JEST DOBRZE. Książeczka do psychoterapii.

autor: Aneta Barta , źródło: Plasterek.pl

brak oceny

Jest dobrzeJEST DOBRZE. Książeczka do psychoterapii.

 

Autor: Bartosz M. Wrona
Wydawnictwo: Nowy Horyzont
Rok wydania: 2011

 

„Książka ta: niesie w sobie treści niebezpieczne i potencjalnie szkodliwe dla całego Twojego dotychczasowego życia"

Takimi słowami rozpoczyna się książka Bartosza Wrony JEST DOBRZE. Kiedy je przeczytałam w pierwszej chwili pomyślałam, iż jest to kolejny chwyt, który poprzez swoją kontrowersje ma skłonić do sięgnięcia po tę publikację. Zdanie zmieniła już po kilku pierwszych stronach. Tak, ta niewielka książeczka może być szkodliwa dla całego dotychczasowego życia. Może szkodzić utartym schematom zapisanym w naszych umysłach, może szkodzić naszemu wygodnictwu, które nie pozwala wprowadzać zmian w nasze życie, może szkodzić fałszywym poglądom, które mamy na swój temat i otaczającego nas świata.

Ta niewielka książeczka w formie, ale ogromna w swej treści, zmusza do zrewidowania swojego wnętrza i zaglądnięcia do jego najciemniejszych zakamarków. Czytanie jej, to jak praca z terapeutą u boku, który prowadzi, wskazuje drogę, ale nie udziela odpowiedzi. A więc nie znajdziecie w niej wskazówek, jak ulepszyć swoje życie, nie znajdziecie rad, jak żyć szczęśliwiej i radośniej, znajdziecie natomiast mnóstwo pytań, na które przyjdzie Wam odpowiedzieć. Nie są to pytania proste, wręcz przeciwnie, zadane niekiedy w zabawnej formie, wgryzają się w umysł i nie odpuszczają. Zmuszają do refleksji, do przystanięcia i spojrzenia na siebie z innej, nowej perspektywy.

Kiedy pokazałam tę książkę przyjaciółce (praktykującej Pani psycholog) jeszcze zanim do niej zajrzała, aby zapoznać się z jej treścią, powiedziała, że bardzo chce ją mieć. I wierzcie mi, nie były to tylko puste słowa. Książka rzeczywiście w pewien sposób przyciąga, sprawia, że chce się ją mieć tylko dla siebie. Co czyni ją tak wyjątkową? Może siła, która w niej drzemie, może magnetyzm optymizmu i radości, a może moc zmieniania życia? Nie wiem. Każdy znajdzie w niej zapewne coś innego. Ja znalazłam ogromny potencjał do pracy nad sobą. Polecam gorąco.


Komentarze (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy