Czerwiec z tatą

źródło: foto:flickr.com, autor:KellyB.

brak oceny

father1Czerwiec z tatą

Kiedy mężczyzna staje się tatą? W chwili poczęcia, w momencie narodzin dziecka, a może kiedy maluch po raz pierwszy wypowiada słowo „tata"? I chociaż prawdopodobnie każdy mężczyzna odpowie na to pytanie inaczej, to w czerwcu spróbujemy znaleźć na nie odpowiedź wspólnie. Zastanowimy się: Kim jest ojciec? Z jakimi zadaniami i wyzwaniami wiąże się jego rola? Jak być dobrym ojcem? Ze względu na tematykę ojcostwa, może się wydawać, że czerwcowy „Temat miesiąca" skierowany jest głównie do mężczyzn. Nic bardziej mylnego! Bo to właśnie kobieta pomaga mężczyźnie stać się dobrym ojcem.

 

Zapraszam zatem wszystkich do poszukania odpowiedzi na pytanie: Co oznacza bycie tatą? - piszcie anetabarta@plasterek.pl

Komentarze (1)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

  • Pulcia1979 Pulcia1979 napisał(a)
    30.05.2011, 10:31
    Według mnie to właśnie tata dla syna czy córki powinien być przewodnikiem po świecie. Mama jest przewodnikiem po świecie emocji, ale tata powinien pomagać i uczyć dziecko życia i radzenia sobie w realnym świecie. Pokazać jak pokonywać trudności.
    We wstępie padło bardzo ciekawe zdanie - "Bo to właśnie kobieta pomaga mężczyźnie stać się dobrym ojcem". Z pewnością jest w nim dużo prawdy, ale jak to piękne zdanie wcielić w życie, jeśli mężczyzna pomimo wskazówek nie chce być tatą w pełnym tego słowa znaczeniu.
    Pozdrawiam