POKONAJ STRES. Dzięki technikom relaksacji

autor: Aneta Barta , źródło: Plasterk.pl

brak oceny

Pokonaj stresPOKONAJ STRES

Dzięki technikom relaksacjiAutor: Dagmara Gmitrzak

Wydawnictwo: Samo Sedno
Rok wydania: 2011


„Nauczyciele duchowi z Dalekiego Wschodu mawiają, że szczęście i spokój, to naturalny stan umysłu. Jeśli skierujemy uwagę do własnego wnętrza, staniemy się podróżnikami i badaczami samych siebie.(...) Dzięki umysłowi możemy znaleźć się w niebie albo w piekle".

/fragment ze wstępu do książki „POKONAJ STRES"/

 

      Wszystko jest na sprzedaż, jak mówią słowa piosenki, więc robimy co w naszej mocy, aby tylko móc skorzystać z dóbr tego świata. Całą swoją uwagę i pragnienia kierujemy więc na zewnątrz, bo tam spodziewamy się znaleźć to, co da nam szczęście. Jednak zamiast radości, satysfakcji i spełnienia znajdujemy jedynie stres, zniechęcenie i rozczarowanie. Dzieje się tak, gdyż świat zewnętrzny nie może nam zaoferować nic ponad to, co sami posiadamy. A my zapominamy, że największe skarby, jakie możemy zdobyć leżą na wyciągniecie ręki - w nas samych.
     Przypomina nam o tym Dagmara Gmitrzak w swojej najnowszej książce „POKONAJ STRES - dzięki technikom
relaksacji". Nie jest to, jak może sugerować tytuł, jedynie poradnik: jak pokonać stres, chociaż tego też dowiemy się z tej publikacji. W książce tej autorka zabiera nas w swoistego rodzaju podróż w głąb siebie. Jest to niezwykła podróż, bo jej zwieńczeniem jest odkrycie wspaniałych darów, które każdy z nas posiada, a które, na co dzień ukryte są pod grubą warstwą stresów i codziennych problemów.
     Każdy, kto choć raz, próbował przezwyciężyć swój stres wie, że jest to trudne wyzwanie, wymaga wiele pracy i samozaparcia. Dagmara Gmitrzak nie obiecuje, że pod jej przewodnictwem będzie to łatwe i proste, ale dzięki jej drogowskazom na pewno stanie się to możliwe. Stres okrada nas z radości życia, tak więc jego przezwyciężenie jest w zasadzie walką o samego siebie, o swoje prawo do szczęścia.


    Książka „POKONAJ STRES. Dzięki technikom relaksacji" składa się z dwóch integralnych części. Pierwszej teoretycznej, która wprowadza w zagadnienie stresu, pokazuje jaki wpływ ma na nasze życie, zdrowie i relacje. Przekonuje również, że to nasze myśli kreują rzeczywistość, a skoro tak, to my sami możemy mieć wpływ na to w jakim świecie żyjemy. Część druga jest praktycznym poradnikiem, który pokazuje, jak zdobytą wiedzę wcielić w życie. Zawiera szereg dokładnie objaśnionych ćwiczeń: oddechowych, relaksacyjnych, medytacyjnych, czy wizualizacji, dzięki którym każdy może samodzielnie, w zaciszu własnego domu popracować nad niwelowaniem stresu i jego skutków.
Miłym bonusem dla każdego posiadacza książki jest dołączona płyta z prowadzoną przez autorkę relaksacją, dzięki której każdy może poczuć niezwykłą moc muzyki wprowadzającej w stan głębokiego relaksu.


„Chcesz zmienić świat na lepszy zacznij od siebie"
                                                         /Mahatma Gandhi/


„POKONAJ STRES. Dzięki technikom
relaksacji", to książka, która pokazuje jak zmienić świat zaczynając od siebie. Uczy, jak niezwykłym narzędziem jest nasz własny umysł i jak dzięki niemu zmienić swój własny świat na taki, jaki skrywa się w naszych marzeniach.

 

www.SamoSedno.com.pl

 

Komentarze (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy