Terapia śmiechem. Całkiem poważna książka

brak oceny

Terapia śmiechemTerapia śmiechem. Całkiem poważna książka


Autor: Charmaine Liebertz

Wydawnictwo: Jedność

Rok wydania: 2011

         Powiedzenie, że śmiech to zdrowie zna chyba każdy! Ale czy na pewno każdy całkiem poważnie traktuje śmiech? Czy śmiech jest dla nas naturalną potrzebą czy, co prawda miłym, ale tylko dodatkiem do wszystkich ważnych spraw! Czy poważni ludzie też powinni się śmiać?

        Ta książka opowiada o rozmaitych aspektach śmiechu - historycznym, społecznym, związanym z płcią, kulturą i socjologią. Wprowadza nas w świat nauki o śmiechu. Napisana w pogodny sposób chce nas, jak przystało na tematykę, rozbawić! Ale przede wszystkim przekonać, że śmiech to nie tylko nasze zdrowie, ale i życie!!! I możemy być pewni, że potraktowano nas niezwykle poważnie.

        Książka składa się z części teoretycznej i praktycznej. Teorię stanowią lekkie, zabawne jak przystało na temat eseje o śmiechu o jego historii, rozmaitych aspektach i o dobroczynnym skutku.
Część praktyczna to propozycje zabaw i ćwiczeń. Z niej dowiemy się m.in., dlaczego Mona Lisa ma tak tajemniczy uśmiech, czy humor ma płeć, czy śmiech ma uzdrawiającą moc.
To gotowe narzędzie do pedagogiczno-terapeutycznych działań.

Ta książka jest dla:
- Psychologów, pedagogów, terapeutów, nauczycieli - wszystkich, którzy pracują z dziećmi, młodzieżą lub dorosłymi (indywidualnie lub w grupach).
- Tych, którzy wykorzystują w codziennej pracy naukę o śmiechu (gelotologia) lub chcą lepiej poznać tę gałąź wiedzy.

 

Komentarze (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy