Jak spełnić marzenia

autor: Aneta Barta , źródło: Plasterek.pl

brak oceny

Jak spełnić marzeniaJak spełnić marzenia

9 pytań, kótre zmienią Twoje życie.


Autor: Arlene Harder

Wydawnictwo: GWP

Data wydania: listopad 2011

 

Kiedy jesteśmy dziećmi świat jawi się nam, jako fascynujące, zagadkowe miejsce. W naszym życiu jest wówczas czas na odkrywanie, poszukiwanie, a przede wszystkim zadawanie pytań. Dziecko nie boi się pytać, nawet jeżeli jego pytania dorosłym wydają się głupie i naiwne, bo każde z tych pytań wnosi do jego świata coś wartościowego. Kiedy zaczynamy dorastać wraz z nami zmienia się sposób w jaki postrzegamy świat. Powoli przestajemy zadawać pytania, a  przestawiamy się na tryb odpowiedzi. Po pewnym czasie zauważamy, że samo pytanie przestaje mieć znaczenie, a najważniejsze staje się udzielenie właściwej odpowiedzi. Oczywiście, niektóre odpowiedzi są bardzo ważne, uczą nas podstawowych praw nauki, życia w społeczeństwie i zasad jakimi rządzi się świat. Bez tej podstawowej wiedzy nasze życie byłoby pasmem nieustannej walki. Jednakże umiejętne odpowiadanie na pytania nie wystarczą, aby zrealizować swoje marzenia i wieść życie najlepsze z możliwych.

Aby realizować siebie należy nauczyć się zadawać pytania. Jednak nie takie, jakimi jesteśmy zewsząd bombardowani, które bardzo często są głosem krytyki nie tylko tej zewnętrznej, ale również tej, którą serwujemy sobie sami. Najważniejszą cechą pytań, mających pomóc nam rozwijać siebie, jest użycie zaimka „JA" w miejsce „TY". Kiedy stawimy pytania sami sobie, zmuszamy się do takiego zaangażowania w szukanie odpowiedzi, które nie zezwala na ich bylejakość. Pytając samych siebie otwieramy drzwi do miejsca, gdzie czekają odpowiedzi, bo one zawsze są w nas tylko czasami o tym po prostu zapominamy.

Książka „Jak spełnić marzenia - 9 pytań, które zmienią Twoje życie" uczy, jak zadawać pytania i jak znaleźć odpowiedzi. Pytania, na których odpowiedzi mają moc wprowadzania w życie zmian i budowania go według własnych wzorców. Nie jest to bynajmniej proces łatwy i przyjemny. Niektóre pytania docierają do miejsc wypełnionych bólem i strachem, inne budzą wstyd i zażenowanie, są i takie, które z zakamarków naszej duszy przywołują tęsknotę za dawno pogrzebanymi marzeniami. Można zatem zapytać: po co zadawać takie pytania, czyż nie lepiej  poruszać się w kręgu prostych i banalnych odpowiedzi, które w żaden sposób nie zdezorganizują naszego życia? Tak oczywiście, że można. Chociaż przypomina to życie w domku dla lalek wyposażonym w piękne kolorowe mebelki. Jest tu wszystko, dopracowane w każdym najmniejszym szczególe jedyny mankament to ten, że plastikowe.

Kto pyta nie błądzi - to stare przysłowie sprawdza się również w przypadku pytań stawianych  samemu siebie. Warto pytać jeżeli odpowiedź pozwoli nasze życie uczynić piękniejszym.

 

Komentarze (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy