INTELIGENCJA SERCA. Jak otworzyć serce i doświadczać miłości

autor: Aneta Barta , źródło: Plasterek.pl

brak oceny

Inteligencja sercaINTELIGENCJA SERCA

Jak otworzyć serce i doświadczać miłości


Autor:
Dagmara Gmitrzak

Wydawnictwo: Studio Astropsychologii

Rok Wydania: 2013Carl Gustaw Jung odwiedził w 1925 roku Indian Pueblo w Nowym Meksyku. Wódz Ochwiay Biały, z którym rozmawiał, powiedział mu, że biali ludzie wydają się szaleni i bardzo niecierpliwi.

- Dlaczego? - spytał Jung

- Ponieważ myślą głową - odpowiedział wódz. Jung zapytał więc: - A w jaki sposób wy myślicie?

- My myślimy tym - powiedział wódz, wskazując na serce.

[Inteligencja serca s. 173]

Serce, to bardzo uniwersalny symbol, kojarzone z miłością jest miejscem, gdzie lokujemy nasze emocje. W sercu rozgrywa się wszystko to, co jest dla nas ważne, co stanowi istotę naszego życia. Jednakże, oprócz tego, iż serce współgra z naszymi emocjami odpowiadając na ich natężenie, jakość i barwę ma też swoją własną, niepowtarzalną moc.

Bo jak twierdzi Dagmara Gmitrzak serce każdego człowieka posiada własną inteligencję. Sieć neuronów przypominających swą strukturą te znajdujące się w mózgu. Serce może zatem myśleć, podejmować decyzje, prowadzić z nami dialog i emitować bardzo silne pole elektromagnetyczne, które wpływa zarówno na nas samych, jak i nasze otoczenie.

Czym zatem jest inteligencja serca, w jaki sposób wpływa na nasze życie, jak możemy z niej czerpać, by doświadczać miłości?

Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w książce „Inteligencja serca" autorstwa wspomnianej już Dagmary Gmitrzak. To niezwykła książka, którą czyta się całym sobą. Zresztą, jak twierdzi jej autorka nie trafia ona do czytelnika przypadkiem, ale jest odpowiedzią na wołanie serca. Serce jest siedzibą miłości - zawsze, nawet jeżeli doświadczysz bólu zranienia, rozstania, czy odtrącenia. W wyniku negatywnych emocji i naszego strachu serce może się zamknąć, otoczyć twardym pancerzem, jednak bez względu na ilość doznanych rozczarowań, chce nadal kochać, ponieważ miłość jest jego rdzeniem.

Książka „Inteligencja serca" uczy, jak z tej miłości czerpać, jak otworzyć się na jej dobroczynne działanie i jak zaprosić ją do własnego życia.

Książka składa się z trzech części. Pierwsza Tajemnica serca odwołują się do nauki wyjaśnia, czym jest inteligencja serca, jak na jego funkcjonowanie wpływają nasze emocje, w jaki sposób wyrażana jest miłość w naszych związkach i relacji z samym sobą. Część druga - Uzdrawianie serca przedstawia techniki pomagające rozwijać inteligencję serca. Dzięki nim jesteśmy w stanie odpowiedzieć na wołanie naszego serca i uczynić nasze życie pełnym miłości.To praktyczny poradnik pełen ćwiczeń, który uczy jak rozwijać inteligencję serca i doświadczać w życiu miłości. W części trzeciej - Ścieżki serca autorka przekonuje, jak ważne dla naszego życia jest otwarcie się na własne serce. Kiedy nasze serce pozostaje w uśpieniu, jest zamknięte, wówczas pełne zaangażowanie we własne życie staje się niemożliwe. Jesteśmy wtedy, jak kukiełki w teatrzyku, niby odgrywamy nasze role, ale to ktoś inny pociąga za sznurki.

Inteligencja serca uczy miłości, miłości, która jest w każdym człowieku. Niekiedy zagubieni we własnych lękach i obawach usilnie staramy się miłość odnaleźć w drugim człowieku wierząc, że tylko on może nam dać szczęście. Jednak prawda jest taka, że drugi człowiek może dać nam tylko tyle miłości, ile sami dajemy sobie. Możemy czuć się z kimś wyjątkowo, możemy pragnąc jego towarzystwa i wszystkiego, co dla niego najlepsze, ale wiara, że to druga osoba jest źródłem naszego szczęścia, to wielka iluzja. Dagmara Gmitrzak porównuje szczęście do szkatułki z drogocennymi kamieniami, aby ją otworzyć potrzebujemy klucza. Niestety, większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że ten klucz zawsze nosi przy sobie. Od samego początku jest on w posiadaniu każdego człowieka stanowiąc tylko i wyłącznie jego własność.

Dla mnie książka Inteligencja serca jest mapą, która pokazuje, jak ten klucz w sobie odnaleźć. Wprawdzie na mapie tej nie ma dróg na skróty, a wytyczony szlak nie zawsze jest łatwy. Jednak za każdym razem prowadzi do celu, a dzięki licznym drogowskazom nie można się zgubić.

Polecam każdemu, kto szuka miłości, każdemu kto miłość odnalazł i pragnie ją pielęgnować, a przede wszystkim polecam tym, którzy w prawdziwej miłości, płynącej z głębi serca pragną odnaleźć istotę swojego życia.

Aneta Barta


Z autorką książki Dagmarą Gmitrzak możecie poznać się bliżej i posłuchać, jak opowiada o inteligencji serca wchodzać na: 

 • Audycja w programie III Polskiego Radia o inteligencji serca: "Słuchaj głosu serca", gość Dagmara Gmitrzak www.polskieradio.pl
 • Audycja w programie III Polskiego Radia o inteligencji serca: "Serce pamięta każdą miłość", gość Dagmara Gmitrzak www.polskieradio.pl

Artykuły o podobnej tematyce

 • Inteligencja serca

  Inteligencja serca1Życie jest paletą wielu barw. Każdy z nas doświadczył kiedyś smutku, lęku, bólu psychicznego i fizycznego, rozczarowania czy gniewu, ale również radości, miłości, zachwytu, ekscytacji, wdzięczności i współczucia dla kogoś. Naukowcy dowiedli, że każda emocja i uczucie mają wpływ na pracę naszego serca (...) Naukowcy odkryli także, że serce ma swój mózg, który pozwala mu podejmować niezależne decyzje. Nie musisz czekać miesiące i lata na miłość. Zanurkuj w swoje serce, otwórz się na wszystkie pozytywne uczucia, które serce może Ci ofiarować - fragment książki Inteligencja serca - zapraszam do przeczytania wywiadu z jej autorką Dagmarą Gmitrzak.

   

   

  więcej

Komentarze (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy