10 Prostych sposobów na budowanie poczucia własnej wartości

autor: Aneta Barta , źródło: Plasterek.pl

brak oceny

Poczucie własnej wartości10 Prostych sposobów na budowanie poczucia własnej wartości

 

Autor: Glenn R. Schiraldi

Wydawnictwo: GWP

Rok wydania: 2011


      Wszyscy wiem jak ważne jest silne poczucie własnej wartości. Najprościej mówiąc poczucie własnej wartości, to przekonanie, że nadajemy się do życia i spełniamy jego wymagania, że jesteśmy wystarczająco dobrzy. To dzięki niemu pokonujemy życiowe zawirowania, stawiamy czoło codziennym wyzwaniom i uśmiechamy się ku nowym możliwością. Dzięki poczuciu własnej wartości nadajemy własnej przyszłości pozytywny kierunek i sprawiamy, że marzenia stają się rzeczywistością. 

Dlaczego więc, skoro zdajemy sobie sprawę z istoty pielęgnowania w sobie wysokiego poczucia własnej wartości, tak wielu z nas nie docenia samych siebie i uważa się za gorszych od innych?

Może dlatego, że zapominamy, iż poczucie własnej wartości jest w każdym z nas, to nasze przyrodzone prawo, a naszym jedynym zadaniem, to je w sobie odnaleźć.

       Może na w tym pomóc poradnik „10 prostych sposobów na budowanie poczucia własnej wartości" Glenn R. Schiraldi. Autor w jasny i przejrzysty sposób podaje w nim 10 kroków, dzięki którym każdy z nas ma szansę uwierzyć i docenić swoją wartość. Obok teorii, zainspirowanej tradycjami Wschodu oraz kulturą Zachodu, znajdziecie tu mnóstwo ćwiczeń, które pozwolą Wam przyswoić zdobytą wiedzę i przećwiczyć nowe umiejętności. Dzięki nim praca z książką jest jak trening z coachem, który wskazuje różne drogi rozwoju, a my mamy możliwość wyboru tej najlepszej dla nas.


Komentarze (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy