UWAGA! Bajkowy Konkurs!

brak oceny

konkursUWAGA!!! BAJKOWY KONKURS!!!


Lubicie bajki?

Kto by nie lubił!


Mamy dla Was zatem szczególny konkurs!


Jak zapewne wiecie, Plasterek objął patronatem nową pozycję Wydawnictwa Czarna Owca „Królewicz Śnieżek. Baśniowe stereotypy płci" autorstwa, znanej Wam z plasterkowych felietonów, Agnieszki Suchowierskiej oraz Wojciecha Eichelbergera. Dlatego właśnie zapraszamy Was do bajkowego konkursu.

Jako iż książka opowiada o znanych Wam bajkach, jednak przedstawionych na opak, to i w konkursie trzeba będzie napisać własną bajkę. Nagrodami w konkursie są dwa, pachnące świeżym drukiem, egzemplarze „Królewicz Śnieżek. Baśniowe stereotypy płci".

 

Zasady konkursu są proste:

Napisz własną wersję którejś ze znanych bajek.

Zamieść ją w grupie konkursowej „Bajkowy Konkurs" (link) i czekaj aż inni Użytkownicy zaczną klikać przy Twojej bajce znacznik „pomocny post".

pomocnypost

Dwie osoby, których bajki zdobędą najwięcej oznaczeń „pomocny post" zostaną nagrodzone książką „Królewicz Śnieżek. Baśniowe stereotypy płci".

Głosować można do 30 września włącznie, a zwycięzców ogłosimy 1 października.

Powodzenia!


Artykuły o podobnej tematyce

  • Królewicz Śnieżek. Baśniowe stereotypy płci

    Królewicz

    Klasyczna baśń uczy dziecko, że dobro zawsze zwycięża, a zło zostaje ukarane. Coraz częściej się pisze, że baśń utrwala patriarchalny obraz świata oraz stereotypy związane z męskością i kobiecością. Agnieszka Suchowierska dowodzi słuszności tej tezy. Posłużyła się bardzo prostym zabiegiem: zmieniła płeć bohaterów kilku najbardziej znanych baśni. I oto widzimy, jak Czerwony Kapturek - chłopiec nieco niemrawy - wędruje przez las do dziadka, Królewicz Śnieżek sprząta w chatce siedmiu krasnoludek i zostaje uratowany przez dzielną królewnę, a Kopciuszka, młodzieńca pracowitego i zahukanego, szuka po balu zakochana w nim Prezeska. To, co z tego wynikło, może niektórych wręcz wprawić w osłupienie. Dlatego Autorka...

    więcej

Komentarze (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy