Jak mówić komplementy

źródło: www.gwp.pl

brak oceny

komplementyJAK MÓWIĆ KOMPLEMENTY

Psychologia pozytywnej komunikacji


Czarnawska Mira Montana


ISBN 978-83-7489-220-9, str. 140, format 135×165, oprawa miękka, wydanie I, styczeń 2009
Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

 

 

 

Dzięki tej książce poznasz sekrety dobrego komplementu. Dowiesz się:
- od czego trzeba zacząć,
- co mówić, kiedy i jak,
- jak przyjmować komplementy.


Komplement bywa utożsamiany z pochlebstwem i często wzbudza podejrzenie, że jego autor ma nieszczere intencje. Zazwyczaj wprawia rozmówcę w zakłopotanie, czasem nawet w zażenowanie. Dlaczego?
Autorka proponuje powrót do zapomnianej sztuki prawienia komplementów. Wszystkiego w życiu jakoś się uczymy, czemu więc nie nauczyć się, jak być dla siebie miłym na co dzień? Mówienie komplementów jest elementem pozytywnej komunikacji. Utwierdza drugiego człowieka w tym, co w nim cenne i dobre, a nawet wydobywa te pozytywne wartości na światło dzienne.
O autorce:

Dr Mira M. Czarnawska jest hipnoterapeutą klinicznym, członkiem Brytyjskiego Stowarzyszenia Hipnozy Klinicznej (BSCH). Prowadzi praktykę w Londynie i Warszawie. Hipnoterapia kliniczna jest nowoczesną metodą terapii, wykorzystującą osiągnięcia współczesnej psychiatrii, psychologii oraz neurofizjologii. Dr Czarnawska stosuje w swojej pracy metody hipnobehawioralne, hipnoanalityczne i hipnopoznawcze, wykorzystując również osiągnięcia NLP oraz techniki Though Pattern Management. Jej podejście do klienta jest dynamiczne i całkowicie zindywidualizowane.


Komentarze (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy