Przeciwko przemocy domowej

brak oceny

bilboard

Jesienią 2008 roku Avon Cosmetics Polska sp. z o.o. rozpoczął nowy globalny program Avon kontra przemoc, którego celem jest walka ze zjawiskiem, które dotyka godności kobiet w zaciszu ich własnych domów - przemocą domową. Honorową ambasadorką projektu została znana aktorka Reese Whiterspoon.


Rok po inauguracji programu w Polsce rusza, pierwsza od 5 lat, kampania społeczna mająca na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej na temat przemocy domowej wobec kobiet. Jest to pierwsza odsłona programu, który pokazuje mało znaną, lecz często spotykaną formę krzywdzenia kobiet - przemoc psychiczną, której ofiarami pada prawie 31% kobiet*.

 


M DomagalikAmbasadorką kampanii w Polsce została znana dziennikarka Małgorzata Domagalik, która wzięła udział w sesji fotograficznej oraz w nagraniu filmu. Zdjęcie zostało wykorzystane w kampanii prasowej i outdoorowej, a film można obejrzeć na popularnych portalach oraz stronach internetowych poświęconych kampanii. Małgorzata Domagalik tak mówi o swoim poparciu dla programu: Swój udział w kampanii przeciwko przemocy NIE TYLKO SINIAKI ROBIĄ Z CIEBIE OFIARĘ traktuję jako coś bardzo naturalnego. Oto jedna kobieta wspiera kolejną: nigdy nie przymyka oczu na to, co złego dzieje się w życiu jej przyjaciółki, matki, siostry. Od chwili, gdy parę miesięcy temu założyłam na rękę bransoletkę - symbol kampanii - nie rozstaję się z nią ani przez moment. Traktuję ją jako swego rodzaju memento i przesłanie, że to, co łączy kobiety, to bycie kobietą."

 

naszyjnikFundusze na realizację kampanii pochodzą ze sprzedaży produktów z symbolem nieskończoności odwołującym się bransoletkado jedności kobiet w tym temacie na całym świecie: bransoletki i naszyjnika „Powiedz STOP przemocy". Produkty są do nabycia u każdej Konsultantki Avonu w cenie 10 zł. Całkowity zysk z ich sprzedaży jest przekazywany na budowanie, wraz z partnerem kampanii Fundacją Feminoteka, lokalnych koalicji do walki z przemocą. Do tej pory Avon na ten cel zebrał i przekazał 220 000 złotych. Fundusze pozwoliły na przeprowadzenie debat, warsztatów z samoobrony i asertywności WenDo, szkoleń „ Poznaj swoje prawa", wydanie newlettera informacyjnego dla kobiet.  Już od 24 listopada, w ramach inauguracji Międzynarodowej Kampanii 16 DNI DZIAŁAŃ PRZECIWKO PRZEMOCY WOBEC KOBIET, został uruchomiony specjalny telefon interwencyjny o numerze 0 789 30 65 66 (koszt połączenia zgodny z taryfą usług operatora), pod którym ofiary uzyskają pomoc psychologiczną i prawną, jak również otrzymają kontakt do miejsc w całej Polsce oferujących pomoc osobom pokrzywdzonym.

 

Kontakt:

Kinga Karaszewska - tel. 022/878 29 72 lub 0 789 22 44 99

Agnieszka Bojanowska - tel. 022/878 26 79 lub 0 789 20 90 60

Avon Cosmetics Polska sp. z o.o., ul. Słowicza 32, 02-170 Warszawa

 

 

* wyniki badań „Polacy wobec zjawiska przemocy w rodzinie oraz opinie ofiar, sprawców i świadków o występowaniu i okolicznościach występowania przemocy w rodzinie" przeprowadzonych przez TNS OBOP dla Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w październiku 2007r.

 

 

 

 

Komentarze (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy