ROZWODY I ROZSTANIA. Sprawdzony program odbudowy życia.

autor: Aneta Barta , źródło: Plasterek.pl

brak oceny

Rozwody i rozstaniaROZWODY I ROZSTANIA.

Sprawdzony program odbudowy życia.


 BESTSELLER! Milion egzemplarzy sprzedanych na świecie!


Autor: Bruce Fisher, Robert Albert

Wydawnictwo: Samo Sedno

Rok Wydania: 2012


Każdy związek, niezależnie od tego, czy posiada formalny papierek mówiący o jego statusie, czy tylko słowo drugiej osoby „chcę być z tobą" jest specyficznym światem dwojga ludzi. Światem, który ma być całym ich życiem, zbudowanym na miłości, poszanowaniu i przekonaniu, że to na zawsze. Nic zatem dziwnego, że kiedy związek się rozpada pojawia się ogromne rozczarowanie i rozpacz, tym większa, im więcej ulokowaliśmy w tej drugiej osobie i im większe jest nasze przekonanie, że tylko ta druga osoba może nam zapewnić szczęście.

Kiedy rozpada się świat dwojga ludzi uczucie, które wysuwa się na plan pierwszy, to ogromny ból, przejmujący, paraliżujący jakiekolwiek działanie, spychający w otchłań rozpaczy. Jednakże, niezależnie od tego, jak bardzo cierpimy, ból może być dla nas sygnałem, że coś w nas potrzebuje uzdrowienia i troski. Poradzenie sobie z cierpieniem wywołanym rozstaniem nie jest łatwe, ale możliwe, jak zapewniają autorzy poradnika ROZWODY I ROZSTANIA. Sprawdzony program odbudowy życia.

Po każdym rozstaniu: rozwodzie lub rozpadzie nieformalnego związku, następuje proces przystosowania, który składa się z 19 etapów. Etapy te, to kroki układające się w piramidę cegiełek odbudowy psychicznej. Odbudowa oznacza wspinaczkę na sam szczyt piramidy. Nie jest to droga łatwa, podczas podróży pojawia się wiele pokus, by zrezygnować, poddać się bez walki, odpuścić. Jednakże wspinaczka ta, to cenna lekcja, warto ją odbyć dla samego siebie, by zrozumieć swój ból i na nowo odbudować własne życie.

Każda cegiełka, to jeden rozdział w książce. Opisana i rozebrana na czynniki pierwsze pokazuje z jakimi trudnościami przyjdzie się zmierzyć na tym etapie, jak sobie poradzić, aby cegiełka nie stała się kamieniem, który będzie powodem naszego upadku. Każda kolejna cegiełka, to krok naprzód, coraz bliżej szczytu, a zdobycie go daje nie tylko wolność wyboru w poszukiwaniu szczęścia - czy to w pojedynkę, czy to w nowym związku - lecz także wolność bycia sobą. I właśnie to czyni wspinaczkę na szczyt rozwoju osobistego bardzo wartościową i opłacalną. Bo najważniejszą lekcją jaką powinniśmy wciągnąć z rozstania, to przekonanie, że nasze szczęście leży tylko i wyłączeni w naszych rękach, że to my sami jesteśmy kreatorami własnego życia.

Chociaż cegiełki wyznaczające drogę są jasnymi drogowskazami, to jednak trudno powiedzieć ile ta podróż będzie trwała. Prawdopodobnie każdy doświadczy jej we własnym tempie. Jednak nie tempo podróży jest ważne, ale wytrwałość i przekonanie, że służy ona naszemu dobru. 

Poradnik ROZWODY I ROZSTANIA. Sprawdzony program odbudowy życia może okazać się wielce pomocny nie tylko w sytuacji, kiedy przeżywamy rozstanie z drugą osobą, ale w każdym kryzysie związanym z zakończeniem jakiegoś etapu życia; czy to zmianą pracy, statusu społecznego, czy zwykłej przeprowadzki. W naszym życiu prawdopodobnie pojawia się wiele sytuacji kryzysowych, dlatego zdobycie umiejętności radzenia sobie z takimi wyzwaniami, to bardzo cenne doświadczenie.

Ogromną zaletą poradnika są tzw. „zadania domowe" zamykające każdy rozdział, które pomagają uszeregować zdobytą wiedze i przepracować emocjonalnie, to wszystko o czym w danym rozdziale była mowa. Ważną i niezwykle ceną częścią poradnika są także lekcje dotyczące dzieci. One również doświadczają bólu, strachu, a ich cały dotychczasowy świat ulega rozpadowi. Co ciekawe proces przystosowania w przypadku dzieci bardzo przypomina ten dla dorosłych. Dlatego też, jeżeli rodzice przejdą wszystkie etapy przystosowania, prawidłowo przepracują 19 cegiełek odbudowy swojego życia, również i dzieci wyjdą z tej lekcji silniejsze wyposażone w pakiet radzenia sobie z kryzysem.

ROZWODY I ROZSTANIA. Sprawdzony program odbudowy życia to doskonały poradnik dla wszystkich, którzy z jakiegoś powodu pragną odbudować swoje życie. Krok po kroku uczy, jak  radzić sobie z emocjami,  jak doświadczać bólu, cierpienia i gniewu, by wzmacniały i stawały się lekcją na przyszłość, a przede wszystkim pokazuje w jaki sposób stać się osobą, którą chciałbyś być.  

Polecam

Aneta Barta

O autorach:


Dr Bruce Fisher - terapeuta, nauczyciel, założyciel i dyrektor Family Relations Learning Centre w Boulder w USA. Ponad 25 lat temu opracował i rozwinął system odbudowy psychicznej pomagający osobom po rozwodzie powrócić do normalnego życia. Członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Terapii Małżeńskiej i Rodzinnej.

Dr Robert E. Alberti - psycholog, terapeuta małżeński i rodzinny oraz autor i współautor wielu książek z dzieciny psychologii. Członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychologicznego oraz Amerykańskiego Stowarzyszenia Terapii Małżeńskiej i Rodzinnej.

 

Komentarze (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy