KONKURS!

źródło: Plasterek.pl

brak oceny

Ja nie chcę pićUWAGA KONKURS!

 

Wiosenna pogoda przynosi urodzaj na Plasterkowe konkursy :) Dziś mamy dla Was najnowszą (pachnącą jeszcze drukiem) książkę Warszawskiej Firmy Wydawniczej, zatytułowaną „Ja nie chcę pić!!!" autorstwa Piotra Jankowskiego.

Książka „Ja nie chcę pić" ukazuje emocjonalne podłoże choroby, jaką jest alkoholizm. To próba znalezienia odpowiedzi na pytanie, dlaczego ludzie w sytuacjach trudnych sięgają po alkohol jako szybki i prosty środek dający chwilowe zapomnienie o problemach, stresie, czy smutku. Autor ostrzega przed nieprzewidywalnym i podstępnym alkoholem, przez który łatwo można wkroczyć na ścieżkę „pijanego", zakłamanego życia; przez który wiele można stracić - rodzinę, znajomych, pracę, majątek, a także wartości bardziej abstrakcyjne, jak poczucie własnej godności, życiowe szanse, plany i marzenia.

Mamy do rozdania dwie książki, aby jedną z nich zdobyć wystarczy w komentarzu odpowiedzieć na pytanie:


Dlaczego sądzisz, że to właśnie TY powinieneś dostać tę książkę?


Na Wasze odpowiedzi czekamy do 26 kwietnia, a po tym terminie wyłonimy zwycięzców.


Przed przystąpieniem do konkursu zachęcamy Was do zapoznania się z fragmentem książki oraz jej recenzją.


Komentarze (10)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

 • magda 5747 magda 5747 napisał(a)
  30.04.2013, 17:20
  serdeczne dzieki.I Tobie Dorateo...gratuluje
 • dorateo dorateo napisał(a)
  30.04.2013, 13:10
  Dziękuję :)
 • dagawilk dagawilk napisał(a)
  29.04.2013, 15:40
  gratuluję!
  :)
 • Plasterek.pl Plasterek.pl napisał(a)
  29.04.2013, 13:57
  Czas na rozwiązanie konkursu!!!

  Przede wszystkim dziękujemy Wam serdecznie za udział w konkursie. <dziekuje>
  Miło nam poinformować, że książki powędrują do Dorateo oraz Magda 5747
  Prosimy zwycięzców o kontakt na adres plasterk@plasterek.pl w celu podania adresu, na który mamy wysłać książki.

  Gratulujemy <glowa-do-gory>
 • Monika2010 Monika2010 napisał(a)
  25.04.2013, 22:21
  Uważam że to ja powinnam dostać tę książkę ponieważ mój tata jest obecnie nie pijącym alkoholikiem który nie lubi się zwierzać z problemów a nie pije już 12 lat ! Próbuję na swoje sposoby zrozumieć życie alkoholika i różnie mi to wychodzi a dzięki tej książce potrafiłabym na pewno lepiej zrozumieć życie alkoholika !
 • dagawilk dagawilk napisał(a)
  25.04.2013, 21:41
  Nie sądzę, że to ja powinnam dostać tę książkę. Jednak jeśli ją wygram - najpierw chętnie sama przeczytam, ale docelowo chciałabym ją podarować mojej znajomej, której całe życie niestety kręci się wokół tego problemu, choć sama bezpośrednio nie jest zaangażowana. Ojciec jej kilka lat temu umarł z przepicia, matka i brat teraz piją do upadłego. Stracili już rodzinne mieszkanie, samochód, wszystko czego się dorobili. I mimo, iż ona kilka miesięcy temu wzięła ślub i się wyprowadziła - nie potrafi, nie może się od tego odciąć. Ciągnie się to za nią, próbuje im pomóc, podaje dłoń. Jednak wszystko bezskutecznie. Prowadzi to również do problemów z mężem, który każe jej przestać się w to angażować i dosłownie "olać" rodzinę. Jednak ona nie potrafi, coś jej nie pozwala. Wierzę, że tak książka pomogłaby jej zrozumieć, że to nie ona jest winna i nie może wszystkiego dźwigać sama... być może i mąż by zrozumiał jej rolę w tym wszystkim. Chciałabym by mogli stworzyć prawdziwą rodzinę, której ona nigdy nie miała. Być może ta książka okazała by się pomocna?!
 • magda 5747 magda 5747 napisał(a)
  23.04.2013, 16:00
  dziekuje za zrozumienie.pozdrawiam.
 • dorateo dorateo napisał(a)
  22.04.2013, 20:26
  Przepraszam, ten komentarz nie dotyczy bezpośrednio książki.

  Magdo, bardzo współczuję, znam ten ból straty, bezradności...mój synek umarł 6 dni po porodzie, ponad 4 lata temu.
  Czy znasz tę stronę http://www.dlaczego.org.pl/ ? Mi na początku bardzo pomogła ta strona, forum, możliwość wyrzucenia, nazwania bólu,
  Są na forum dziewczyny z zagranicy, może uda Ci się odnaleźć kogoś z okolic, może ktoś coś podpowie o grupach wsparcia.

  Nie wiem w jakim kraju jesteś, ale z tego co się orientuję to spotkania Anonimowych Alkoholików są bezpłatne, a ktoś kto sam się odbił od dna jest najlepszym przewodnikiem.
  Może ludzie z http://niepijemy.pl/ mogliby Ci podpowiedzieć, gdzie znaleźć adresy spotkań AA w kraju, w którym jesteś.
 • magda 5747 magda 5747 napisał(a)
  22.04.2013, 13:10
  witam.,od dawna szukam jakiej kolwiek ksiazki takie biografie do mnie przemawiaja po za tym mieszkam za granica nauka jezyka idzie wolnym tepem.borykam sie z tym wielkim problemem juz od ponad wielu miesiecy szukam pomocy przez internet pisze z ludzmi ktorzy tak jak ja czuja sie na dnie.tak trudno z tego wyjsc zapomniec budzic sie kazdego rana i powtarzac juz nie wypije i nastepuje moment kiedy wszystko odklada sie na bok i pije sie do upadlego.Mam 32 lata mialam byc mama i stracilam dlugo oczekiwane malenstwo Pije i tak mi z tym zle.nie mam tutaj mozliwosci spotkan z terapeuta o grupach nie wspomne.czuje sie taka sama.nawet gdybym nawe nie wygrala tej ksiazki prosze pomozcie mi ja zamowic.pozdrawiam.trace juz sile a zycie wymyka mi sie z rak
 • dorateo dorateo napisał(a)
  18.04.2013, 12:14
  Książkę tę chciałabym podarować trzem bardzo ważnym w moim życiu ludziom.
  Dla mojego Przyjaciela, bo mam takie intensywne przeczucie, że mogłaby pomóc mu się zatrzymać i zawrócić w porę nim starci wszystko, co kocha. Kiedyś czytałam, że z alkoholizmu wychodzą ci, którzy spadną na samo dno i się od niego odbiją. Albo Ci, którzy w porę spotkają kogoś, kto swoimi słowami do nich trafi, zainspiruje, by podjąć walkę.
  Dla mojej Przyjaciółki - jako promyk nadziei i pokrzepienie.
  Dla mojej Małej Przyjaciółki, którą kocham ja córkę, żeby zwiększyć szansę na dzieciństwo wolne od bólu, komplikacji jakie wnosi choroba alkoholowa. I żeby kiedyś, sama mogła ją przeczytać.