyczne, i niekiedy wymaga podobnych zabiegów leczniczych. Arnhild Lauveng podkreśla, że nie trzeba się wstydzić wizyt u psychologa czy u psychiatry, którzy wykonują taką samą pracę, jak lekarze i terapeuci innych specjalności, pragnąc przynieść ulgę swoim pacjentom. Zdejmuje przy tym piętno z osób chorych psychicznie i oswaja nas z zaburzeniami, które mogą stać się udziałem nas samych lub naszych bliskich.

Książka dotyczy ważnego problemu zdrowia psychicznego młodzieży. Została ona napisana z myślą o młodych ludziach borykających się z różnymi trudnościami natury psychicznej. W równym stopniu jednak adresowana jest do partnerów, członków rodziny oraz przyjaciół chorego. Autorka pragnie, aby książka miała pozytywny wydźwięk, była źródłem nadziei, wglądu i pożytecznych informacji. Jako że pierwsza część książki zawiera historie młodych osób, a druga poświęcona jest faktom i prezentuje konkretne informacje na temat możliwości znalezienia pomocy, może w praktyce funkcjonować jako podręczny leksykon wiedzy. 


Dla młodych ludzi, czytających opowiadania o Monie, Amirze i wszystkich pozostałych bohaterach, przesłanie jest jasne: nie jesteś sam. A poza tym dostajesz do ręki pewne przemyślenia, a wręcz zasób słów, z których możesz skorzystać, gdybyś chciał porozmawiać z kimś o nękających cię problemach.

Norweski Związek Psychologów


Wydawnictwo Smak Słowa serdecznie zaprasza na spotkania z wybitną psycholog i psychoterapeutką,  autorka książki Coś zupełnie innego. Piekło dorastania Arnhild Lauveng, które będzie miało miejsce w połowie maja podczas trwania Warszawskich Targów Książki.


17 maja (piątek) godz. 13.45 -  15.15 - spotkanie na Wydziale Psychologii UW, Warszawa, ul. Stawki 5/7 - sala 93

18 maja (sobota) godz. 16.00 - 17.30 - spotkanie w księgarni Traffic Club, Warszawa, ul. Bracka 25

18 maja (sobota) godz. 14.00 - podpisywanie książek na stoisku Smaku Słowa podczas Warszawskich Targów Książki, Warszawa, Stadion Narodowy.


gość: Arnhild Lauveng - psycholog i psychoterapeutka norweska, autorka książek "Byłam po drugiej stronie lustra", "Niepotrzebna jak róża" oraz "Coś zupełnie innego", w 2004 roku otrzymała nagrodę za promowanie otwartości i swobody w wyrażaniu siebie w ramach psychiatrycznej opieki zdrowotnej. Nieugięta w walce ze stygmatyzacją osób chorujących psychicznie.

prowadząca: Katarzyna Sroczyńska - redaktor naczelna dwumiesięcznika „Coaching" i szef działu psychologicznego w miesięczniku „Focus".

tłumaczka: Agnieszka Nowak - psycholog, autorka znakomitych przekładów najwybitniejszych światowych psychologów.

Wstęp na spotkania wolny!

 


Komentarze (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy