Jak być szczęśliwym

źródło: www.gwp.pl

brak oceny

Jak być szczęśliwymJak być szczęśliwym

 

Autor: Liz Hoggard

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy REBIS

 

Naucz się czerpać radość z życia !

Na czym polega szczęście? Co sprawia, że czujemy się szczęśliwi? Inni ludzie, sukces, bogactwo?

Poszukując odpowiedzi na te pytania, grupa specjalistów z różnych dziedzin przeprowadziła w angielskim miasteczku Slough przełomowy eksperyment społeczny (na jego podstawie powstał popularny serial BBC Making Slough Happy). Wraz z mieszkańcami wcielali w życie założenia fascynującej „nauki o szczęściu", opartej na najnowszych odkryciach medycyny, psychologii i nauk społecznych.

Okazało się, że to nie worki pieniędzy, sukces zawodowy, sława ani władza zapewniają szczęśliwe życie, lecz proste przyjemności: rodzina, przyjaciele, miłe otoczenie, seks z ukochaną osobą czy mniej stresująca droga do pracy. Ponadto szczęście jest... umiejętnością, której można się nauczyć jak gry na instrumencie czy jazdy na rowerze.

Książka Jak być szczęśliwym?, czerpiąc z serialowych ankiet, ćwiczeń i dziesięciopunktowego „Manifestu szczęścia", analizuje kolejno wszystkie aspekty dobrego samopoczucia - od miłości i seksu po zdrowie, rolę lokalnych społeczności czy domowych zwierzaków - i pokazuje, jak w ciągu zaledwie kilku tygodni znacząco zwiększyć swą zdolność odczuwania radości. Uświadamia nam też, że choć nie istnieje uniwersalna recepta na szczęście, można zrobić naprawdę wiele, by osiągnąć wyższy poziom zadowolenia z życia i zmienić świat, a przynajmniej ten niezwykle ważny kawałek świata - nasz własny.


Komentarze (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy