Optymizm

źródło: www.zlotemysli.pl

brak oceny

optymizmOptymizm

Dlaczego poprzez pozytywne myślenie można osiągnąć więcej?

 

Autor: Tomasz Stelmachwicz

Wydawnictwo: Złote Myśli


Żyjemy po to, aby poznawać siebie, odkrywać potencjał własnych możliwości, cieszyć się życiem, realizować swe marzenia, poszukiwać coraz to nowych dróg własnej satysfakcji i spełnienia... Żyjemy również po to, aby realizować swoje pasje.

 

Zapewne każdy z nas chciałby nadać głębszy sens swojemu życiu, w pełni poczuć i doświadczyć tego, co nadaje mu swoistą niepowtarzalność i unikalność. Wszyscy przecież jesteśmy wyjątkowi i niepowtarzalni, jednakże wielu z nas o tym na co dzień zapomina! Każdy z nas przyszedł na świat z potencjałem twórczych możliwości, które drzemią w nim, czekając jedynie na odkrycie i uaktywnienie.

Samopoznanie jest jednym z wymiarów naszego życia. Drugim z nich jest twórcza kreacja. Gdy samopoznanie połączymy z twórczą kreacją, odkrywając i odnajdując siebie jako twórców naszej rzeczywistości, wówczas nasze życie wkracza na ścieżkę spełnienia. Poczucie życiowego sukcesu jest wprost proporcjonalne do poczucia życiowego spełnienia. Toteż kroczmy ścieżkami samorealizacji, realizując zarazem swe marzenia. Kroczmy pełni optymizmu, pałający entuzjazmem, kroczmy pełni Radości, Szczęścia i Miłości.

Mamy w sobie nieograniczony potencjał. Tym potencjałem jest moc Optymizmu oraz twórczej, aktywnej Kreacji.

Artykuły o podobnej tematyce

  • Optymizm

    optymismGdybym była sławną panią profesor psychologii i poproszono by mnie o wygłoszenie krótkiego referatu na temat optymizmu najpierw bardzo bym się ucieszyła, bo optymizm to coś co od jakiegoś czasu mam i chyba nawet w nadmiarze, ale nie narzekam od tego głowa nie boli. I optymizm to jedyna filozofia życiowa jaką chcę wyznawać i propagować. Jednak to byłoby tylko  najpierw, bo później miałabym wielki problem, co tak właściwie o tym optymizmie miałabym powiedzieć. I od czego zacząć.

    więcej

Komentarze (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy